Kokia paprikų nauda ir ką iš jų gaminti

Paprikos sparčiai paplitusios visame pasaulyje. Ypač pietų Azijoje, kur paprikų vaisiai – neatsiejama tradicinės virtuvės dalis. Be to, paprikose yra organizmui vertingų vitaminų ir mineralų. Tad priežasčių, kodėl jas verta įtraukti į mitybos racioną – ne viena. Šiame straipsnyje trumpai papasakosime apie paprikų naudą organizmui ir jų gaminimo ypatumus.

Paprikų nauda organizmui

Vitamino C kiekiu paprikos pranoksta citrusinius vaisius. 100 g raudonųjų paprikų yra net 2 kartus daugiau vitamino C nei citrinose. Vitaminas C ne tik stiprina imuninę sistemą, bet ir skatina kolageno gamybą bei gerina odos būklę. Tad reguliariai vartojant paprikas, galima sulėtinti senėjimo procesus ir sustiprinti organizmą.

Receptai su maistingomis paprikomis

Šiandien galima įsigyti tiek žalių, tiek geltonų, tiek raudonų paprikų. Visos jos yra naudingos, tačiau skiriasi tam tikrų vitaminų kiekiu ir skoniu. Saldžiausios – raudonosios paprikos, o mažiau saldžios – geltonosios. Be to, skoniui turi įtakos ir jų lytis. Lytį galima nustatyti pagal apačioje esančius iškilimus: 3 iškilimai – vyriška, o 4 – moteriška lytis. Įprastai moteriškos lyties paprikos yra saldesnės. Paprikas galima paruošti keliais skirtingais būdais, pavyzdžiui:

  • kepti;
  • troškinti;
  • virti.

Norint papriką pagaminti kaip pagrindinį patiekalą, puikiai tiks įdaryta paprika. Tai itin greitai ir lengvai paruošiamas patiekalas. Paprikos viršų tereikia nupjauti, išvalyti sėklas ir paruošti įdarą, pavyzdžiui, maltos mėsos, ryžių, svogūnų ir žalumynų mišinį.

Kitas puikus būdas, leisiantis panaudoti papriką – čili troškinys. Troškiniai taip pat yra lengvai paruošiami. Tereikia supjaustyti mėgstamus ingredientus ir suberti į gilią keptuvę ar puodą. Žinoma, prieš troškinant, visus ingredientus reikia šiek tiek apkepti, kad atsiskleistų kiekvieno skonis ir aromatas.

Visgi, jeigu artimoje aplinkoje yra nemėgstančių paprikų, jomis galima gardinti trintas sriubas. Tai puiki gudrybė norint paruošti maistingus patiekalus mažiesiems, kuriems įtikti nėra lengva. Mėgstamas daržoves susmulkinkite, įdėkite į orkaitę apkepti. Iškepusias daržoves suverskite į puodą ir sutrinkite elektriniu trintuvu.

Kiekvienas žino, kad daržovės yra itin naudingos, tačiau dėl laiko stokos ar kitų priežasčių, retas ruošia maistingus patiekalus. Šiandien interneto platybėse galima rasti įvairiausių gudrybių, leisiančių greitai ir lengvai pasigaminti maistingą patiekalą. Svarbiausia – skirti pakankamai laiko receptų paieškai ir nebijoti eksperimentuoti. Viską galima pagardinti skirtingais maisto produktais, prieskoniais ar žolelėmis.

pr2023/127

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų

Rugsėjį prasidėjęs rudens treniruočių sezonas išaugino traumų ir nelaimingų atsitikimų skaičių – ir vaikai, ir suaugusieji kenčia nuo raumenų patempimų, galūnių išnarinimų ar net menisko plyšimų. Ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį, norint išvengti traumų ir saugiai grįžti į sporto rutiną. „Žmonėms koją pakiša jų prisiminimuose išlikęs jausmas, jog sportuodami jie gali rinktis sudėtingiausius pratimus ir atlaikyti intensyvų krūvį, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Jei vasarą nesportavote, raumenys ir sąnariai prarado tonusą. Kūnas nėra pasiruošęs intensyvioms treniruotėms. Dėl to žmonės

Eismo saugos ekspertė įvardijo 4 elementus, padedančius užtikrinti saugumą kelyje

Eismo saugumas keliuose išlieka didele ir opia problema Lietuvoje: fiksuojamas didelis avaringumas, daugėja žuvusių keliuose. Remiantis Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2023 metų I pusmetį šalies keliuose žuvo net 72 žmonės, o tai 41 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Leistino greičio viršijimas, vairavimas esant neblaiviam, pėsčiųjų neatidumas gatvėse ir keliuose – pagrindinės priežastys, dėl kurių keliuose nutinka nelaimės. Lietuvos automobilių kelių direkcijos eismo saugos ekspertė Indrė Žilakauskienė įvardino 4 pagrindinius saugos keliuose elementus, į kuriuos atsižvelgus galėtume

Sutrikus sveikatai užsienyje lietuviai su medikais galės konsultuotis nuotoliu

Nors vasara baigėsi, lietuviai jau įtemptai planuojasi savo rudens bei žiemos išvykas. Paprastai joms renkamasi egzotinės arba aktyvaus poilsio kryptys. Ekspertai pažymi, kad atostogų metu gausu ne tik įspūdžių, bet ir galimybių patirti traumas arba sveikatos negalavimus, o tokiais atvejais  ypač svarbi greita ir kokybiška pagalba. Kelionių pikas tik prasideda Atostogos maždaug pusei lietuvių siejasi su poilsiu užsienyje, todėl nenuostabu, kad savo išvykas tautiečiai planuojasi vos pasibaigus vasarai. „Stebėdami pranešimų apie patirtas traumas ir sveikatos sutrikimus dinamiką pastebime, kad lietuviai

Spalis: policijos reidai

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie spalio mėnesį vykdomas respublikines prevencines priemones, skirtas eismo dalyvių elgesio keliuose kontrolei užtikrinti. Spalio 2-5 d. – transporto priemonių vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė. Spalio 9-15 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė. Spalio 16-18 d. ir 27-29 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą

Taip pat skaitykite