Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio.

Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų.

Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos. Būtent Vilkyčių automobilių sporto komplekse jau daugelį metų be pertraukų vyksta vienintelės tokio statuso varžybos mūsų šalyje – Europos automobilių kroso čempionato etapas. Teisę jį rengti ASK „Vilkyčiai“ gavo ir šiemet.

Tiesa, šiais metais organizatoriams teks įdėti kur kas daugiau darbo ir finansų į trasos ir aplinkinės infrastruktūros paruošimą, kadangi pakilęs Veiviržo upės vanduo apsėmė dalį komplekso. Dar didesniuųnuostolių atnešė pajudėję ledai.

Dabar, kai vanduo visiškai nuslūgo ir tapo įmanoma įžengti į kompleksą, organizatoriai ėmėsi skaičiuoti padarytą žalą bei laukiančius darbus.

„Buvo labai daug sniego, o paskui vasarį viskas staiga nutirpo ir prasidėjo potvynis. Trasa buvo užlieta. Vanduo išplovė pačią dangą, o ledai išstumdė atitvarus, kitas konstrukcijas. Padaryta labai daug žalos trasai ir visai infrastruktūrai. Šią žiemą tai jau antras kartas. Pirmas atodrėkis buvo iškart po Naujųjų metų, antrasis – vasarį.

Atsirado labai daug nenumatytų darbų ir išlaidų, bet iki varžybų tikrai viską spėsime sutvarkyti. Žiūrint į ateitį, tokių atvejų išvengti neįmanoma. Šiokie tokie pylimai yra padaryti, bet jie nuo potvynio visiškai apsaugoti negali“, – sakė ASK „Vilkyčiai“ vadovas ir autosporto komplekso įkūrėjas Kazimieras Gudžiūnas.

Kazimieras Gudžiūnas tvirtina, kad komplekso istorijoje analogiškų atvejų yra buvę ir anksčiau, tačiau pastaraisiais metais Veiviržo vanduo trasos nepasiekdavo.

Nepaisant gamtos staigmenų, ASK „Vilkyčiai“ vadovas užtikrino, kad birželio 8-9 dienomis čia suplanuotas Europos automobilių kroso čempionato etapas tikrai įvyks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite