Gaminančių vartotojų – jau daugiau kaip 100 tūkstančių

Gaminančių vartotojų, savarankiškai apsirūpinančių elektra iš nuosavų saulės elektrinių Lietuvoje – jau daugiau kaip 100 tūkstančių, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys. Balandį bendrovė prijungė į tinklą 100-tūkstantajį gaminantį vartotoją – įmonę „Baltic Refrigeration Group“, įsirengusią nuosavą saulės elektrinę.

„Gaminantys vartotojai yra nepaprastai svarbūs viso energetikos sektoriaus dalyviai: jų plėtra reikšmingai mažina kainas likusiems elektros energijos vartotojams, be to, jie tiesiogiai prisideda prie visos sistemos stabilumo ir atsparumo stiprinimo“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

„Šiandien bendra gaminančių vartotojų galia viršija 1 GW, kai bendra visos šalies saulės elektrinių galia yra 1,4 GW. Tai svarus indėlis didinant vietinės elektros energijos gamybą bei siekiant energetinės nepriklausomybės, todėl valstybė ir toliau skatins investicijas į namų ūkių energetinį savarankiškumą“, – teigia ministras. Pasak jo, būtent nuosekli valstybės politika skatinant žaliosios energetikos plėtrą bei kryptingai skiriama parama energetiniam savarankiškumui buvo svarbiausias veiksnys, kone dešimt kartų išauginęs gaminančių vartotojų skaičių nuo 2020-ųjų.

Šiuo metu didžioji dalis gaminančių vartotojų yra gyventojai, t.y., apie 86 tūkstančių namų ūkių. Likę 16 tūkstančių – privataus sektoriaus įmonės ir organizacijos. Ministras atkreipia dėmesį, jog paramos priemonėmis siekiama sukurti visą savarankiško namų ūkio ekosistemą – nuo saulės elektrinių iki paramos šilumos siurbliams bei elektromobilių stotelėms.

Siekiant didesnio privataus ir viešojo sektoriaus įmonėms ir aktyvumo įsigyjant ar įsirengiant nuosavas saulės arba vėjo elektrines, šiemet skirta beveik 800 mln. eurų paramos lėšų. Juridiniai asmenys šiuo metu gali pretenduoti į lengvatines paskolas AEI plėtrai, savivaldybės siūloma parama steigiant energetines bendrijas, kurios įtrauktų ir kitas elektros vartotojų grupes: verslą, viešąjį sektorių ir socialiai pažeidžiamus gyventojus, kurie dėl lėšų stokos nuosavos saulės elektrinės įsigyti negali.

Lietuva siekia, kad 2030 metais gaminančių vartotojų skaičius siektų 300 tūkstančių. Saulės ir vėjo energetikos apimtys Lietuvoje nuo 2020-ųjų išaugo beveik 4 kartus ir jau dabar viršija pajėgumus, kuriuos planuota pasiekti tik 2025 m. Šiuo metu instaliuotoji saulės ir vėjo galia Lietuvoje sudaro 2,7 GW, ir prognozuojama, jog metų pabaigoje ji sieks 3,8 GW.

Energetikos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite