Šilutės rajono savivaldybei nesiseka tvarkytis su pinigais

Savivaldybės tarybai nesuteikta diskrecija įvesti papildomą sąlygą, kada jos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkams bei jų pavaduotojams mokamas didesnis atlyginimas.

Ne pagal įstatymą

Regionų administracinis teismas, išnagrinėjęs norminę bylą, balandžio 30 d. sprendimu pripažino, kad Šilutės r. savivaldybės tarybos veiklos reglamento (Reglamentas) 183 punktas, nustatantis, jog Savivaldybės tarybos nuolatinių komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams 20 ir 10 procentų didesnio dydžio atlyginimas mokamas tada, kai tą mėnesį vyksta tų nuolatinių komisijų posėdžiai, prieštarauja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymui, Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymui ir negali būti taikomas nuo tos dienos, kai oficialiai buvo paskelbtas įsiteisėjęs administracinio teismo sprendimas dėl nurodyto norminio administracinio akto dalies pripažinimo neteisėta.

Kreipėsi į teismą

Vyriausybės atstovas kreipėsi su pareiškimu į teismą, prašydamas ištirti, ar Šilutės rajono savivaldybės tarybos Reglamento 183 punktas, nustatantis, jog Savivaldybės tarybos nuolatinių komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams 20 ir 10 procentų didesnio dydžio atlyginimas mokamas tada, kai tą mėnesį vyksta tų nuolatinių komisijų posėdžiai; atitinka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo ir Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo tam tikras nuostatas.

Teismas, išnagrinėjęs bylos aplinkybes, nurodė, kad Vietos savivaldos įstatymo 12 straipsnio 1 dalyje yra nustatytas imperatyvas savivaldybės tarybos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkams nustatyti 20 procentų didesnio dydžio savivaldybės tarybos narių atlyginimą, o pavaduotojams nustatyti 10 procentų didesnio dydžio savivaldybės tarybos narių atlyginimą.

Nagrinėjamu atveju Savivaldybės taryba, tvirtindama Reglamento 183 punktą ir jame nustatydama, kad tarybos nuolatinių komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams 20 ir 10 procentų didesnio dydžio tarybos nario atlyginimas mokamas tik tada, kai tą mėnesį vyksta tų nuolatinių komisijų posėdžiai, pažeidė teisinės hierarchijos reikalavimą ir viršijo savo įgaliojimus.

Kada galima mažinti tarybos nario atlyginimą?

Teismas pabrėžė, kad Savivaldybės taryba neturi diskrecijos keisti šio teisinio reglamentavimo ir nustatyti papildomų sąlygų šiam atlyginimo dydžiui nustatyti. Savivaldybės tarybos nario atlyginimas gali būti mažinamas tik Vietos savivaldos įstatymo 12 straipsnio 2 dalyje nustatytais atvejais, būtent Reglamente nustatyta tvarka proporcingai savivaldybės tarybos nario praleistų to mėnesio savivaldybės tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir savivaldybės kolegijos, kurių narys savivaldybės tarybos narys yra, posėdžių skaičiui. Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Regionų administracinio teismo inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Laivą „Independence“ ženklina vėtrungė, kurią kūrė ir švėkšniškis Vaidotas Bliūdžius

Šiemet sukanka dešimt metų, kai į Klaipėdos uostą įplaukė Lietuvos energetinę nepriklausomybę užtikrinančio Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivas-saugykla „Independence“. Ši sukaktis sutampa su strateginės svarbos laivo-saugyklos perėjimu Lietuvos nuosavybėn. Siekiant pažymėti šias progas ir įprasminti „Independence“ kaip Lietuvos nueito laisvės kelio simbolį, laivas-saugykla jo komercinės operatorės – bendrovės „KN Energies“ – iniciatyva papuoštas specialia vėtrunge, kurioje užkoduoti svarbiausi šalies nepriklausomybei įvykiai. „Independence“ papuošusi vėtrungė sukurta bendradarbiaujant su pripažintu kuršių vėtrungių meistru Vaidotu Bliūdžiumi, istoriku Norbertu Černiausku ir menininku-muralistu

Prezidento Gitano Nausėdos pergalė

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda perrinktas dar vienai penkerių kadencijai. Gegužės 26 d., sekmadienį, įvyko antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas, kuriame varžėsi du daugiausia balsų per pirmąjį rinkimų turą gavę kandidatai: Prezidentas Gitanas Nausėda ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Gitanas Nausėda surinko 74,43 proc. balsų, o Ingrida Šimonytė – 24,06 proc. balsų. Visose Lietuvos savivaldybėse daugiausia balsų gavo Gitanas Nausėda. Šalies vadovu sekmadienį perrinktas G. Nausėda didžiausio palaikymo sulaukė Šalčininkų rajono savivaldybėje, kur per antrą rinkimų turą už jį balsavo 94,70

Daržovė, kuri prailgins gyvenimą

Šių dienų sveikos gyvensenos dėmesio centre – siekiamybė ilgaamžiškumui, apimant tinkamos mitybos, fizinio aktyvumo ir emocinės sveikatos dermę. Visi šie veiksniai susiję, tačiau kaip pabrėžia „Maximos“ funkcinės mitybos partneris, gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, lengviausia to siekti skiriant didesnį dėmesį mitybai, gausiai valgant sezoninius produktus, pavyzdžiui, smidrus. Dietologas pažymi, kad tai – šiuo metu šviežiausia daržovė parduotuvėse, suteiksianti daugiau naudos nei sauja maisto papildų. Dietologas Edvardas Grišinas teigia, kad kiekvienas turėtų pagalvoti apie tai, kaip galėtų gyventi ne tik kuo ilgiau,

Psichologas: namų ruoša niekada nesibaigs, o laikas atokvėpiui – ne mažiau svarbus

Vienas išsamiausių tarptautinių tyrimų apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad, norint namuose jaustis gerai, svarbu juose jausti kontrolę. Deja, kas ketvirtam Lietuvos gyventojui tai padaryti trukdo namų ruošos darbai, kurie, atrodo, niekada nesibaigia. Ekspertai dalinasi praktiškais patarimais, kaip atrasti pusiausvyrą tarp darbų, kuriuos namuose būtina nudirbti, ir noro tiesiog atsipalaiduoti. Kasmetinio IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis, maždaug trečdaliui Lietuvos gyventojų galimybė atsipalaiduoti ir švarūs bei tvarkingi namai yra vieni svarbiausių psichologinės gerovės faktorių namuose. Psichologas Paulius Rakštikas aiškina, kad tvarkingi namai

Taip pat skaitykite