Sekmadienį Vilkyčiuose – paskutinė ralio kroso fiesta šiemet. Atvyksta beveik 70 dalyvių iš trijų šalių

Jau šį sekmadienį, rugpjūčio 6-ą, Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks penktasis Lietuvos ir Latvijos automobilių ralio kroso čempionato etapas. Tai bus paskutinė galimybė šiemet mūsų šalyje išvysti šios sporto šakos lenktynes. Pasibaigus registracijai, dalyvių sąrašas byloja, kad varžybos bus išties dramatiškos, mat joms užsiregistravo beveik 70 dalyvių iš trijų šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Naujovė

Šios varžybos bus išskirtinės ir tuo, kad organizatoriai joms numatė naują „Joker“ rato konfigūraciją. Taip pakeista trasa iki šiol nėra važiavęs nė vienas dalyvis, todėl šis etapas visiems kelia itin didelę intrigą. Ne ką mažiau intrigos nei pokyčiai trasoje žada ir dalyvių rikiuotė. Joje – 66 sportininkai, kurie lenktyniaus septyniose klasėse.

Vos prieš mėnesį vykusiame ketvirtame čempionato etape Vilkyčiuose buvo galima įsitikinti, kad kovos trasoje buvo pačios dramatiškiausios. Žinant tai, kad po šio etapo liks vos vienerios sezono varžybos, sekmadienį galima tikėtis dar labiau kvapą gniaužiančių važiavimų. Trauktis nebėra kur, o kai kuriems iš dalyvių, kovojančių dėl metinės įskaitos pozicijų, taškų reikia kaip oro.

„Super 1600“ klasėje varžysis visų Baltijos šalių atstovai – estas Andreas Aulik, latvis Martins Spikis ir keturi lietuviai – Audrius Kragas, Rytis Gurklys, Rytis Rutkauskas ir Donatas Lauraitis.

„Lada RX“ klasėje visą šešių dalyvių rikiuotę užpildė Latvijos atstovai. Lygiai taip pat tik latviai registruoti ir klasėje „Xtreme LRX“, kurioje kol kas yra keturi sportininkai.

Lukas – tarp latvių

Bene daugiausiai palaikymo čia reikės Lukui Sidabrui, lenktyniausiančiam „BMW RX 3000“ klasėje. Jis čia bus vienintelis lietuvis ir turės varžytis su dar 15 dalyvių iš Latvijos.

Itin dramatiški bus „Yaris Cup“ važiavimai, kurie prie starto suburs irgi 16 sportininkų. Jaunieji lenktynininkai čia atvyks iš visų Baltijos šalių, o Lietuvos spalvas čia stos ginti Dardvidas Šarkūnas, Kernius Šulinskas, Nikita Iljin, Jokūbas Bagdanavičius ir Matas Rimkus.

11 paraiškų pateikta klasėje „Super 2000“. Tarp gausaus būrio užsienio sportininkų, žiūrovų palaikymo itin lauks ir keturi lietuviai – Rokas Jakubauskas, Mindaugas ir Mantas Sidabrai bei varžybų organizatoriaus ir ASK „Vilkyčiai“ vadovo Kazimiero Gudžiūno anūkas Valdas Mikužis. Pastarasis praėjusiame etape susidūrė su techninėmis problemomis, bet kovojo iki galo ir namų žiūrovų po finišo buvo sutiktas gausiais aplodismentais.

„SuperCars“ klasėje, kurioje startuoja galingiausi automobiliai, atsirevanšuoti už praėjusio etapo nesėkmes sieks Vytautas Valukonis su „Mitsubishi Lancer EVO“. Tačiau jam lengva nebus, kadangi teks konkuruoti su penkiais greitais latviais. Čia bus ir praėjusio etapo nugalėtojas ir vienvaldis lyderis Edijs Ošs, po praėjusio etapo negailėjęs komplimentų organizatoriams už puikiai surengtas varžybas ir pribloškiančiai kokybišką trasą. Kam ralio kroso dievai bus nuolankūs penktame sezono etape – pamatysime jau sekmadienį.

Bilietus į rugpjūčio 6-ą dieną Vilkyčiuose įvyksiančias Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato varžybas galima įsigyti internetu paspaudus šią nuorodą arba atvykus į renginį jo vietoje.

Daugiau informacijos apie būsimas varžybas taip pat galima rasti organizatorių interneto svetainėje www.askvilkyciai.lt bei „Facebook“ puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite