Vilkyčių autosporto komplekse – dramatiškas Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas

Praėjusį sekmadienį, rugpjūčio 6 d.,  Vilkyčių automobilių sporto komplekse, įvyko penktasis Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas. Tai trečiasis ir paskutinis renginys šiemet organizuojamas šioje trasoje.

Šiais metais ASK „Vilkyčiai“ čia surengė vieną Europos automobilių kroso čempionato etapą ir du ralio kroso etapus.

Sekmadienį Vilkyčiuose nugriaudėjo penktasis Lietuvos ir Latvijos automobilio ralio kroso čempionato etapas. Tai buvo priešpaskutinis kartas šį sezoną, kai septynios dešimtys dalyvių iš visų trijų Baltijos šalių varžėsi dėl pozicijų ir, žinoma, metinės įskaitos taškų.

Naujas „jokeris“

Vilkyčiuose įvykusios ralio kroso varžybos šįsyk buvo kiek kitokios, mat organizatoriai penktam etapui nusprendė pasiūlyti nematytą „Joker“ rato konfigūraciją. Tai kėlė itin didelę intrigą, kadangi taip pakeistoje distancijoje iki tol nėra lenktyniavęs nė vienas sportininkas. Varžybų išvakarėse surengtose treniruotėse naują „Joker“ rato komponuotę išbandę dalyviai negailėjo gerų atsiliepimų. Jų teigimu, naujoji distancija yra gerokai greitesnė, tačiau tuo pačiu kelianti ir nemažai iššūkių.

Tačiau dar vienu iššūkiu dalyviams tapo sekmadienio rytą trasoje prapliupęs lietus, kuris pirmuosiuose važiavimuose įnešė intrigos ir kiek pamaišė kortas sausos ir gerą sukibimą turinčios dangos besitikėjusiems sportininkams. Visgi vėliau iš už debesų pasirodė saulė, trasos danga ėmė džiūti, tad lenktynių dalyviai galėjo labiau koncentruotis į kovą su oponentais.

O kovų čia buvo daug ir gražių.Buvo ir avarijų, ir susidūrimų. Tačiau nė vieno incidento metu neprireikė parodyti raudonų vėliavų ar į trasą skubėti medikams. Įvykiai baigėsi apdaužytais automobiliais, o visus ginčus dėl kaltės išspręsdavo abi incidento puses akistatai pasikviesdavę teisėjai.

Po trijų kvalifikacinių važiavimų galiausiai įvyko finalai, kurių metu gausiai susirinkusi žiūrovų minia stebėjo žavingiausias ralio kroso disciplinos akimirkas – artimą kovą, gražius lenkimus, taktinius „Joker“ rato važiavimus. Kiekvieną aštresnį momentą trasoje palydėdavo žiūrovų ovacijos, o po šachmatinės vėliavos mosto lyderių trejetukas nuolat buvo sutinkamas garsiais aplodismentais.

Kas šventė pergalę?

„Super 1600“ klasėje triumfavo Rytis Gurklys. Jis už savęs finale paliko pagrindinį oponentą Audrių Kragą. Trečias pasirodymą baigė estas Andreas Aulikas.

„Super 2000“ įskaitoje nugalėtoju tituluotas Laurynas Petraška. Jam pavyko atlaikyti artimiausios persekiotojos, latvės Maijos Stakenos spaudimą. Trečią vietą iškovojo dar vienas latvis Lenards Patriks Lepsis.

„BMW RX 3000“ klasėje visą podiumą užėmė Latvijos atstovai, kurie išsirikiavo taip: Adrianas Apsitis, Kasparas Fricsonas ir Martinas Jekabsonas. Šioje klasėje dalyvavęs vienintelis lietuvis Lukas Sidabras šįkart turėjo techninių problemų ir į finalą neišvažiavo.

Taip pat Latvijos vėliavos plazdėjo ir „Lada RX“ klasėje, kurioje triumfavo Nikas Mezinšas. Jis už savęs paliko Viktorą Ellersą ir Martinsą Murašką.

„Yaris Cup“ kategorijoje triumfavo visą dieną itin stabiliai ir užtikrintai į pergalę skriejęs Kernius Šulinskas. Finale jis pranoko taip pat nepriekaištingai lenktyniavusį tautietį Matą Rimkų. Trečiąją vietą išplėšė latvis Linards Jasons, kuris tądien turėjo ir šiokių tokių incidentų bei susidūrimų su varžovais. Jam vienoje iš kvalifikacijų netgi teko trasą įveikti po smūgio atsidariusiu variklio gaubtu.

„Xtreme“ bagių klasėje nugalėtojo taurę į viršų kėlė vienintelis čia startavęs lietuvis Matas Zavarskis. Visą dieną oponentų šešėlyje buvęs jaunasis lenktynininkas finale atvertė visus kozirius iš iškovojo solidžią pergalę. Antras šioje klasėje finišavo Elvijs Zakitis, o trečias – Oskars Zakitis.

„SuperCars“ klasės finalas pažymėtas susidūrimu, po kurio į rikiuotės galą nusirito čempionato lyderis Edijus Ošas. Tuo pasinaudojo ir lenktynes Vilkyčiuose laimėjo Arnis Odinas. Marcis Martinovas finišavo antras, o trečias šešis finalo ratus įveikė Aldis Kasparovičas. Šioje klasėje startavęs lietuvis Vytautas Valukonis iš lenktynių pasitraukė dėl techninių problemų.

Ant finišo pakylos

Visų klasių prizininkai buvo apdovanoti ir pasveikinti priešais pagrindinę žiūrovų tribūną ant čia specialiai įrengtos finišo pakylos. Etapo trofėjus lyderiams įteikė Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato organizatorius Janis Bergas, Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Budrikis ir Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius.

Šios varžybos Lietuvos automobilių sporto legendos ir sporto meistro Kazimiero Gudžiūno vadovaujamame Vilkyčių automobilių sporto komplekse buvo paskutinės šiemet. 2023-iųjų metų sezone čia surengti trys grandioziniai renginiai – po vieną kiekvieną vasaros mėnesį. Birželį čia įvyko Europos automobilių kroso čempionato etapas, o liepą ir rugpjūtį – po vieną Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite