Vilkyčių autosporto komplekse – dramatiškas Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas

Praėjusį sekmadienį, rugpjūčio 6 d.,  Vilkyčių automobilių sporto komplekse, įvyko penktasis Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas. Tai trečiasis ir paskutinis renginys šiemet organizuojamas šioje trasoje.

Šiais metais ASK „Vilkyčiai“ čia surengė vieną Europos automobilių kroso čempionato etapą ir du ralio kroso etapus.

Sekmadienį Vilkyčiuose nugriaudėjo penktasis Lietuvos ir Latvijos automobilio ralio kroso čempionato etapas. Tai buvo priešpaskutinis kartas šį sezoną, kai septynios dešimtys dalyvių iš visų trijų Baltijos šalių varžėsi dėl pozicijų ir, žinoma, metinės įskaitos taškų.

Naujas „jokeris“

Vilkyčiuose įvykusios ralio kroso varžybos šįsyk buvo kiek kitokios, mat organizatoriai penktam etapui nusprendė pasiūlyti nematytą „Joker“ rato konfigūraciją. Tai kėlė itin didelę intrigą, kadangi taip pakeistoje distancijoje iki tol nėra lenktyniavęs nė vienas sportininkas. Varžybų išvakarėse surengtose treniruotėse naują „Joker“ rato komponuotę išbandę dalyviai negailėjo gerų atsiliepimų. Jų teigimu, naujoji distancija yra gerokai greitesnė, tačiau tuo pačiu kelianti ir nemažai iššūkių.

Tačiau dar vienu iššūkiu dalyviams tapo sekmadienio rytą trasoje prapliupęs lietus, kuris pirmuosiuose važiavimuose įnešė intrigos ir kiek pamaišė kortas sausos ir gerą sukibimą turinčios dangos besitikėjusiems sportininkams. Visgi vėliau iš už debesų pasirodė saulė, trasos danga ėmė džiūti, tad lenktynių dalyviai galėjo labiau koncentruotis į kovą su oponentais.

O kovų čia buvo daug ir gražių.Buvo ir avarijų, ir susidūrimų. Tačiau nė vieno incidento metu neprireikė parodyti raudonų vėliavų ar į trasą skubėti medikams. Įvykiai baigėsi apdaužytais automobiliais, o visus ginčus dėl kaltės išspręsdavo abi incidento puses akistatai pasikviesdavę teisėjai.

Po trijų kvalifikacinių važiavimų galiausiai įvyko finalai, kurių metu gausiai susirinkusi žiūrovų minia stebėjo žavingiausias ralio kroso disciplinos akimirkas – artimą kovą, gražius lenkimus, taktinius „Joker“ rato važiavimus. Kiekvieną aštresnį momentą trasoje palydėdavo žiūrovų ovacijos, o po šachmatinės vėliavos mosto lyderių trejetukas nuolat buvo sutinkamas garsiais aplodismentais.

Kas šventė pergalę?

„Super 1600“ klasėje triumfavo Rytis Gurklys. Jis už savęs finale paliko pagrindinį oponentą Audrių Kragą. Trečias pasirodymą baigė estas Andreas Aulikas.

„Super 2000“ įskaitoje nugalėtoju tituluotas Laurynas Petraška. Jam pavyko atlaikyti artimiausios persekiotojos, latvės Maijos Stakenos spaudimą. Trečią vietą iškovojo dar vienas latvis Lenards Patriks Lepsis.

„BMW RX 3000“ klasėje visą podiumą užėmė Latvijos atstovai, kurie išsirikiavo taip: Adrianas Apsitis, Kasparas Fricsonas ir Martinas Jekabsonas. Šioje klasėje dalyvavęs vienintelis lietuvis Lukas Sidabras šįkart turėjo techninių problemų ir į finalą neišvažiavo.

Taip pat Latvijos vėliavos plazdėjo ir „Lada RX“ klasėje, kurioje triumfavo Nikas Mezinšas. Jis už savęs paliko Viktorą Ellersą ir Martinsą Murašką.

„Yaris Cup“ kategorijoje triumfavo visą dieną itin stabiliai ir užtikrintai į pergalę skriejęs Kernius Šulinskas. Finale jis pranoko taip pat nepriekaištingai lenktyniavusį tautietį Matą Rimkų. Trečiąją vietą išplėšė latvis Linards Jasons, kuris tądien turėjo ir šiokių tokių incidentų bei susidūrimų su varžovais. Jam vienoje iš kvalifikacijų netgi teko trasą įveikti po smūgio atsidariusiu variklio gaubtu.

„Xtreme“ bagių klasėje nugalėtojo taurę į viršų kėlė vienintelis čia startavęs lietuvis Matas Zavarskis. Visą dieną oponentų šešėlyje buvęs jaunasis lenktynininkas finale atvertė visus kozirius iš iškovojo solidžią pergalę. Antras šioje klasėje finišavo Elvijs Zakitis, o trečias – Oskars Zakitis.

„SuperCars“ klasės finalas pažymėtas susidūrimu, po kurio į rikiuotės galą nusirito čempionato lyderis Edijus Ošas. Tuo pasinaudojo ir lenktynes Vilkyčiuose laimėjo Arnis Odinas. Marcis Martinovas finišavo antras, o trečias šešis finalo ratus įveikė Aldis Kasparovičas. Šioje klasėje startavęs lietuvis Vytautas Valukonis iš lenktynių pasitraukė dėl techninių problemų.

Ant finišo pakylos

Visų klasių prizininkai buvo apdovanoti ir pasveikinti priešais pagrindinę žiūrovų tribūną ant čia specialiai įrengtos finišo pakylos. Etapo trofėjus lyderiams įteikė Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato organizatorius Janis Bergas, Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Budrikis ir Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius.

Šios varžybos Lietuvos automobilių sporto legendos ir sporto meistro Kazimiero Gudžiūno vadovaujamame Vilkyčių automobilių sporto komplekse buvo paskutinės šiemet. 2023-iųjų metų sezone čia surengti trys grandioziniai renginiai – po vieną kiekvieną vasaros mėnesį. Birželį čia įvyko Europos automobilių kroso čempionato etapas, o liepą ir rugpjūtį – po vieną Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite