Automobilio pirkimas: kaip VIN patikra padeda išvengti prastų sandorių?

automobilioPirkdami naudotą automobilį galime susidurti su daugybe nežinomųjų, ypač susijusių su automobilio istorija ir būkle. Todėl prieš dedant parašą ant naudoto automobilio pirkimo-pardavimo sutarties ypač svarbu įvertinti realią automobilio būklę. Vienas iš pagrindinių įrankių, padedančių tą padaryti, yra VIN patikra.

Kas yra VIN?

VIN (angl. Vehicle Identification Number) yra unikalus, iš 17 simbolių sudarytas transporto priemonės identifikavimo numeris, kuris suteikiamas kiekvienam automobiliui dar jo gamybos metu. VIN kodas transporto priemonei yra kaip asmens kodas žmogui. Tačiau jei asmens kode galima rasti žmogaus gimimo datą, tai VIN kode yra užkoduota svarbi informacija apie transporto priemonę: gamybos šalis, gamintojas, automobilio modelis, gamybos metai ir kt.

Šią informaciją galima gauti „iššifravus“ turimą VIN kodą. Tai galima padaryti visiškai nemokamai.

VIN patikros svarba

VIN patikra yra būtina norint gauti tikslią informaciją apie automobilio istoriją. Atlikus VIN patikrą, gauta automobilio istorijos ataskaita gali parodyti įvairius automobilio pirkėjui aktualius faktus, kurie gali leisti geriau įvertinti realią automobilio būklę. Pavyzdžiui, patikra pagal VIN parodo transporto priemonės nuosavybės pasikeitimus praeityje, parodo, ar ji nėra įtraukta į vogtų automobilių duomenų bazę. Ataskaitoje taip pat gali būti pateikiama informacija apie gedimų ar eismo įvykių istoriją, archyvinės nuotraukos, apytikslūs ridos duomenys.

Ši informacija svarbi siekiant išvengti tiek apgaulių, tiek ekonomiškai nenaudingų sandorių, nes atlikęs VIN patikrą pirkėjas gali sužinoti apie visus trūkumus ar problematiškas automobilio savybes, kurios gali neigiamai įtakoti automobilio vertę.

Automobilių supirkimo praktikos

Kai kurie automobilių supirkėjai taip pat aktyviai atlieka VIN patikras, siekdami nustatyti realią transporto priemonės būklę prieš ją pirkdami. Ši praktika padeda supirkėjams nustatyti tinkamą automobilio supirkimo kainą, atsižvelgiant į jo istoriją ir būklę.

Tačiau įprastai supirkėjai šioje srityje turi daug patirties, todėl gali kur kas paprasčiau ir greičiau įvertinti apytikslę automobilio būklę. Tai svarbu dar ir dėl to, kad superkant automobilius pasiūlymą reikia pateikti itin greitai. Todėl  siekiama išvengti tokių patikrų, kurios užimtų pernelyg daug laiko ir kainuotų papildomai (VIN patikros nėra nemokamos).

Praktiniai patarimai pirkėjams

Jei nesate automobilių supirkėjas ar perpardavinėtojas ir nusipirkta transporto priemone ketinate naudotis kelyje, tuomet prieš pirkdami naudotą automobilį būtinai atlikite VIN patikrą. Šią paslaugą siūlo įvairios internetinės platformos, kurios gali pateikti išsamią ataskaitą apie automobilio istoriją. Taip pat, nebijokite paprašyti pardavėjo VIN numerio, jei jis nėra pateikiamas skelbime. Tai padės išvengti galimų problemų ir užtikrins sklandų sandorį ir automobilio kainos adekvatumą.

Tai ypač svarbu, jei automobilio vertė yra didesnė. Mat tokiu atveju VIN patikros kaina bus santykinai nedidelė, o galima nauda – milžiniška. Kitais atvejais reikėtų įvertinti automobilio kainą, pardavėjo patikimumą ir kitas aplinkybes.

pr2024/53

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite