Pagalba automobiliui pavasarį: 4 dalykai, kurių nevalia praleisti

Šylantys orai kartu reiškia ir ilgesnes keliones, todėl rūpestis automobiliu – svarbus kaip niekada. Ekspertai pataria pavasarį išnaudoti  automobilio patikrai ir pateikia esmines užduotis,  kurios padės užtikrinti automobilio patvarumą ir saugumą.

 

Pasikeisti padangas – privalu

Pirmieji keisti padangas suskumba vairuotojai, žiemą važinėję dygliuotomis žieminėmis padangomis. Jie jas turėjo pasikeisti dar balandžio mėn. pradžioje. Ilgiau laukti nederėtų ir nedygliuotų žieminių padangų savininkams.

„Dažna delsimo priežastimi tampa faktas, jog važiuoti su nedygliuotomis žieminėmis padangomis vasaros sezonu kelių eismo taisyklės nedraudžia. Visgi šiltu metu eksploatuojamos žieminės greičiau dils nei vasarinės padangos. Tai  ir prailgins transporto priemonės stabdymo kelią“, – dėmesį atkreipia automechanikas Pranas Mitkus.

Ratų suvedimas

Pasak P. Mitkaus, tikslus ir kokybiškas ratų suvedimas užtikrina stabilų ir saugų automobilio valdymą: „Pablogėti šis techninis parametras gali dėl įvairiausių kasdieninių priežasčių, pavyzdžiui, nelygių kelių, peršokus didesnę duobę ar dėl važiuoklės gedimų. Nevienodai veikiantys ratai neleidžia transporto priemonei tinkamai įsibėgėti. Tad nesuvedus ratų sumažėja automobilio manevringumas, sutrumpėja padangų eksploatavimo laikas bei padidėja kuro sąnaudos“.

Automobilio valymas

Žiemą barstoma druska – tikrai nėra geriausias draugas automobiliui. Todėl vairuotojams, kurie neturi įpročio reguliariai pasirūpinti savo automobilio higiena, atėjus pavasariui būtina kruopščiai nuplauti kėbulą, automobilio dugną, variklio skyrių. Šie darbai pagerins estetinį vaizdą  ir užkirs kelią korozijai.

Skysčių patikra

Svarbu nepamiršti patikrinti ir automobilyje esančių skysčių.

„Per pavasarinę automobilio apžiūrą reikėtų patikrinti ir, esant poreikiui papildyti stabdžių, aušinimo sistemos, vairo stiprintuvo, langų plovimo skysčius bei variklio alyvą, su kuria ypač dažnai prisidaroma problemų“, – pasakoja automechanikas P. Mitkus.

Pasak automobilių mechaniko, šiandien vis dar tenka išgirsti, kad automobiliui pasiekus 100 000 km ridą, geriausia alyvą keisti „tirštesne“ ir klampesne. Ekspertai įspėja, kad tai tėra mitas ir savo nuožiūra pakeistų eksploatacinių skysčių poveikis varikliui gali būti visiškai priešingas.

„Laboratoriniai tyrimai rodo, kad naujausiuose, didelio našumo varikliuose, didesnio klampumo alyvos kaip tik prasčiau aušina variklį: kai kurių jo komponentų (žiedų, turbokompresoriaus guolių) temperatūra pakyla, todėl 0W-20 klampumo alyvos keitimas 0W-30 alyva naudos neduos. Priešingai – tam tikrose, nekontroliuojamose variklio vietose 0W-30 alyva bus sunkiau priimama, ir prasčiau išsklaidys šilumą nei 0W-20 klampumo alyva. Šiuolaikiniuose varikliuose, kurie yra labiau termiškai apkrauti, ši eksploatacinių skysčių funkcija – ypač svarbi“, – patirtimi dalinasi Andrzejus Husiatynskis, „Total Energies“ Techninio skyriaus vadovas.

Pasak eksperto,Jei gamintojas naudotojo vadove leidžia du alyvos variantus, pavyzdžiui, 0W-20 ir 0W-30,  ir nurodo, kokius alyvos patvirtinimus jos turi atitikti abiem atvejais – viskas gerai. Šiuo atveju skysčiai gali būti naudojami pakaitomis. Tačiau jei instrukcijoje tokia galimybė nenumatyta, o klampumo klasės keitimas atliekamas savavališkai, laukia rimtos pasekmės“.

Tokie patys reikalavimai galioja ir hibridiniams varikliams, kurie dažnai dirba per mažai įkaitinti.  „Čia ypač svarbu momentinis tepimas ir specialiai parinkti priedai, kurie veiktų žemesnėje temperatūroje. Štai kodėl principo tirštesnė alyva apsaugo geriau taikymas ir hibridų atveju bus visiškai priešingas, o savavališkas klampumo klasės keitimas paprasčiausiai sutrumpins variklio tarnavimo laiką“, – sako „TotalEnergies“ atstovas.

Gabija Vaičeliūnaitė

Komunikacijos konsultantė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite