Aplinkosaugininkų reidai: brakonieriai mokės tūkstantines baudas

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai per reidus balandžio mėnesį nustatė ne vieną neteisėtos žvejybos atvejį. Dažniausi fiksuoti šiurkštūs žvejybos pažeidimai: žvejyba neleistinais žvejybos įrankiais ir žvejyba draudžiamu metu. Didžiausia žala žuvų ištekliams – 3 500 eurų taikyta asmeniui, sugavusiam didelį kiekį žuvų Kauno mariose dviem statomaisiais tinklais. Be to, asmens garaže rasta ir 10 neteisėtai laikomų kitų žvejybos įrankių.

„Balandžio mėnesį pareigūnai nustatė brakonieriavimo tinklais atvejų, ungurinėmis gaudyklėmis, draudžiamu metu buvo gaudomos lydekos“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.  Pasak M. Ramanauskienės, labai svarbus ir gyventojų sąmoningumas: jei nebūtų paklausos, nebūtų ir pasiūlos, ir sumažėtų daroma žala gamtos ištekliams. Aplinkosaugininkė primena, kad mėgėjų žvejybos metu pagautus laimikius parduoti ir pirkti yra draudžiama.

Žvejyba neleistinais įrankiais ar jų laikymas

Per Alytaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnų reidą Lazdijų rajone Vilkinio ežere balandį nustatytas asmuo, pastatęs du statomuosius tinklus. Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai per reidus išaiškino neteisėtos žvejybos ungurinėmis gaudyklėmis atvejų. Nustatytas vienas asmuo Zarasų rajono Šventosios upėje žvejojęs ungurine gaudykle, žuvų nesugavo. Dar vienas asmuo žvejojo ungurine gaudykle Molėtų rajono Stirnės upėje, taip pat nespėjo pagauti žuvų. Trečias pažeidėjas buvo nustatytas balandžio 22 d. Ignalinos rajone Baltelės upėje pastatęs ungurinę gaudyklę. Norėdamas apsisaugoti nuo aplinkosaugos pareigūnų medyje buvo įstatęs vaizdo stebėjimo kamerą, tačiau ši priemonė nepadėjo. Neteisėtai žvejojusiam asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Iš jo paimtas draudžiamas žvejybos įrankis – ungurinė gaudyklė ir vaizdo stebėjimo kamera.

Per reidą Kauno rajone Kauno mariose buvo nustatytas neteisėtos žvejybos atvejis dviem statomaisiais tinklais, kuriais asmuo sugavo 3 karpius, 23 karšius, 2 lynus, sterką ir 33 kg karosų. Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai nusprendė patikrinti neteisėtai žvejojusio asmens sodybą ir garaže buvo rasta neteisėtų laikomų žvejybos įrankių: ežerinė gaudyklė (venteris), 7 tinklai, 2 neleistino dydžio bučiai. Iš neteisėtai žvejojusio asmens paimta valtis, žvejybos įrankiai. Be to, jam teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 3 500 eurų.

Pajūryje per reidą Klaipėdos pareigūnai įtariamo asmens sodyboje Šilutės rajone rado neteisėtai laikomą ne mėgėjų žvejybos įrankį – tinklą. Kadangi asmuo neleido apieškoti ūkinių patalpų, už aplinkosaugos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą jam bus taikoma administracinė atsakomybė nuo 80 iki 780 eurų. Taip pat už neteisėtą tinklo laikymą gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų ir paimtas tinklas.  Be to, atliekant minėto asmens ūkinių patalpų apžiūrą kartu su policijos pareigūnais rasti du neteisėtai laikomi ginklai. Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Aplinkosaugininkai daugelyje Lietuvos vietovių išsiaiškino neteisėtos žvejybos atvejų.

Atsakomybė

Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas, padarytas panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu (išskyrus elektros energiją ir ultragarsą) užtraukia baudą nuo 120 iki 300 eurų. Neteisėtas žvejybos įrankių (išskyrus elektros arba ultragarso žvejybos prietaisus), kuriuos naudoti draudžiama pagal teisės aktus, gaminimas, realizavimas, įsigijimas arba laikymas užtraukia baudą nuo 60 iki 200 eurų. Mėgėjų žvejybos būdu sužvejotų žuvų ir iš jų pagamintų produktų pardavimas ar supirkimas užtraukia baudą nuo 90 iki dviejų 290 eurų. Tokiais atvejais konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės, taip pat skaičiuojama žuvų ištekliams padaryta žala.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: nustatyta 80 šiukščių žvejybos pažeidimų

Per šių metų vasario-balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs. Iš pažeidėjų paėmė 395 įrankius: 132 ne mėgėjų žvejybos, 254 – mėgėjų žvejybos ir 9 kitus įrankius. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, kuriomis buvo padaryti pažeidimai. Per akcijos laikotarpį pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 eurus. Akcijos metu pareigūnai kryptingai siekė išaiškinti  daromus šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama draudžiamu laikotarpiu. Per akcijos

Prasidėjus audrų sezonui, draudikai perspėja vairuotojus: automobilis nėra amfibija

Lietuvą siaubusios liūtys ir kruša vėl pridarė nuostolių gyventojų automobiliams. Jie kentėjo nuo vėjo, krušos ir lietaus, o kartais – ir dėl neatsargaus pačių vairuotojų elgesio. Draudikai primena, ką reikėtų daryti patyrus nuostolių, ir pataria, kaip elgtis norint jų išvengti ateityje. Vasaros metu fiksuoja šimtus įvykių Draudimo bendrovės ERGO transporto ir žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, bendrovė jau fiksavo keliasdešimt žalų, sukeltų stiprios liūties. Kruša apgadino automobilių kėbulus, įskėlė stiklą, transporto priemonės nukentėjo ir dėl ant jų užkritusių

Nuo birželio 3 d. 60 000 savarankiškai dirbančiųjų gali negauti sveikatos priežiūros paslaugų

„Sodros“ duomenimis, vis dar yra 60 000 savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos ir šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios. Bendra dėl pandemijos ir karantino atidėtų PSD įmokų skola yra 13,6 mln. eurų. Šiems skolininkams per asmenines „Sodros“ paskyras gegužę dar buvo papildomai siunčiami priminimai-raginimai susimokėti įmokas. Nesumokėjus per šią savaitę, nuo birželio 3 dienos bus pradėtas šių įsiskolinimų išieškojimas. Be to, šie PSD skolininkai bus laikomi nedraustais ir negalės pasinaudoti

Atšilus orams – nelaimių gausa

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad per karščius daugėja skenduolių, gaisų namuose ir miškuose. Štai kokių nelaimių buvo gegužės 24-26 dienomis, savaitgalį. Galime tik būti ramesni, nes Šilutės rajoną šįkart nelaimės aplenkė. Meteorologai žada permainingus orus – bus karšta ir daug kritulių. Šiluma nežada trauktis ir šią savaitę. Prasideda aktyvus maudymosi vandens telkiniuose sezonas. Kad poilsio prie vandens telkinių neaptemdytų skaudūs įvykiai, ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų elgtis atsargiai ir saugiai. Šiemet vanduo jau pasiglemžė 34 gyvybes (pernai per tą

Taip pat skaitykite