Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose

Jau birželio 8-9 dienomis Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks Europos automobilių kroso čempionato trečiasis etapas. Jame startuos greičiausi Senojo žemyno lenktynininkai. Taip pat pirmą kartą šiemet kartu čia vyks ir Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas.

Iki renginio likus mėnesiui, Europos automobilių kroso čempionato etapo organizatoriai paskelbė tikslią dienotvarkę, pagal kurią birželio 8-9 dienomis Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks didžiausias ir vienintelis toks mūsų šalyje autokroso festivalis.

Šių varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas sakė, kad tiksliai suplanuota renginio dienotvarkė ir griežtas jos laikymasis yra vienas iš esminių dalykų, kurie būdingi aukščiausio lygio varžyboms.

„Disciplina per varžybas yra labai svarbu. Jokių uždelsimų čia būti negali. Dėl šios priežasties dalyviai visuomet privalo iš anksto atvažiuoti į laukimo zoną, iš kur pajuda į starto takelį. Vėluojančių tikrai niekas nelauks.

Europos automobilių kroso čempionato dalyviai šias griežtas taisykles puikiai žino. Tokio pat atsakingo dienotvarkės laikymosi tikėsimės ir iš Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyvių. Kadangi šiemet Vilkyčiuose birželio 8-9 d. vyks ne vienas, o du čempionatai, dienotvarkės laikymasis yra labai svarbu“, – sakė ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas.

Birželio 7 d., penktadienis

Birželio 7 d., penktadienį sportininkai lenktynių trasoje dar nepasirodys, mat jų čia lauks formalumų diena. 11 val. duris atvers varžybų sekretoriatas, kuriame nuo 11.30 val. iki pat 19 val. rengiama atvykusių dalyvių registracija.

Nuo 12 val. iki 19 val. dirbs ir techninė komisija. Čia taip pat atvykti privaloma, nes tik techniniai komisarai gali nuspręsti, ar dalyvio technika bei ekipuotė atitinka saugumo ir techninius reikalavimus. 19.30 val. Europos automobilių kroso čempionato lenktynininkai penktadienį pabaigs dalyvių susirinkimu.

Birželio 8 d., šeštadienis

Administraciniai ir techniniai patikrinimai Europos čempionato dalyviams bus tęsiami ir šeštadienio ryte, bet tam sportininkai turės vos pusvalandį. Jau 9.30 val. į dalyvių susirinkimą bus kviečiami Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai.

9.40 val. trasoje pasigirs pirmieji variklių garsai, kadangi čia bus duotas laisvųjų treniruočių startas. Joje dalyvaus Europos automobilių kroso čempionato klasių sportininkai.

11.10 val. Europos sportininkai pradės chronometruojamą treniruotę, kurioje jau bus kovojama dėl rezultato. Dar viena chronometruojama treniruotė jiems vyks 13.40 val. Būtent pagal chronometruojamų treniruočių metu pademonstruotus rezultatus bus rikiuojama starto tvarka pirmai kvalifikacijai. 15.25 val. chronometruojamus važiavimus pradės ir Lietuvos autokroso čempionato dalyviai.

Šeštadienį žiūrovai jau galės išvysti ir grupinius startus, kadangi 17 val. vyks pirmasis kvalifikacinis Europos čempionato dalyvių važiavimas. Tą pačią dieną net dvi kvalifikacijas turės įveikti ir Lietuvos čempionate dalyvaujantys sportininkai. Pirmoji ir antroji jų kvalifikacija vyks atitinkamai 18.20 val. ir 19.35 val.

Birželio 9 d., sekmadienis

Sekmadienį varžybų dalyviams diena prasidės gana anksti. Antroji Europos čempionato dalyvių kvalifikacija numatyta 8 val. Iškart po jų, 9.20 val. savo trečiąją kvalifikaciją pradės ir Lietuvos čempionato sportininkai. Jiems pasitraukus iš trasos čia vėl sugrįš ir jau trečioje kvalifikacijoje nuo 10.50 val. varžysis Europos čempionato dalyviai. 12.11 val. bus duotas startas Lietuvos čempionato pusfinalių kovoms.

Iškilminga renginio atidarymo ceremonija vyks prieš finalus. Oficialūs sveikinimai ir parado ratas numatytas 13 val.

13.50 val. kovoti dėl patekimo į finalą pajudės Europos čempionato dalyviai, patekę į pusfinalius. Jau 14.50 val. bus duotas finalinis startas Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviams, o 16 val. į lemiamą mūšį trasoje stos Europos čempionato finalininkai.

Iškilminga apdovanojimų ceremonija vyks 18.30 val., kurioje suskambės nugalėtojų šalių himnai, į viršų bus keliamos įspūdingo grožio taurės, bus laistomasi pergalės šampanu.

Projektas iš dalies finansuojamas Šilutės r. savivaldybės ir Lietuvos automobilių sporto federacijos lėšomis. Daugiau naujienų apie artėjančias varžybas, bilietų kainas ir kitą žiūrovams aktualią informaciją galima rasti ASK „Vilkyčiai“ „Facebook“ paskyroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite