ELVIS autobuso komanda Pagėgių krašte pristatė naują paslaugą

Šalyje minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, gegužės 7 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) autobuso komanda Pagėgių krašto žmonėms pristatė paslaugą-mokymus.  

„Apie sveikatą ir knygas“ – taip vadinasi garsinių knygų biblioteka, skirta negalintiems skaityti įprastai. Ją sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB).

Vydūno viešojoje bibliotekoje

Viešnios iš audiosensorinės bibliotekos, pasitelkusios vaizdinę medžiagą, išsamiai ir informatyviai susirinkusiuosius supažindino su unikalia galimybe nemokamai naudotis skaitmeninių leidinių fondu.  Jį sudaro tūkstančiai populiariausių grožinės literatūros knygų, žurnalų. Taip pat savišvietai ir studijoms skirti leidiniai, knygos vaikams, skaitmeniniai leidiniai Brailio raštu, filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu bei kiti kūriniai.

Kad žmogus galėtų naudotis šia nemokama paslauga bibliotekose, reikalinga regos, judėjimo, skaitymo, kalbos sutrikimą ar asmens globos teisę patvirtinanti medikų pažyma. Oficialiame dokumente turi būti nurodyta paslaugos naudotojo būklė ar įrašytos ligos, dėl kurios nėra galimybės skaityti įprastai, kodas.

Nuo šiol ši paslauga yra teikiama Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose. Išsamesnė informacija tel. +370 441 57 328, el. paštu info@pagegiusvb.lt. 

Dalia Mankienė, Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė 

Stabtelėjo Stoniškiuose

Skaitymas yra neatsiejama visuomenės dalis. Deja, bėgant metams, tokios galimybės kartais ženkliai apribojamos regėjimo ar kitų sveikatos sutrikimų. Tikriems skaitymo mėgėjams tai tampa didžiule problema: kaip gyventi be knygos?

elvis

Stoniškiečiai – prie ELVIS autobuso.

Ne kiekvienas žino, kad yra virtuali garsinių leidinių biblioteka ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema), skirta negalintiems skaityti įprastu būdu.

Po įvairias Lietuvos vietoves keliauja specialus ELVIS autobusas, kurio komandos tikslas –

užtikrinti, jog skaityti galėtų visi, nepriklausomai nuo turimų sveikatos problemų. Gegužės 7 d. toks susitikimas įvyko ir Vydūno VB Stoniškių filiale. Dvi Lietuvos audiosensorinės bibliotekos atstovės išsamiai papasakojo apie ELVIS sukauptus garsinių leidinių fondus. Praktiškai pademonstravo ELVIS teikiamas galimybes.

Renginio klausytojams kilo įvairių klausimų, jie sužinojo, kokių dokumentų reikia, norint gauti prieigą prie įgarsintų fondų. Dalinti informaciniai lankstinukai, atsakyta į visus klausimus.

Antrojoje renginio dalyje Stoniškių bibliotekos bibliotekininkė Zofija Genutienė trumpai papasakojo apie šviesios atminties Pagėgių krašto poetą, dailininką, fotomenininką, žurnalistą, muziejininką, visuomenininką Eugenijų Skipitį. Supažindino su šio šviesuolio kraštotyrine fotografijos darbų paroda „Gyvenimas po Bitėnų dangum“.

Prisijungiant prie respublikinės akcijos „Lietuva skaito“, garsiai skaitytos poeto Eugenijaus Skipičio eilės bei lyriška ištrauka iš jo straipsnio leidinyje „Rambynas“ (2021 m.). 

Zofija Genutienė, Vydūno VB Stoniškių filialo bibliotekininkė 

Aplankė ir Lumpėnų biblioteką

Nuotraukų autoriai Asta Andrulienė ir Mantas Iljinovas.   

Po įvairius Lietuvos miestus ir kaimus keliaujanti virtuali biblioteka pabuvojo ir Lumpėnų seniūnijos kieme. Vydūno VB Lumpėnų filiale tądien vyko susitikimas su ELVIS sukūrusios ir administruojančios Lietuvos audiosensorinės bibliotekos atstovėmis. Sužinota, kas yra garsinės knygos bei kaip jomis naudotis. Čia pat susirinkusieji galėjo išbandyti garsinį skaitymą, gavo atsakymus į rūpimus klausimus apie akių sveikatą ir kt.

Kviečiame išbandyti ELVIS teikiamas galimybes ir aktyviai jomis naudotis.

Nijolė Šedienė, Vydūno VB Lumpėnų filialo bibliotekininkė 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: nustatyta 80 šiukščių žvejybos pažeidimų

Per šių metų vasario-balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs. Per akcijos laikotarpį pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 eurus. Daug šiurkščių pažeidimų Iš pažeidėjų paėmė 395 įrankius: 132 ne mėgėjų žvejybos, 254 – mėgėjų žvejybos ir 9 kitus įrankius. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, kuriomis buvo padaryti pažeidimai. Akcijos metu pareigūnai kryptingai siekė išaiškinti  daromus šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama

Prasidėjus audrų sezonui, draudikai perspėja vairuotojus: automobilis nėra amfibija

Lietuvą siaubusios liūtys ir kruša vėl pridarė nuostolių gyventojų automobiliams. Jie kentėjo nuo vėjo, krušos ir lietaus, o kartais – ir dėl neatsargaus pačių vairuotojų elgesio. Draudikai primena, ką reikėtų daryti patyrus nuostolių, ir pataria, kaip elgtis norint jų išvengti ateityje. Vasaros metu fiksuoja šimtus įvykių Draudimo bendrovės ERGO transporto ir žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, bendrovė jau fiksavo keliasdešimt žalų, sukeltų stiprios liūties. Kruša apgadino automobilių kėbulus, įskėlė stiklą, transporto priemonės nukentėjo ir dėl ant jų užkritusių

Nuo birželio 3 d. 60 000 savarankiškai dirbančiųjų gali negauti sveikatos priežiūros paslaugų

„Sodros“ duomenimis, vis dar yra 60 000 savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos ir šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios. Bendra dėl pandemijos ir karantino atidėtų PSD įmokų skola yra 13,6 mln. eurų. Šiems skolininkams per asmenines „Sodros“ paskyras gegužę dar buvo papildomai siunčiami priminimai-raginimai susimokėti įmokas. Nesumokėjus per šią savaitę, nuo birželio 3 dienos bus pradėtas šių įsiskolinimų išieškojimas. Be to, šie PSD skolininkai bus laikomi nedraustais ir negalės pasinaudoti

Atšilus orams – nelaimių gausa

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad per karščius daugėja skenduolių, gaisų namuose ir miškuose. Štai kokių nelaimių buvo gegužės 24-26 dienomis, savaitgalį. Galime tik būti ramesni, nes Šilutės rajoną šįkart nelaimės aplenkė. Meteorologai žada permainingus orus – bus karšta ir daug kritulių. Šiluma nežada trauktis ir šią savaitę. Prasideda aktyvus maudymosi vandens telkiniuose sezonas. Kad poilsio prie vandens telkinių neaptemdytų skaudūs įvykiai, ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų elgtis atsargiai ir saugiai. Šiemet vanduo jau pasiglemžė 34 gyvybes (pernai per tą

Taip pat skaitykite