Kaip laistyti sodo augalus? Kokią naudoti įrangą?

Augalams, kaip ir mums, reikia vandens, tad laistymas, nors iš pažiūros ir įprastas veiksmas, dažnai reikalauja papildomų žinių ir įrangos. Kaip tinkamai laistyti augalus namuose bei sode, kokios rūšys reikalauja papildomų žinių ir kokią įrangą naudoti, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Skirtingiems augalams – skirtingas vandens kiekis

Orams šylant, ypač svarbu atkreipti dėmesį į laistymo laiką. „Lidl“ ekspertai pataria, jog vasarą augalus geriausia laistyti pirmoje dienos pusėje, kai saulė dar ne tokia kaitri. Vakaras taip pat nėra geriausias laikas, nes vėlai drėkinant augalų šaknys gali pradėti pūti.

Pakeltas lysves reikėtų laistyti dažniau, nes iš jų greičiau pasišalina vanduo, dėl specialiai įrengtų skylučių jam išbėgti. Tačiau nereikėtų persistengti laistant – kitaip augalai ims pūti. Todėl patartina laistyti dažniau, bet mažesniais kiekiais.

Itin svarbu vandens kiekį pasirinkti ir pagal augalo rūšį. Daugelį daržovių sudaro per 80 proc. vandens. Tačiau skirtingų daržovių laistymas skiriasi. Pavyzdžiui, agurkai mėgsta drėgmę, tad nereikėtų leisti jiems išdžiūti. Užtat pomidorai nuo per didelio vandens kiekio greitai išsipūs, o jų odelė ims skilinėti.

Geriausias būdas patikrinti, ar reikia palaistyti augalą – įkišti ranką ar ilgesnį pagaliuką į dirvą. Jei jaučiate, kad ji sausa, tai indikuoja, jog augalas jau vandenį sugėrė ir metas vėl jį atgaivinti.

Įrankiai

 Sodui laistyti yra trys pagrindiniai vandens tiekimo variantai: galite naudoti surinktą lietaus vandenį ir laistyti iš rezervuaro, pasinaudoti gruntiniu vandeniu iš šulinio arba tiesiog laistyti vandentiekio vandeniu, naudojant žarną arba laistymo sistemą. Šis variantas yra brangiausias, todėl investicija į laistymo sistemą su siurbliu gali atsipirkti tik per ilgesnį laiką.

Laistytuvas visada išlieka pagrindiniu sodo laistymo įrankiu, nepaisant įvairių modernių ir efektyvių alternatyvų. Nors daugelis sodo savininkų įdiegia automatines laistymo sistemas, laistytuvą vis tiek rasite kiekviename sode. Tik laistytuvą pripilti ir nuolatos nešioti  pareikalaus nemažos fizinės ištvermės. Gali įskausti nugarą ir pečius. Tad gal verta svarstyti, ar rankiniu būdu laistyti daržą, ar pasirinkti automatizuotą laistymo sistemą.

Didesniuose plotuose galima laistyti vandens žarna. Mažesnius vejos plotus taip pat sudrėkinsite žarna su purkštuku. Taip sutaupysite ir laiko, ir sumažinsite fizinį krūvį.

Verta įsigyti kokybišką laistymo žarną – tokia bus naudojama tikrai ilgai. Žarnos ilgį reikėtų pasirinkti pagal savo sodo dydį ir pritaikyti taip, jog su ja galėtumėte palaistyti kuo daugiau augalų vienu metu. Žinoma, jei sodas itin didelis, pravartu paieškoti ir kitų, aplinkos priežiūrą palengvinsiančių sprendimų.

Purkštukai

Kitas svarbus įrankis sodininko sąraše – aukštos kokybės purkštukas efektyviam laistymo procesui. Patartina rinktis daugiafunkcinį, kuris leis pritaikyti vandens srovę pagal augalo rūšį. Didesniems plotams geriau rinktis paaukštintą purkštuką – taip galėsite palaistyti didesnį žemės plotą.

Tiek pradedantiesiems, tiek ir profesionaliems sodininkams reikalingu laistymo ir sodo priežiūros prekių nuo šio ketvirtadienio galima įsigyti ir „Lidl“ parduotuvėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite