Statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros pokyčiai nuo gegužės 1 d.

Seimui pritarus Statybos įstatymo, Teritorijų planavimo, statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimams, nuo 2024 m. gegužės 1 d. keičiasi statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros procesai, taip pat statybos dalyvių procedūrų atlikimo tvarka Lietuvos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“.

Statybos rangovų pareiga pranešti apie subrangovus ,,Infostatybai”

Statytojo pasamdyti rangovai, apie kuriuos statytojas Statybos įstatymo nustatyta tvarka praneša „Infostatybai“ kartu su pranešimu apie statybos pradžią, rangovo ir pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą, po šio pranešimo užregistravimo privalės pateikti duomenis apie savo samdomus subrangovus. Galimybė nurodyti subrangovus realizuota visiems rangovo darbuotojams, kurie turi įgaliojimą dirbti Teritorijų planavimo ir statybos „Vartai“ portale www.planuojustatau.lt ir tik pranešimams kurių būsena „Priimtas“. Subrangovus nurodyti galima atsidarius pranešimą per sritį „Statybose pasamdytų subrangovų fiksavimas“, kurią galima rasti „Mano statybos“ aplinkoje.

Pagal teisės aktų reikalavimus papildomai teikiami dokumentai

Registruojant statinio projekto (jo dalies) arba statinio (jo dalies) ekspertizės aktus IS „Infostatyba“ turės būti įkeliamas dokumentas, patvirtinantis, kad ekspertizės rangovas yra apsidraudęs civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Kreipiantis statybą leidžiančio dokumento (SLD) ūkininko sodybos statybai pagal Ūkininko ūkio įstatymo nuostatas su prašymu išduoti SLD turės būti pateikiama pažyma dėl pajamų iš žemės ūkio veiklos.

Atliekant statybos užbaigimo procedūras (tvirtinant deklaracijas apie statybos užbaigimą arba išduodant statybos užbaigimo aktus) turės būti pateikiama atnaujinta žemės sklypo, kuriame pastatytas ar rekonstruotas statinys, kadastro duomenų byla, suderinta Nekilnojamojo turto kadastro nuostatuose nustatyta tvarka.

Statybos inspekcijos teisė stabdyti statybos dalyvių atestatus

Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (Statybos inspekcija) pritaikius administracinę atsakomybę (baudą) statybos dalyviui, statybos valstybinės priežiūros pareigūnas sustabdys jo atestato galiojimą iki atestuojančios organizacijos sprendimo, jei tas pats asmuo pakartotinai padarys pažeidimą per 5 metus. Terminas, kada padarytas pirmasis iš pažeidimų, dėl kurių bus galimybė stabdyti atestatus, bus skaičiuojamas nuo 2024 m. gegužės 1 d.

Statybos užbaigimo dokumentų tikrinimo pokyčiai

Teritorijų planavimo, statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimais numatyta, kad Statybos inspekcijai patikrinus pažymų apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių projekto sprendinių, deklaracijų apie statybos užbaigimą, statybos užbaigimo aktų teisėtumą ir nustačius pažeidimų, esant įstatyme įtvirtintoms sąlygoms, statybos dalyviai galės juos pašalinti arba pasirašyti taikos sutartį su Statybos inspekcija dėl pažeidimų šalinimo iki prasidedant teisminiam ginčui dėl atitinkamo dokumento panaikinimo. Taip tikimasi sumažinti teisminių procesų skaičių, skatinti asmenis nenaikinant dokumentų šalinti pažeidimus.

Apie tai, kad surašytas patikrinimo aktas, kuriame konstatuojama, kad pažyma apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių, deklaracija apie statybos užbaigimą arba užbaigimo aktas surašyti neteisėtai, Statybos inspekcija informuos VĮ Registrų centrą dėl įrašo Nekilnojamojo turto registre padarymo, pateikdama atitinkamą patikrinimo aktą.

Statybos inspekcija nebeatliks servitutų naudojimo priežiūros

Teritorijų planavimo, statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimais numatyta, kad Statybos inspekcija nuo 2024 m. gegužės 1 d. nebetikrins, ar laikomasi tikrinamam objektui nustatytų žemės servitutų.

Valstybinės teritorijų planavimo 
ir statybos inspekcijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite