Kintuose užaugintų eršketų ikrai – Anglijos karalienei

UAB „Kintai“ neseniai sudarė sutartį su viena stambia Latvių įmone, kuri pirks iš kintiškių  eršketų pateles. UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas neslepia, kad latvių įmonė savo produkciją tiekia garsiam Jungtinės Karalystės muzikantui ir kompozitoriui Eltonui Džonui ir net pačiai Anglijos karalienei Elžbietai antrajai.

Ichtiologas Tadas Šidlauskas ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas su Kintuose užaugintu eršketu.

Ichtiologas Tadas Šidlauskas ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas su Kintuose užaugintu eršketu.

Pirko pateles
Ketvirtadienį Kintuose lankėsi Latvijos įmonės, turinčios ilgametę ikrų išgavimo patirtį, atstovai. Į žuvininkystės ūkį atvykę specialistai su echoskopu atrinko eršketų pateles.
Latvijos įmonė ikrus išgauna ir parduoda nuo pat 1991 m. Stambi įmonė turi partnerių kone visame pasaulyje, tad didelė tikimybė, jog Kintuose užaugintų eršketų ikrai pasieks išskirtinius ir įžymius klientus visame pasaulyje.
Užsienio partneriai įsigijo per 6 tonas penkiamečių eršketų patelių. Žuvis dar reikės brandinti, kol jos turės ikrų. Pagal prognozes, eksportuotos patelės ikrų duos jau kitų metų rudenį. Didžiąją dalį eksportuojamos gyvos žuvies kiekio sudarė subrendusios 5-11 kg žuvys.
„Ikrų iš gyvos žuvies taip paprastai neišgausi. Yra specialios technologijos ir procedūros tam atlikti. Su specialia įranga įmanoma nustatyti net ikrų dydį, kad jie atitiktų standartus. Mūsų partneriai iš Latvijos – ilgamečiai šios produkcijos gamintojai. Jie turi kvalifikuotų specialistų, kurie užtikrina aukštą produktų kokybę“, – pasakojo R. Višinskas.
Ikrai brangūs
Pasak UAB „Kintai“ direktoriaus, esant paklausai, bus didinami eršketų auginimo kiekiai – nuo 30 iki 50 tonų. Žuvininkystės ūkyje eršketai intensyviai maitinami ekstruduotais pašarais, tad jie užauga greičiau nei natūralioje gamtoje. Kadangi šios rūšies žuvys atsparios ligoms, joms nereikia duoti medicininių preparatų, pavyzdžiui, antibiotikų.
„Eršketas idealiomis sąlygomis gali augti iki 60-150 metų. Per tiek laiko žuvis gali užaugti net iki 150 kg. Šios žuvies itin stipri imuninė sistema, ji geba prisitaikyti prie įvairiausių gamtos sąlygų. Per visą laikotarpį, kai mes auginame eršketus, teko matyti, ko gero, vieną nugaišusį eršketą ir tai greičiausiai dėl fizinės traumos.
Eršketų struktūra itin nedaug pasikeitė per milijonus metų. Ši žuvis ypatinga tuo, jog yra kremzlinė ir neturi ašakų. Man asmeniškai eršketas yra viena iš mėgstamiausių žuvų. Kad ši žuvis yra labai vertinama visame pasaulyje, byloja ir jos ikrų kaina – didmeninė 1 kg eršketo juodųjų ikrų kaina siekia 1000 eurų“, – sakė R. Višinskas.
Idėja parduoti eršketų pateles ikrų gavyklai kilo, kai į juos dėl tokios galimybės kreipėsi latviai. Pasirodo, eršketų juodieji ikrai turi didžiulę paklausą, mat žuvimis domėjosi ir kitų šalių gamintojai. Iki šiol Kintuose auginami eršketai buvo pardavinėjami parduotuvėse, auginami perdirbimui.
Platina produkciją
Kintų žuvininkystės ūkis turi savo žuvies perdirbimo cechą, įrengtą pernai. Šiuo metu pagaminta produkcija platinama per 7 įmonės parduotuves. Direktoriaus teigimu, prekybos tinklas bus plečiamas iki 20 vietų. Atidarius žuvies perdirbimo cechą, įskaitant ir pardavėjus, buvo įdarbinta 17 žmonių.
Pasak R. Višinsko, reikia laiko, kad gaminiai įsitvirtintų rinkoje. Jis neslepia, jog vedamos derybos su stambiomis, įvairią produkciją platinančiomis įmonėmis. Kintuose užaugintomis žuvimis bei įvairiais gaminiais iš jų domisi ir lietuvių itin pamėgtas „Lidl“ prekybos centrų tinklas. Šilutiškiai turėtų pasidžiaugti, jog gali kiekvieną dieną įsigyti šviežios žuvies. Halės prekyvietėje esančiame UAB „Kintai“ produkcijos prekybos taške, šviežia žuvis tiekiama kiekvieną dieną.
UAB „Kintai“ gyvuoja jau daugiau nei 20 metų. Čia per 600 ha teritorijoje veisiamos ir auginami karpiai, baltieji amūrai, margieji plačiakakčiai, upėtakiai, eršketai, šamai, lydekos, karosai, ešeriai, lynai. Eršketus čia pradėta auginti beveik prieš 8 metus. Nuo 2002 metų įmonė teikia ir turizmo paslaugas: svečius apgyvendina, maitina, rengia jiems pramoginę žūklę, nuomoja laivus, rengia šventes, konferencijas, paukščių stebėjimą.

Simonas SKUTULAS

Eršketų patelės atpažįstamos su specialiu echoskopu.

Eršketų patelės atpažįstamos su specialiu echoskopu.

Hits: 1427

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite