Kintuose užaugintų eršketų ikrai – Anglijos karalienei

UAB „Kintai“ neseniai sudarė sutartį su viena stambia Latvių įmone, kuri pirks iš kintiškių  eršketų pateles. UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas neslepia, kad latvių įmonė savo produkciją tiekia garsiam Jungtinės Karalystės muzikantui ir kompozitoriui Eltonui Džonui ir net pačiai Anglijos karalienei Elžbietai antrajai.

Ichtiologas Tadas Šidlauskas ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas su Kintuose užaugintu eršketu.

Ichtiologas Tadas Šidlauskas ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas su Kintuose užaugintu eršketu.

Pirko pateles
Ketvirtadienį Kintuose lankėsi Latvijos įmonės, turinčios ilgametę ikrų išgavimo patirtį, atstovai. Į žuvininkystės ūkį atvykę specialistai su echoskopu atrinko eršketų pateles.
Latvijos įmonė ikrus išgauna ir parduoda nuo pat 1991 m. Stambi įmonė turi partnerių kone visame pasaulyje, tad didelė tikimybė, jog Kintuose užaugintų eršketų ikrai pasieks išskirtinius ir įžymius klientus visame pasaulyje.
Užsienio partneriai įsigijo per 6 tonas penkiamečių eršketų patelių. Žuvis dar reikės brandinti, kol jos turės ikrų. Pagal prognozes, eksportuotos patelės ikrų duos jau kitų metų rudenį. Didžiąją dalį eksportuojamos gyvos žuvies kiekio sudarė subrendusios 5-11 kg žuvys.
„Ikrų iš gyvos žuvies taip paprastai neišgausi. Yra specialios technologijos ir procedūros tam atlikti. Su specialia įranga įmanoma nustatyti net ikrų dydį, kad jie atitiktų standartus. Mūsų partneriai iš Latvijos – ilgamečiai šios produkcijos gamintojai. Jie turi kvalifikuotų specialistų, kurie užtikrina aukštą produktų kokybę“, – pasakojo R. Višinskas.
Ikrai brangūs
Pasak UAB „Kintai“ direktoriaus, esant paklausai, bus didinami eršketų auginimo kiekiai – nuo 30 iki 50 tonų. Žuvininkystės ūkyje eršketai intensyviai maitinami ekstruduotais pašarais, tad jie užauga greičiau nei natūralioje gamtoje. Kadangi šios rūšies žuvys atsparios ligoms, joms nereikia duoti medicininių preparatų, pavyzdžiui, antibiotikų.
„Eršketas idealiomis sąlygomis gali augti iki 60-150 metų. Per tiek laiko žuvis gali užaugti net iki 150 kg. Šios žuvies itin stipri imuninė sistema, ji geba prisitaikyti prie įvairiausių gamtos sąlygų. Per visą laikotarpį, kai mes auginame eršketus, teko matyti, ko gero, vieną nugaišusį eršketą ir tai greičiausiai dėl fizinės traumos.
Eršketų struktūra itin nedaug pasikeitė per milijonus metų. Ši žuvis ypatinga tuo, jog yra kremzlinė ir neturi ašakų. Man asmeniškai eršketas yra viena iš mėgstamiausių žuvų. Kad ši žuvis yra labai vertinama visame pasaulyje, byloja ir jos ikrų kaina – didmeninė 1 kg eršketo juodųjų ikrų kaina siekia 1000 eurų“, – sakė R. Višinskas.
Idėja parduoti eršketų pateles ikrų gavyklai kilo, kai į juos dėl tokios galimybės kreipėsi latviai. Pasirodo, eršketų juodieji ikrai turi didžiulę paklausą, mat žuvimis domėjosi ir kitų šalių gamintojai. Iki šiol Kintuose auginami eršketai buvo pardavinėjami parduotuvėse, auginami perdirbimui.
Platina produkciją
Kintų žuvininkystės ūkis turi savo žuvies perdirbimo cechą, įrengtą pernai. Šiuo metu pagaminta produkcija platinama per 7 įmonės parduotuves. Direktoriaus teigimu, prekybos tinklas bus plečiamas iki 20 vietų. Atidarius žuvies perdirbimo cechą, įskaitant ir pardavėjus, buvo įdarbinta 17 žmonių.
Pasak R. Višinsko, reikia laiko, kad gaminiai įsitvirtintų rinkoje. Jis neslepia, jog vedamos derybos su stambiomis, įvairią produkciją platinančiomis įmonėmis. Kintuose užaugintomis žuvimis bei įvairiais gaminiais iš jų domisi ir lietuvių itin pamėgtas „Lidl“ prekybos centrų tinklas. Šilutiškiai turėtų pasidžiaugti, jog gali kiekvieną dieną įsigyti šviežios žuvies. Halės prekyvietėje esančiame UAB „Kintai“ produkcijos prekybos taške, šviežia žuvis tiekiama kiekvieną dieną.
UAB „Kintai“ gyvuoja jau daugiau nei 20 metų. Čia per 600 ha teritorijoje veisiamos ir auginami karpiai, baltieji amūrai, margieji plačiakakčiai, upėtakiai, eršketai, šamai, lydekos, karosai, ešeriai, lynai. Eršketus čia pradėta auginti beveik prieš 8 metus. Nuo 2002 metų įmonė teikia ir turizmo paslaugas: svečius apgyvendina, maitina, rengia jiems pramoginę žūklę, nuomoja laivus, rengia šventes, konferencijas, paukščių stebėjimą.

Simonas SKUTULAS

Eršketų patelės atpažįstamos su specialiu echoskopu.

Eršketų patelės atpažįstamos su specialiu echoskopu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite