Kintuose užaugintų eršketų ikrai – Anglijos karalienei

UAB „Kintai“ neseniai sudarė sutartį su viena stambia Latvių įmone, kuri pirks iš kintiškių  eršketų pateles. UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas neslepia, kad latvių įmonė savo produkciją tiekia garsiam Jungtinės Karalystės muzikantui ir kompozitoriui Eltonui Džonui ir net pačiai Anglijos karalienei Elžbietai antrajai.

Ichtiologas Tadas Šidlauskas ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas su Kintuose užaugintu eršketu.

Ichtiologas Tadas Šidlauskas ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas su Kintuose užaugintu eršketu.

Pirko pateles
Ketvirtadienį Kintuose lankėsi Latvijos įmonės, turinčios ilgametę ikrų išgavimo patirtį, atstovai. Į žuvininkystės ūkį atvykę specialistai su echoskopu atrinko eršketų pateles.
Latvijos įmonė ikrus išgauna ir parduoda nuo pat 1991 m. Stambi įmonė turi partnerių kone visame pasaulyje, tad didelė tikimybė, jog Kintuose užaugintų eršketų ikrai pasieks išskirtinius ir įžymius klientus visame pasaulyje.
Užsienio partneriai įsigijo per 6 tonas penkiamečių eršketų patelių. Žuvis dar reikės brandinti, kol jos turės ikrų. Pagal prognozes, eksportuotos patelės ikrų duos jau kitų metų rudenį. Didžiąją dalį eksportuojamos gyvos žuvies kiekio sudarė subrendusios 5-11 kg žuvys.
„Ikrų iš gyvos žuvies taip paprastai neišgausi. Yra specialios technologijos ir procedūros tam atlikti. Su specialia įranga įmanoma nustatyti net ikrų dydį, kad jie atitiktų standartus. Mūsų partneriai iš Latvijos – ilgamečiai šios produkcijos gamintojai. Jie turi kvalifikuotų specialistų, kurie užtikrina aukštą produktų kokybę“, – pasakojo R. Višinskas.
Ikrai brangūs
Pasak UAB „Kintai“ direktoriaus, esant paklausai, bus didinami eršketų auginimo kiekiai – nuo 30 iki 50 tonų. Žuvininkystės ūkyje eršketai intensyviai maitinami ekstruduotais pašarais, tad jie užauga greičiau nei natūralioje gamtoje. Kadangi šios rūšies žuvys atsparios ligoms, joms nereikia duoti medicininių preparatų, pavyzdžiui, antibiotikų.
„Eršketas idealiomis sąlygomis gali augti iki 60-150 metų. Per tiek laiko žuvis gali užaugti net iki 150 kg. Šios žuvies itin stipri imuninė sistema, ji geba prisitaikyti prie įvairiausių gamtos sąlygų. Per visą laikotarpį, kai mes auginame eršketus, teko matyti, ko gero, vieną nugaišusį eršketą ir tai greičiausiai dėl fizinės traumos.
Eršketų struktūra itin nedaug pasikeitė per milijonus metų. Ši žuvis ypatinga tuo, jog yra kremzlinė ir neturi ašakų. Man asmeniškai eršketas yra viena iš mėgstamiausių žuvų. Kad ši žuvis yra labai vertinama visame pasaulyje, byloja ir jos ikrų kaina – didmeninė 1 kg eršketo juodųjų ikrų kaina siekia 1000 eurų“, – sakė R. Višinskas.
Idėja parduoti eršketų pateles ikrų gavyklai kilo, kai į juos dėl tokios galimybės kreipėsi latviai. Pasirodo, eršketų juodieji ikrai turi didžiulę paklausą, mat žuvimis domėjosi ir kitų šalių gamintojai. Iki šiol Kintuose auginami eršketai buvo pardavinėjami parduotuvėse, auginami perdirbimui.
Platina produkciją
Kintų žuvininkystės ūkis turi savo žuvies perdirbimo cechą, įrengtą pernai. Šiuo metu pagaminta produkcija platinama per 7 įmonės parduotuves. Direktoriaus teigimu, prekybos tinklas bus plečiamas iki 20 vietų. Atidarius žuvies perdirbimo cechą, įskaitant ir pardavėjus, buvo įdarbinta 17 žmonių.
Pasak R. Višinsko, reikia laiko, kad gaminiai įsitvirtintų rinkoje. Jis neslepia, jog vedamos derybos su stambiomis, įvairią produkciją platinančiomis įmonėmis. Kintuose užaugintomis žuvimis bei įvairiais gaminiais iš jų domisi ir lietuvių itin pamėgtas „Lidl“ prekybos centrų tinklas. Šilutiškiai turėtų pasidžiaugti, jog gali kiekvieną dieną įsigyti šviežios žuvies. Halės prekyvietėje esančiame UAB „Kintai“ produkcijos prekybos taške, šviežia žuvis tiekiama kiekvieną dieną.
UAB „Kintai“ gyvuoja jau daugiau nei 20 metų. Čia per 600 ha teritorijoje veisiamos ir auginami karpiai, baltieji amūrai, margieji plačiakakčiai, upėtakiai, eršketai, šamai, lydekos, karosai, ešeriai, lynai. Eršketus čia pradėta auginti beveik prieš 8 metus. Nuo 2002 metų įmonė teikia ir turizmo paslaugas: svečius apgyvendina, maitina, rengia jiems pramoginę žūklę, nuomoja laivus, rengia šventes, konferencijas, paukščių stebėjimą.

Simonas SKUTULAS

Eršketų patelės atpažįstamos su specialiu echoskopu.

Eršketų patelės atpažįstamos su specialiu echoskopu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite