Orai: šilumos teks palaukti

Hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad likusios šios savaitės dienos bus pavasariškos, vasariška šiluma neprognozuojama. Be to, naktimis daug kur dirvos paviršiuje kandžiosis šalnos.

  • Gegužės 9 d., ketvirtadienį, kai kur trumpai palis Vėjas besikeičiančios krypties, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 1-6 laipsniai šilumos, Rytų Lietuvoje ore vietomis, dirvos paviršiuje daug kur šalnos, 0-5 laipsniai šalčio, dieną bus 10-15 laipsnių šilumos.
  • Gegužės 10 d., penktadienį, naktį šiaurės vakarinėje šalies pusėje, dieną daug kur palis. Vėjas naktį pietų, pietvakarių, 5-10 m/s, dieną vakarų, šiaurės vakarų, 7-12 m/s. Temperatūra naktį 3-8 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje kai kur šalnos,  0-3 laipsniai šalčio, dieną bus 10-15 laipsnių šilumos.
  • Gegužės 11 d., šeštadienį, naktį kai kur truputį palis. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, naktį 5-10 m/s, dieną 7-12 m/s. Temperatūra naktį 1-6 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje vietomis šalnos, 0-3 laipsniai šalčio. Dieną sušils iki 11-16 laipsnių šilumos.
  • Gegužės 12 d., sekmadienį, lietaus nenumatoma. Vėjas šiaurinių krypčių, naktį 4-9 m/s, dieną 6-11 m/s. Temperatūra naktį 1-6 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje daug kur šalnos, 0-5 laipsniai šalčio. Dieną šils iki 12-17 laipsnių šilumos.

Remiantis dabartiniais skaičiavimais, kitomis dienomis pamažu atšils.

Apsemti kelių ruožai

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija) praneša, kad dar yra apsemtų kelių ruožų. Apsemti kelių ruožai, kuriuose eismas draudžiamas:

  • kelyje Rusnė-Galzdonai-Plaškiai nuo 1,15 iki 5,80 km vandens gylis 30 cm;
  • kelyje Juknaičiai-Sausgalviai-Tatamiškiai nuo 7,80 iki 8,20 km vandens gylis 20 cm;
  • kelyje Sausgalviai-Žalgiriai nuo 1,10 iki 1,40 km vandens gylis 25 cm;
  • kelyje Žemaitkiemis-Vabalai nuo 5,30 iki 7,00 km vandens gylis 20 cm.

Ruožų skaičius, kuriuose dėl apsėmimo yra draudžiamas eismas, yra 4. Bendras apsemtų ruožų ilgis – 7,05 km

Prognozė gegužei

Meteo.lt skelbia, kad praėjusiems šių metų mėnesiams prognozės bent iš dalies išsipildė. Šį kartą pažvelkime, kokios yra gegužės mėnesio ilgalaikės prognozės. Remiantis naujausiais ECMWF modelio skaičiavimais, prognozuojama, kad gegužė bus artima normai, o mėnesio kritulių kiekis apie 20-30 proc. mažesnis nei norma.

Panašius skaičiavimų rezultatus pateikia kitas (CFSv2) ilgalaikių prognozių modelis. Gegužės mėnesį, skaičiuojama, turėtų būti maždaug 0,5-1 laipsniu šiltesnis, o kritulių kiekis – iki 15-30 proc. mažesnis nei norma. Apibendrinus penktasis šių metų mėnuo turėtų būti šiek tiek sausesnis už daugiametę normą, o temperatūra bus artima normai.

Žvelgiant į pastaruosius keletą metų, 2018 m. gegužė buvo labai šilta ir sausoka, 2019 ir 2023 m. – artima normai, o 2020-2022 m. pasitaikė šaltos ir drėgnos gegužės. Tai yra eksperimentinės prognozės, jų patikimumas nėra labai aukštas. Svarbūs sprendimai, remiantis jomis, neturėtų būti priimami. Pateikta ilgalaikė prognozė nereiškia, kad visai nepasitaikys labai šiltų ir/ar drėgnų dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: nustatyta 80 šiukščių žvejybos pažeidimų

Per šių metų vasario-balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs. Per akcijos laikotarpį pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 eurus. Daug šiurkščių pažeidimų Iš pažeidėjų paėmė 395 įrankius: 132 ne mėgėjų žvejybos, 254 – mėgėjų žvejybos ir 9 kitus įrankius. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, kuriomis buvo padaryti pažeidimai. Akcijos metu pareigūnai kryptingai siekė išaiškinti  daromus šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama

Prasidėjus audrų sezonui, draudikai perspėja vairuotojus: automobilis nėra amfibija

Lietuvą siaubusios liūtys ir kruša vėl pridarė nuostolių gyventojų automobiliams. Jie kentėjo nuo vėjo, krušos ir lietaus, o kartais – ir dėl neatsargaus pačių vairuotojų elgesio. Draudikai primena, ką reikėtų daryti patyrus nuostolių, ir pataria, kaip elgtis norint jų išvengti ateityje. Vasaros metu fiksuoja šimtus įvykių Draudimo bendrovės ERGO transporto ir žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, bendrovė jau fiksavo keliasdešimt žalų, sukeltų stiprios liūties. Kruša apgadino automobilių kėbulus, įskėlė stiklą, transporto priemonės nukentėjo ir dėl ant jų užkritusių

Nuo birželio 3 d. 60 000 savarankiškai dirbančiųjų gali negauti sveikatos priežiūros paslaugų

„Sodros“ duomenimis, vis dar yra 60 000 savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos ir šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios. Bendra dėl pandemijos ir karantino atidėtų PSD įmokų skola yra 13,6 mln. eurų. Šiems skolininkams per asmenines „Sodros“ paskyras gegužę dar buvo papildomai siunčiami priminimai-raginimai susimokėti įmokas. Nesumokėjus per šią savaitę, nuo birželio 3 dienos bus pradėtas šių įsiskolinimų išieškojimas. Be to, šie PSD skolininkai bus laikomi nedraustais ir negalės pasinaudoti

Atšilus orams – nelaimių gausa

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad per karščius daugėja skenduolių, gaisų namuose ir miškuose. Štai kokių nelaimių buvo gegužės 24-26 dienomis, savaitgalį. Galime tik būti ramesni, nes Šilutės rajoną šįkart nelaimės aplenkė. Meteorologai žada permainingus orus – bus karšta ir daug kritulių. Šiluma nežada trauktis ir šią savaitę. Prasideda aktyvus maudymosi vandens telkiniuose sezonas. Kad poilsio prie vandens telkinių neaptemdytų skaudūs įvykiai, ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų elgtis atsargiai ir saugiai. Šiemet vanduo jau pasiglemžė 34 gyvybes (pernai per tą

Taip pat skaitykite