Kolageno papildų įvairovė: kaip pasirinkti tinkamiausią?

Kolagenas yra siūlo pavidalo baltymas, vienas iš labiausiai paplitusių žmogaus organizme. Tai pagrindinis jungiamojo audinio komponentas, reikalingas kremzlių, sausgyslių, kaulų, sąnarių, raiščių ir odos funkcijų užtikrinimui. Kolageno sintezė organizme vyksta nuolatos, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių jos lygis gali būti nepakankamas. Tokiu atveju į pagalbą ateina specialūs papildai ir papildų kompleksai, kompensuojantys baltymų trūkumą.

Tačiau tokių produktų nereikėtų įsigyti spontaniškai: svarbu žinoti baltymų rūšis ir jų ypatybes.

Kodėl verta vartoti kolageną?

 Nepakankamas baltymų gamybos lygis organizme neigiamai veikia plaukų ir odos būklę, ištvermę treniruočių metu, sąnarių bei raiščių gebėjimą atlaikyti didelius krūvius. Tad kolageno vartojimas tikrai yra svarbus ir ypač reikalingas mūsų organizmui.

Kokia gi kolageno nauda?

  • Didina odos elastingumą ir glotnumą, gerina veido spalvą, mažina raukšlių atsiradimą ir padeda užpildyti esamas smulkias raukšleles;
  • Padeda palengvinti sąnarių problemas – malšina skausmą, gerina kūno mobilumą;
  • Stiprina kaulų sistemą, didinant kaulų mineralinį tankį;
  • Padeda stabiliai augti raumenų masei dėl padidėjusios kreatino gamybos, taip pat didina fizinį pajėgumą;
  • Gerina kraujotaką bei normalizuoja širdies darbą;
  • Stiprina plaukų ir nagų struktūrą, mažina jų trapumą;
  • Skatina medžiagų apykaitą ir taip gali padėti mesti svorį.

Kolageno rūšys

Atsižvelgiant į jų kilmę, išskiriami šie kolageno tipai:

Gyvūninės kilmės kolagenas. Šios kilmės kolagenas gaunamas iš galvijų ir vištų kremzlių, sausgyslių, sąnarių ir odos. Gyvūninio kolageno privalumai – greitas įsisavinimas, prieinama kaina ir efektyvumas gydant sąnarių problemas. Tačiau vartojant išoriškai šio tipo kolagenas nebus labai veiksmingas.

Jūrinės kilmės kolagenas. Pastarasis gaunamas iš jūrinių žuvų ir kitų jūros gyventojų odos audinių. Šio tipo baltymai laikomi veiksmingiausiais tiek raumenų ir kaulų sistemai, tiek odai ir plaukams. Jis laikomas geriausiu kolagenu veidui, kadangi jo molekulė yra panaši į žmogaus molekulę ir gali įsiskverbti į gilesnius odos sluoksnius. Tačiau šio tipo kolagenas išsiskiria aukštesne kaina.

Augalinės kilmės kolagenas. Augalinis kolagenas yra kviečių baltymas, gaunamas hidrolizės būdu. Savo sudėtimi jis artimas gyvuliniam kolagenui, taip pat yra plačiai naudojamas kosmetikoje ir maisto papilduose. Gamybos procesas vis dar yra daug darbo reikalaujantis ir sudėtingas, todėl jo kaina gali būti ypač didelė.

Kokią kolageno formą geriausia rinktis?

Maisto papildas kolagenas taip pat skiriasi pagal formą. Kolagenas gali būti miltelių, skysčio ar tablečių pavidalu.

Milteliai. Hidrolizuoto kolageno milteliai vartojami praskiedus vandeniu. Juos taip pat galima berti į įvairius kokteilius ir glotnučius. Tokios formos baltymai geriau pasisavinami: iš virškinamojo trakto jo pasisavinimas prasideda maždaug po 30 minučių.

Skystas kolagenas. Jame yra didelė baltymų koncentracija, kuri absorbuojama beveik iš karto. Paprastai tokių produktų sudėtyje yra vitaminų ir kitų natūralių priedų, kurie pagerina skonį. Kitas pliusas – galimybė suvartoti kolageną iš karto, be papildomo paruošimo.

Kapsulės ar tabletės. Baltymų kiekis tabletėse yra gana mažas, be to, tokiuose produktuose dažniausiai yra vitaminų ir pagalbinių mikroelementų. Dažniausiai šios formos papildai turi būti vartojami didesne vienkartine doze, palyginti su kitomis kolageno papildų formomis.

Newcrush internetinėje parduotuvėje yra didelis asortimentas skirtingų formų kolageno papildų, tad tikrai atrasite tinkamiausius sau.

Kokio tipo kolagenas yra geriausias plaukams ir odai?

Yra 28 kolageno tipai, bet sportinėje mityboje ir kosmetologijoje pagrinde vyrauja I, II ir III tipai:

I tipas yra daugiausia paplitęs kolageno baltymas. Jis būtinas visiems organams ir audiniams, nes užtikrina jų elastingumą, normalų vandens balansą ir padeda visapusiškai pasisavinti naudingus vitaminus ir mineralus.

II tipo kolagenas, gyvybiškai svarbus sąnariams, kremzlėms, raiščiams ir sausgyslėms. Yra visuose jungiamuosiuose audiniuose.

III tipo kolageno baltymo audiniams reikia elastino gamybai. Jis taip pat palaiko raumenų ir arterijų struktūrą.

Taigi, geriausias kolagenas odai ir plaukams yra I ir III tipo. Palaikydami reikiamą drėgmės kiekį audiniuose ir skatindami dermos fibroblastų veiklą, odai suteikia glotnumo ir elastingumo, o plaukams – blizgesio, apimties ir tvirtumo.

Kaip teisingai vartoti kolageną?

Norint gauti kuo daugiau naudos iš kolageno papildų vartojimo, neužtenka žinoti, kuris kolagenas yra geriausias moterims ar vyrams. Taip pat svarbu suprasti, kaip teisingai jį naudoti. Maisto papildas kolagenas turi būti vartojamas kursais, kurių vidutinė trukmė 3 mėnesiai, po kurių rekomenduojama daryti 3-6 mėnesių pertrauką. Kurso pratęsimas ir pertraukų mažinimas galimas gydant sąnarių ligas ir pagal specialisto nurodymus.

Vartoti kolageno papildus rekomenduojama pirmoje dienos pusėje su maistu arba užgeriant vandeniu. Siekiant padidinti kolageno vartojimo efektyvumą, rekomenduojama jį vartoti kartu su vitaminu C.

pr2024/55

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite