Poezijos pavasario posmai ir muzika skambėjo Vilkyškių bažnyčioje

Saulėtą 2024 m. gegužės 13-osios popietę Pagėgių krašte nuvilnijo Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos drauge su Rašytojų klubu ir Lietuvos rašytojų sąjunga organizuotas 60-asis jubiliejinis  tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2024“. Šiųmetė jubiliejinė poezijos šventė gražiausiomis eilėmis pražydo unikalioje, neįprastoje, sakralinėje vietoje – Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Iškilų renginį sveikinimo žodžiais pradėjo Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė.

Nepakartojamą atmosferą bei iškilią nuotaiką šiais metais „Poezijos pavasario“ stotelėje Pagėgių krašte kūrė ir eiles dovanojo šalies poezijos grandai, daugybės respublikinių apdovanojimų laureatai. Tai poetas, eseistas, fotomenininkas, surengęs daugiau nei 40 individualių fotografijos parodų, „Poezijos pavasario“ laureatas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Alis Balbierius ir poetas, vertėjas, daugybės premijų laureatas, apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, „Poezijos pavasario“ laureatas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Vladas Braziūnas. Jo eilėraščių knygų išleista bulgarų, italų, lenkų, prancūzų, slovakų kalbomis.

Poezijos popietę pasinerti į muzikos garsus kvietė talentingi multiinstrumentalistai – muzikinės scenos fenomenas ir vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų Saulius Petreikis ir jo brolis atlikėjas, kompozitorius, aranžuotojas Donatas Petreikis. Skambėjo ir tradiciniai, ir archajiniai pučiamieji instrumentai. Gausybe skirtingų instrumentų atlikta muzikinė programa priminė spalvingą kelionę. Kiekvienas žodis bei muzikos garsas, nuskambėjęs šioje šventėje, sukūrė magišką nepakartojamą atmosferą.

Padėkos

Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė bei padėkos dovanas už šventės metu pristatytą savo kūrybą ir prasmingą kultūrinę bendrystę įteikė Pagėgių savivaldybės vicemerės Ligita Kazlauskienė ir Aušra Zongailienė.

Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja: renginio partneriui ir bičiuliui – Pagėgių savivaldybės kultūros centrui; už renginio dalyvių pavėžėjimą – Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklai; už galimybę organizuoti renginį Vilkyškiuose – Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčios kunigui Mindaugui Kairiui ir jo žmonai Laurai Kairienei; už gražią bendrystę – Vilkyškių Evangelikų liuteronų parapijos vaikų dienos centrui ir jo vadovei Jurgitai Štuikienei; informaciniams rėmėjams: laikraščiams „Šilokarčema“, „Tauragės kurjeris“, interneto svetainėms „Mano kraštas“, pamarys.eu,  „Regionų naujienos“, „Šilainės kraštas“, „Šilutės žinios“, „Voruta“, „Žemaitija.lt“, Pagėgių savivaldybės, Pagėgių savivaldybės kultūros centro ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos tinklapiams.

Renginys organizuotas įgyvendinat projektą „Poezijos ir muzikos susitikimai“, dalinai finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos.

Dėkojame visiems dalyvavusiems šioje poezijos ir muzikos šventėje. Iki kitų kartų!

Daugiau skaityti čia

Dalia Mankienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite