Orai šils iki 25 laipsnių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artimiausių dienų orus, keistus debesis Lietuvoje ir sausoką gegužę.

  • Gegužės 16 d., ketvirtadienį, vėjas silpnas. Naktį buvo 5-10, vietomis 11-13 laipsnių šilumos. Dieną nelis. Vėjas nepastovios krypties, 4-9 m/s. Temperatūra 19-24 laipsniai šilumos.
  • Gegužės 17 d., penktadienį, be žymesnio lietaus. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 6-11 m/s. Temperatūra naktį 5-10, vietomis iki 12, dieną 19-24 laipsniai šilumos.
  • Gegužės 18 d., šeštadienį, dieną vietomis trumpas lietus. Vėjas naktį silpnas, dieną rytų, pietryčių, 7-12 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 20-25 laipsniai šilumos.

Vandens temperatūra upėse siekia 12-16, ežeruose – 11-15, Kuršių mariose – 14-16, Baltijos jūroje – 10-11 laipsnių šilumos.

Lietuvoje pasirodė keistokai atrodantys debesys

Meteo.lt paaiškina, kodėl vakar dalyje Lietuvos pasirodė keistokai atrodantys debesys. Tai – lęšiškieji (lotyniškai – lenticularis) debesys. Savo keista išvaizda jie primena sustatytus lęšius arba lėkštes. Dalis debesų žmonėms primena fantastiniuose filmuose matytas skraidančias lėkštes ir erdvėlaivius.

Įdomu tai, kad tokie debesys įprastai pasirodo kalnuotose vietovėse (kur kalnai juos ir suformuoja), todėl šie debesys kartais dar būna pavadinami tiesiog kalnų debesimis. Ilgai žiūrint į dangų arba darant timelapse (pagreitintus) filmukus lengva pastebėti, kad šie debesys yra stacionarūs, t. y. beveik nejuda iš savo vietos.

Lenticularis debesų dėl atmosferos banginių procesų Lietuvoje kartais irgi pasitaiko (dažniausiai juos tenka pastebėti pavasario antroje pusėje), nors pas mus jokių kalnų, kaip žinia, nėra. Kalnai šiems debesims susiformuoti nėra būtina sąlyga.

Paskutinio pavasario mėnesio vidurys

Meteo.lt primena, kad vakar buvo paskutinio pavasario mėnesio vidurys. Pirmoji gegužės pusė beveik visur buvo gerokai sausesnė nei vidutiniškai. Vietomis iškrito mažiau nei penktadalis mėnesio kritulių normos. Lietuvoje vidutiniškai iškritę vos 27 proc. gegužės mėn. kritulių normos (arba paprastai sakant, per 2 gegužės savaites sulaukėme tik 1 savaitės kritulių normos). Skirtumai tarp sausiausių ir drėgniausių šalies vietovių siekia iki 3-4 kartų.

Gegužės 1-15 d.  didžiausias kritulių kiekis registruotas: Kretingoje – 28,7 mm (68 proc. gegužės mėn. normos); Šiaulėnuose (Radviliškio r.) – 25 mm (52 proc. mėnesio normos); Skuode – 24,1 mm (59 %); Klaipėdoje – 23,2 mm (59 %); Kazlų Rūdoje – 21,5 mm (41 %).

Mažiausiai kritulių išmatuota: Buivydžiuose (Vilniaus r.) – 6,8 mm (11 proc. gegužės mėn. normos); Ventėje (Šilutės r.) – 7,1 mm (17 proc. mėnesio normos); Elektrėnuose – 7,2 mm (13 %); Kaune – 7,2 mm (14 %); Vilniuje – 7,5 mm (13 %). Remiantis dabartiniais orų modelių skaičiavimais, ateinančiomis savaitės dienomis vyraus sausi orai. Palis nebent tik vietomis ir labai nedaug, iki 1-3 mm. Daugiau lietaus sulauksime tik sekmadienį-pirmadienį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite