Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą.

Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės

Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai ne tik patogus pasirinkimas šeimininkams, bet ir naudinga patiems augintiniams, kadangi šunų ir kačių maistas parduodamas gyvūnų prekių parduotuvėse yra subalansuotas ir atitinkantis įvairius gyvūnų poreikius. Be to, parduotuvėse yra ir įvairūs vitaminai šunims ir katėms, kuriais galite papildyti savo augintinio mitybą. Tačiau, kad subalansuoto, paruošto maisto nauda būtų maksimali – svarbu laikytis tam tikrų taisyklių.

Derinkite sausą ir šlapią maistą

Maitinant augintinį galite derinti sausą ir šlapią maistą. Šlapias kačių ir šunų maistas dažniausiai turi puikų aromatą ir skonį, kuris sužadina apetitą net išrankiausiems gyvūnams. O didelis drėgmės procentas šlapiame maiste padeda išvengti šlapimo pūslės akmenligės. Sausas šunų ir kačių maistas taip pat turi savo privalumų. Jis yra ekonomiškas, jį lengva laikyti ir dozuoti. O kietos sauso maisto granulės padeda pašalinti apnašas nuo dantų paviršiaus.

Augintinis turi turėti vandens visą parą

Jūsų katės ar šuns dubenyje visada turi būti šviežio, švaraus vandens. Jei racione vyrauja sausas kačių ar šunų maistas, gyvūno vandens suvartojimas turi būti ypač kontroliuojamas. Na, o jei augintinis valgo ir šlapią maistą, tokiu atveju nereikia nerimauti, jei jūsų katė ar šuo išgeria kiek mažiau vandens.

Maistas turi būti kambario temperatūros

Nesiūlykite savo augintiniams per šalto ar karšto maisto. Šaldytuve laikomas šlapias maistas turi būti šiek tiek pašildytas, iki kambario temperatūros. Per šaltą ar per karštą maistą valgyti gyvūnui bus paprasčiausiai nemalonu, o be to, valgant šaltą maistą gyvūnas rizikuoja peršalti.

Maistą reikia rinktis pagal augintinio amžių

Kiekviename amžiuje gyvūnai turi specialių poreikių. Pavyzdžiui, kačiukams ir šuniukams skirtame racione turėtų būti daugiau kalorijų ir daugiau baltymų nei suaugusiems gyvūnams skirtame maiste. Mažyliams skirtas maistas tinkamas iki 12 mėnesių amžiaus, o vėliau reikia pereiti prie suaugusiųjų maisto.

Pasirinkite kaip maitinsite augintinį – natūraliu maistu ar jau paruoštu maistu iš parduotuvės

Jei šeimininkas nusprendė, kad jo augintinis valgys tik paruoštą maistą, tuomet to reikia griežtai laikytis. Mitybos įvairovė, įtraukiant į savo katės ar šuns racioną su maistą nuo stalo, gali pakenkti jūsų augintinio sveikatai.

Prie naujo maisto reikia pereiti palaipsniui

Jei nusprendėte augintinio mitybą pakeisti ir pereiti nuo paruošto maisto iš parduotuvės prie natūralios mitybos, arba atvirkščiai – darykite tai palaipsniui, kad nauja dieta jūsų augintiniui nesukeltų streso. Keisti mitybą reikia per keletą dienų, palaipsniui didinant naujo maisto dalį.

Nepersistenkite su skanėstais

Veterinarijos gydytojų rekomendacijomis per dieną augintiniui galima duoti ne daugiau kaip 10% skanėstų iš visos dienos normos, kadangi duodant per daug skanėstų, organizme gali sutrikti makro ir mikroelementų pusiausvyra. Be to, įvairūs vitaminai katėms ir šunims turėtų būti duodami pasikonsultavus su veterinarijos gydytoju.

Dubenėliai ir valgymo vieta visada turi būti švari

Net jei gyvūnas valgo daugiausia sausą maistą, maisto dubenį reikia plauti kasdien – švelniomis plovimo priemonėmis ir karštu vandeniu.

Tinkamai laikykite maistą

Atidarytus konservus laikykite šaldytuve, uždarame inde, o sausą maistą – uždaroje pakuotėje, sausoje vietoje. Jei gyvūnas nebaigė maisto, jį reikia išmesti.

Rinkitės iš kokybiškų medžiagų pagamintus dubenėlius

Laikui bėgant, plastikas išskiria pavojingas medžiagas, kurios gali patekti į gyvūno organizmą kartu su maistu. Plastikiniai indai taip pat nėra labai patvarūs. Plyšiuose su laiku pradeda kauptis nešvarumai ir bakterijos. Tad geriau pirkti dubenis iš metalo, stiklo, keramikos ar porceliano. Internetinė gyvūnų prekių parduotuvė Mumbo rūpestingiems šeimininkams siūlo didelį įvairių dubenėlių pasirinkimą.

Pasirinkite vietą, kur jūsų augintinis valgys

Juk žmonės savo namuose turi tam skirtą vietą, kurioje valgo. Taip pat ir augintinį reikia išmokyti, kad jis turi valgyti specialioje, tam skirtoje vietoje. Taip bus lengviau visiems: nereikės nuolat tvarkyti po visus namus išmėtyto augintinio maisto, o gyvūnas visada žinos, kad namuose yra vieta, kur garantuotai gaus maisto.

Renkantis tokią vietą, reikėtų atsižvelgti į keletą dalykų. Vieta maistui turi būti lengvai pasiekiama gyvūnui ir išdėstyta taip, kad ją būtų galima lengvai prižiūrėti ir valyti. Reikėtų vengti statyti maistą prie radiatorių ir tiesiai prie lango – tokiose vietose maistas gali greičiau sugesti. Taip pat verta apsvarstyti galimybę įsigyti specialų kilimėlį dubenėliams. Taip šie tvirčiau stovės ant paviršiaus, o tai išgelbės jus nuo nuolatinio indų barškėjimo bei maisto likučiai nebus išmėtyti ant grindų.

pr2024/58

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite