Valstybės kontrolė: neracionalus mokyklų tinklas turi įtakos ir švietimo finansavimui, ir kokybei

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tikisi, kad Valstybės kontrolės išvados dėl neracionalaus mokyklų tinklo paskatins savivaldybių politikus priimti reikiamus sprendimus. Paskelbtose audito išvadose Valstybės kontrolė atkreipia dėmesį į mokyklų tinklo problemą ir su ja susijusius švietimo finansavimo klausimus. Mažose mokyklose sudėtinga mokiniams užtikrinti kokybišką ugdymą, o mokytojams sudaryti optimalų darbo krūvį, kuris lemia ir darbo užmokesčio dydį.

Kaip teigiama Valstybės kontrolės ataskaitoje, mokyklų tinklas dar nėra racionalus, nustatyta ir neleistinų klasių jungimo atvejų, o pačios mokyklų tinklą formuojančios savivaldybės ne visada prisideda prie mažų klasių finansavimo reikiama suma. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad pareiga savivaldybėms prisidėti savo lėšomis prie mažų klasių finansavimo šių metų pradžioje yra įtvirtinta Švietimo įstatyme. Nuo ateinančių mokslo metų, suformavus per dideles klases, finansavimas savivaldybėms bus mažinamas.

ŠMSM, atsižvelgdama į Valstybės kontrolės išsakytus nuogąstavimus dėl mokytojų darbo užmokesčio augimo, užtikrina, kad šiais metais vidutinis pedagogų darbo užmokestis sieks 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio ir esant poreikiui bus nuo rudens didinamas sparčiau.

„Laikysimės įsipareigojimo, užfiksuoto kolektyvinėje šakos sutartyje su profesinėmis sąjungomis bei parlamentinių partijų sutarime dėl švietimo, ir nuo rugsėjo 1 d. pedagogų atlyginimus didinsime tiek, kad mokytojų vidutinis darbo užmokestis pasiektų 130 proc. šalies VDU. Ištekliai tam bus surasti, nes galimybės prireikus skirti papildomą finansavimą buvo numatytos tvirtinant biudžetą“, – sako Monika Navickienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė, laikinai einanti švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas.

Didinant atlyginimus nuo rugsėjo, bus atsižvelgta į faktinius 2023 m. duomenis apie mokytojų vidutinį darbo užmokestį ir į birželio mėnesį planuojamas paskelbti aktualiausias šalies VDU augimo prognozes. Paskelbtoje audito ataskaitoje Valstybės kontrolė pažymėjo, kad  šalies ekonominė raida ir vidutinio darbo užmokesčio pokyčiai lemia tai, jog fiksuotą valstybės įsipareigojimą dėl 130 proc. mokytojų darbo užmokesčio santykio su šalies vidutiniu darbo užmokesčiu pasiekti 2024 m. reikia daugiau išteklių nei prognozuota.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. pedagogų atlyginimai augo vidutiniškai 10 proc. Taip pat suplanuota didinti darbo užmokestį nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. ne mažiau kaip 10 proc., arba tiek, kad siektų 130 proc. VDU. Pagal dabartines prognozes, rudenį mokytojų atlyginimai būtų keliami 14,5 proc.

Švietimo, mokslo ir sporto min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite