Iki 2025 m. pabaigos „Via Lietuva“ planuoja įrengti daugiau nei 120 km apsaugos priemonių nuo laukinių gyvūnų

Kiekvieną pavasarį šalies keliuose fiksuojama suaktyvėjusi laukinių gyvūnų migracija. „Via Lietuva“, siekiant didinti eismo dalyvių saugumą keliuose, nuosekliai plečia apsauginės infrastruktūros priemonių skaičių bei primena vairuotojams, jog šiuo metu kelyje jie privalo būti dar atidesni.

Susidūrimams su laukiniais gyvūnais mažinti – konkrečios priemonės

Remiantis įmonės „Via Lietuva“ duomenimis, šiuo metu valstybinės reikšmės kelių tinkle yra įrengta 916 km tinklo tvoros su susijusiomis specializuotomis priemonėmis migracijai: 15 požeminių perėjų stambiems laukiniams gyvūnams, 14 požeminių perėjų vidutiniams ir smulkiesiems gyvūnams, 15 apsaugos sistemų varliagyviams, 1 žaliasis tiltas.

2023-2025 m., vykdant kelių rekonstrukcijos projektus, „Via Lietuva“ šalyje planuoja įrengti dar apie 121 km tinklo tvorų, 2 požemines perėjas stambiems gyvūnams, 2 požemines perėjas vidutiniams ir smulkiems gyvūnams, 1 žaliąjį tiltą bei 3 varliagyvių apsaugos sistemas.

„Visiškai eliminuoti laukinių gyvūnų pateikimo į kelią – neįmanoma, nes laisvėje gyvenantys laukiniai gyvūnai dažnai keičia savo buvimo vietą. Vis dėlto atidžiai vertiname visas rizikas ir imamės būtinų sprendimų, kurie padėtų užtikrinti eismo dalyvių saugumą kelyje. Inžinerinės apsaugos nuo gyvūnų keliuose priemonės yra įrengiamos atsižvelgiant į kelio kategoriją, esamą ir prognozuojamą eismo intensyvumą, leistiną važiavimo greitį, teritorijoje nustatytus gyvūnų migravimo koridorius, padidinto gyvūnų judėjimo zonas“, – akcentuoja „Via Lietuva“ Infrastruktūros ir palaikymo grupės vadovas Martynas Gedaminskas.

Praėjusiais metais kelyje „Via Baltica“ buvo baigtos pirmojo Lietuvoje žaliojo tilto, skirto gyvūnų migracijai, statybos. Dar vienas žaliasis tiltas iki kitų metų pabaigos bus įrengtas ilgiausioje šiuo metu rekonstruojamoje nuo Marijampolės iki Lietuvos-Lenkijos sienos kelio atkarpoje. Žalieji tiltai yra viena moderniausių ir geriausias praktikas atitinkančių eismo saugos ir aplinkosauginių sprendimų Europoje.

Patarimai vairuotojams – į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Gyvūnų migracijos metu, pavasarį ir rudenį, vairuotojams patariama prieš kiekvieną kelionę pasirūpinti, jog automobilis būtų ne tik techniškai tvarkingas, bet ir su švariais langais iš vidaus bei lauko pusės, su veikiančiais ir švariais žibintais. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad keliones, esant galimybei, derėtų planuoti šviesiuoju paros metu.

Vairuotojai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į įspėjamąjį kelio ženklą Nr. 131 „Laukiniai žvėrys“, įspėjantį, kad įvažiuojama į kelio ruožą, kuriame fiksuojamas padidėjusi laukinių gyvūnų migracija. Šiuose ruožuose tikimybė susidurti su laukiniu gyvūnu yra didesnė, todėl vairuotojai tokiose kelio atkarpose turėtų būti dar atidesni. Stengiantis nubaidyti gyvūną, nereiktų jo gąsdinti signalizuojant trumpomis ir ilgomis šviesomis, nes apakinto gyvūno elgesys tampa neprognozuojamas. Garsinį signalą rekomenduojama spausti intervalais.

Jei automobilį tektų stabdyti, stabdžių pedalą derėtų spausti stipriai, tačiau tokiu atveju svarbu neprarasti ratų sukibimo su kelio danga. Kai stabdyti per vėlu, reikėtų bandyti apvažiuoti ant kelio stovintį gyvūną, tačiau ne iš tos pusės, į kurią nukreipta jo galva. Atliekant šį manevrą, reikėtų įdėmiai stebėti priešpriešinį eismą, kad būtų išvengta susidūrimo su priešpriešais atvažiuojančiu automobiliu.

AB „Via Lietuva“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prezidento Gitano Nausėdos pergalė

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda perrinktas dar vienai penkerių kadencijai. Gegužės 26 d., sekmadienį, įvyko antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas, kuriame varžėsi du daugiausia balsų per pirmąjį rinkimų turą gavę kandidatai: Prezidentas Gitanas Nausėda ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Gitanas Nausėda surinko 74,43 proc. balsų, o Ingrida Šimonytė – 24,06 proc. balsų. Visose Lietuvos savivaldybėse daugiausia balsų gavo Gitanas Nausėda. Šalies vadovu sekmadienį perrinktas G. Nausėda didžiausio palaikymo sulaukė Šalčininkų rajono savivaldybėje, kur per antrą rinkimų turą už jį balsavo 94,70

Daržovė, kuri prailgins gyvenimą

Šių dienų sveikos gyvensenos dėmesio centre – siekiamybė ilgaamžiškumui, apimant tinkamos mitybos, fizinio aktyvumo ir emocinės sveikatos dermę. Visi šie veiksniai susiję, tačiau kaip pabrėžia „Maximos“ funkcinės mitybos partneris, gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, lengviausia to siekti skiriant didesnį dėmesį mitybai, gausiai valgant sezoninius produktus, pavyzdžiui, smidrus. Dietologas pažymi, kad tai – šiuo metu šviežiausia daržovė parduotuvėse, suteiksianti daugiau naudos nei sauja maisto papildų. Dietologas Edvardas Grišinas teigia, kad kiekvienas turėtų pagalvoti apie tai, kaip galėtų gyventi ne tik kuo ilgiau,

Psichologas: namų ruoša niekada nesibaigs, o laikas atokvėpiui – ne mažiau svarbus

Vienas išsamiausių tarptautinių tyrimų apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad, norint namuose jaustis gerai, svarbu juose jausti kontrolę. Deja, kas ketvirtam Lietuvos gyventojui tai padaryti trukdo namų ruošos darbai, kurie, atrodo, niekada nesibaigia. Ekspertai dalinasi praktiškais patarimais, kaip atrasti pusiausvyrą tarp darbų, kuriuos namuose būtina nudirbti, ir noro tiesiog atsipalaiduoti. Kasmetinio IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis, maždaug trečdaliui Lietuvos gyventojų galimybė atsipalaiduoti ir švarūs bei tvarkingi namai yra vieni svarbiausių psichologinės gerovės faktorių namuose. Psichologas Paulius Rakštikas aiškina, kad tvarkingi namai

Orai: bus iki 30 laipsnių karščio, galimas lietus

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis. Panašu, kad termometrai rodys iki 30 laipsnių karščio. Gegužės 27 d., pirmadienį, naktį temperatūra  siekė 10-15, pajūryje – 16-18 laipsnių šilumos. Dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietinių krypčių, 6-11 m/s. Aukščiausia temperatūra 24-29 laipsniai karščio. Gegužės 28 d., antradienį, dieną kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas pietryčių, 3-8 m/s. Temperatūra naktį sieks 11-16, Kuršių nerijoje – 17-19, dieną bus 25-30 laipsniai karščio. Gegužės 29 d., trečiadienį, dieną daug kur trumpas lietus, perkūnija.

Taip pat skaitykite