Kada raugti kopūstus?

kada raugti kopūstusKurios dienos labiausiai tinka raugti kopūstus? Daugelis žino, kad rauginti kopūstai ir skanūs, ir sveikatai naudingi, tačiau tai kita tema. Šįkart vartome šių metų Mėnulio kalendorių ir ieškome atsakymo, kada yra geriausios dienos raugti kopūstus, kada jos tik geros, o kada visiškai nepalankios.

Ne viena šeimininkė pasakytų, kad bet kada užraugti kopūstai gali būti skanūs, tačiau gali būti ir visai nepavykę, kai tenka išmesti. Ne visi tiki Mėnulio kalendoriumi, tačiau bent jau atkreipti dėmesį į jame nurodytus įspėjimus kartais verta.

Spalį subręsta baltagūžiai kopūstai, tinkami rauginti. Beje, ir parduotuvėse, ir prekybos centruose dabar jie brangūs: už vieną tenka mokėti net 1,5 Eur ir daugiau. Matyt, karšta vasara bus gerokai sumenkinusi jų derlių.

  • Pagal 2021 metų Mėnulio kalendorių tinkamiausios dienos kopūstams raugti spalį buvo 2-3, 9-13 ir bus 21-25 dienos, lapkritį – 6-10, 18, 20-22, 25-27 dienos, gruodį – 3-6, 15-18, 23-24 dienos.
  • Gana geros dienos raugti kopūstus šiais metais buvo spalio 8 d. ir bus 18 d., lapkritį – 4-5, 15-17 dienos, gruodį – 2-3, 12-14, 30-31 d. 

Raugintų kopūstų skonis priklauso ir nuo pačių kopūstų. Tinka tik visiškai subrendusios, šviesios vėlyvųjų rūšių kopūstų galvos. Jei kopūstas ne iki galo sunokęs, jo lapai bus tamsiai žali. Tokie kopūstai nepakankamai sultingi, juose per mažai cukraus, kad gerai išrūgtų. Raugimui netinka olandiškos ir kininių kopūstų rūšys. Prieš raugdami paragaukite kopūsto lapą – jei kartokas, toks kopūstas netinka raugimui.

Kruopščiai reikia parinkti ir druską. Netinka joduota druska. Jodas lėtina pieno rūgšties rūgimą, o ji turi būti aktyvi. Be to, nuo druskoje esančio jodo kopūstų lapai patamsės, bus minkšti. Raugimui rinkitės akmens druską vidutinio rūpumo.

Kopūstams raugti netinka aliuminio indai. Juose kopūstai įgaus metalo prieskonį, patamsės, bus neskanūs.

Jokiu būdu neraukite kopūstų per pilnatį!


Taip pat skaitykite: 

http://www.pamarys.eu/saldykite-konservuokite-rauginkite-tik-neismeskite/ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite