Kada raugti kopūstus?

kada raugti kopūstusKurios dienos labiausiai tinka raugti kopūstus? Daugelis žino, kad rauginti kopūstai ir skanūs, ir sveikatai naudingi, tačiau tai kita tema. Šįkart vartome šių metų Mėnulio kalendorių ir ieškome atsakymo, kada yra geriausios dienos raugti kopūstus, kada jos tik geros, o kada visiškai nepalankios.

Ne viena šeimininkė pasakytų, kad bet kada užraugti kopūstai gali būti skanūs, tačiau gali būti ir visai nepavykę, kai tenka išmesti. Ne visi tiki Mėnulio kalendoriumi, tačiau bent jau atkreipti dėmesį į jame nurodytus įspėjimus kartais verta.

Spalį subręsta baltagūžiai kopūstai, tinkami rauginti. Beje, ir parduotuvėse, ir prekybos centruose dabar jie brangūs: už vieną tenka mokėti net 1,5 Eur ir daugiau. Matyt, karšta vasara bus gerokai sumenkinusi jų derlių.

  • Pagal 2021 metų Mėnulio kalendorių tinkamiausios dienos kopūstams raugti spalį buvo 2-3, 9-13 ir bus 21-25 dienos, lapkritį – 6-10, 18, 20-22, 25-27 dienos, gruodį – 3-6, 15-18, 23-24 dienos.
  • Gana geros dienos raugti kopūstus šiais metais buvo spalio 8 d. ir bus 18 d., lapkritį – 4-5, 15-17 dienos, gruodį – 2-3, 12-14, 30-31 d. 

Raugintų kopūstų skonis priklauso ir nuo pačių kopūstų. Tinka tik visiškai subrendusios, šviesios vėlyvųjų rūšių kopūstų galvos. Jei kopūstas ne iki galo sunokęs, jo lapai bus tamsiai žali. Tokie kopūstai nepakankamai sultingi, juose per mažai cukraus, kad gerai išrūgtų. Raugimui netinka olandiškos ir kininių kopūstų rūšys. Prieš raugdami paragaukite kopūsto lapą – jei kartokas, toks kopūstas netinka raugimui.

Kruopščiai reikia parinkti ir druską. Netinka joduota druska. Jodas lėtina pieno rūgšties rūgimą, o ji turi būti aktyvi. Be to, nuo druskoje esančio jodo kopūstų lapai patamsės, bus minkšti. Raugimui rinkitės akmens druską vidutinio rūpumo.

Kopūstams raugti netinka aliuminio indai. Juose kopūstai įgaus metalo prieskonį, patamsės, bus neskanūs.

Jokiu būdu neraukite kopūstų per pilnatį!


Taip pat skaitykite: 

http://www.pamarys.eu/saldykite-konservuokite-rauginkite-tik-neismeskite/ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Metų knygos rinkimuose – ir šilutiškio Dovydo Pancerovo romanas

Jau penktus metus 15min.lt organizuoja metų knygų rinkimus. Iš Šilutės kilusį Dovydą Pancerovą kartu su bendraminte Birute Davidonyte šiuose rinkimuose ir pernai lydėjo sėkmė, o šiemet lietuvių autorių grožinių knygų grupėje tarp 15 romanų pristatytas pirmasis D. Pancerovo romanas „Medžiojant tėvą“. Rinkimuose dalyvauja tiek skaitytojai, tiek komisija, kurią sudaro literatūros ekspertai. Iki gruodžio 7 dienos skaitytojai gali balsuoti ir išrinkti, jų nuomone, vertingiausias per metus išleistas knygas. Pristatytos keturios atrinktų knygų grupės: lietuvių autorių grožinės, negrožinės, grožinės verstinės ir negrožinės

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Gismeteo.lt praneša, kad šiandien pirmadienį iš pietryčių Lietuvą pasieks nauja, gausių kritulių zona. Nakties valandomis daug kur snigo, vietomis smarkiai, rytiniuose rajonuose lietus maišėsi su šlapdriba. Temperatūra tuo metu svyravo nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną mišrūs krituliai vyraus visoje šalyje, vietomis gausūs. Vakarinėje šalies pusėje gali kilti ir pūgos. Pūs smarkokas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje termometrų stulpeliai sieks 2, Kaune apie 1 laipsnį šilumos.  Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose apie 1 laipsnį šalčio. Tokie

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Taip pat skaitykite