Gausiai pasnigus, mažiausiai kritulių teko pajūriui

Hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia, kur pastarosiomis dienomis iškrito gausiausiai sniego, o pajūrio kraštui, taip pat ir Šilutės rajone, pasisekė, nes čia kritulių buvo mažiausiai. Tik šiek tiek šlapdribos, lietaus, tačiau kiemų žolynai ir pievos liko žalios.

Meteo.lt skelbia, kad per pusantros paros (nuo sekmadienio vakaro iki antradienio ryto) pietinis ciklonas daugiausia kritulių atnešė rytiniams ir šiaurės rytiniams rajonams. Mažiausiai kritulių buvo pajūryje. Dažniausiai tokie žemo slėgio sūkuriai atneša labai daug kritulių į Rytų Lietuvą. Ne išimtis buvo ir šį kartą. Vietomis išmatuota daugiau nei 2/3 balandžio mėn. kritulių normos arba, paprasčiau sakant, maždaug 3 savaičių kritulių kiekis vos per 1,5 paros.

Nors storiausia sniego danga susiformavo Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse, tačiau daugiausia kritulių per 1,5 paros iškrito: Anykščiuose – 43,1 mm (tai sudaro net 108 % balandžio mėn. normos); Utenoje – 33,1 mm (apie 85 % normos); Ukmergėje – 29,3 mm (~73 %); Elektrėnuose – 27,5 mm (~67 %); Molėtuose – 27,1 mm (~66 %); Švenčionyse – 27,1 mm (~62 %); Vilniuje – 26,9 mm (~63 %).

Balandžio 23 d., antradienį, buvo sausiau, o trečiadienį atslinks dar vienas pietinis ciklonas. Trečiadienį ir ketvirtadienį Lietuvoje papildomai iškris iki 10-20 mm kritulių. Tiesa, šį kartą dėl šiltesnių orų palis.

Orai pamažu šils

Balandžio 24 d., trečiadienio, naktį pūtė silpnas vėjas, daugelyje rajonų buvo šalnos – 1-6, dirvos paviršiuje kai kur iki 9 laipsnių šalčio, vietomis oro temperatūra siekė 0-3 laipsnius šilumos. Dieną daug kur palis. Vėjas rytinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra 6-11 laipsnių šilumos.

Balandžio 25 d., ketvirtadienį, daug kur palis, dieną protarpiais. Vėjas naktį rytinių krypčių, 6-11 m/s, dieną pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 9-14 m/s. Temperatūra naktį bus 2-7, dieną – 8-13 laipsnių šilumos.

Balandžio 26 d., penktadienį, dieną daug kur trumpas, nedidelis lietus. Vėjas pietų, pietvakarių, 8-13 m/s. Temperatūra naktį bus 0-5 laipsniai šilumos, ore vietomis, dirvos paviršiuje daug kur šalnos, 1-6 laipsniai šalčio, dieną – 9-14 laipsnių šilumos.

Balandžio 23 d. šalyje kilo vandens lygis. Stipriau kilo šiaurinėje ir pietvakarinėje dalyje – iki 72 cm per parą.

Vandens temperatūra upėse siekia 5-10, ežeruose – 6-8, Kuršių mariose – 6–7, Baltijos jūroje – 5 laipsnius šilumos.

Numatomas tolesnis vandens lygio kilimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite