Mokiniams: likusieji šių metų tarpiniai patikrinimai vyks taip, kaip numatyta

Į gegužės pradžioje vyksiančius inžinerinių technologijų, chemijos ir istorijos žinių tarpinius patikrinimus užsiregistravusiems mokiniams patikrinimai vyks, kaip numatyta.  Nacionalinė švietimo agentūra organizavo papildomą šių dalykų užduočių recenzavimą.

Atsižvelgdama į mokyklų bendruomenėms kylančius klausimus dėl būtinybės III gimnazijos klasės mokiniams dalyvauti likusiuose trijuose šių metų gegužę organizuojamuose chemijos, istorijos ir inžinerinių technologijų tarpiniuose patikrinimuose pagal patvirtintą tvarkaraštį, ministerija mokyklas raštu informavo, kad pagal galiojantį reglamentavimą dalyvauti chemijos, istorijos ir (ar) inžinerinių technologijų tarpiniame patikrinime turi visi mokiniai, jei jie mokosi šio dalyko.

Ar įskaityti rezultatus – sprendžia mokinys

Mokiniams, dalyvavusiems atitinkamo dalyko tarpiniame patikrinime, bus sudaryta galimybė jį perlaikyti kitais mokslo metais ir bus įskaitomas aukštesnės vertės įvertinimas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dabar rengia atitinkamus teisės aktų pakeitimus, kuriais būtų įtvirtinta, kad šių metų tarpinių patikrinimų sesija yra bandomoji su galimybe įsiskaityti gautus įvertinimus. Tai reiškia, kad šiais mokslo metais fiksuoti tarpinių patikrinimų rezultatai tik pačių mokinių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros tarpinio vertinimas įskaitomas

Kaip jau buvo įtvirtinta ir skelbta nuo pat tarpinių patikrinimų pradžios, III gimnazijos klasės mokinių laikyto lietuvių kalbos ir literatūros tarpinio patikrinimo perlaikymas kitais mokslo metais neorganizuojamas. Šio tarpinio patikrinimo rezultatas bus įskaitomas. Tačiau  numatyta atsisakyti lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos antrųjų tarpinių patikrinimų kitais mokslo metais IV gimnazijos klasės mokiniams. Lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos brandos egzamino dalys ir turinys šiuo metu yra persvarstomi: atnaujintą šių dviejų dalykų valstybinio brandos egzamino modelį visuomenei planuojama pristatyti birželio mėnesį.

Numatoma, kad egzaminą galės laikyti ir nedalyvavusieji tarpiniuose patikrinimuose

Mokiniams, šiais mokslo metais nedalyvavusiems tarpiniuose patikrinimuose, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros dalyko, planuojama sudaryti galimybę kitąmet laikyti valstybinius brandos egzaminus visa apimtimi.

Kitų metų tvarkaraščiai – atsižvelgus į mokyklų lūkesčius

Reaguojant į pastabas dėl tarpinių patikrinimų proceso organizavimo kokybės, planuojamos tvarkaraščių korekcijos, siekiant atliepti mokyklų poreikius ir galimybes. Norime užtikrinti, kad mokyklų bendruomenių, suinteresuotų šalių nuomonė yra girdima, pasiūlymai sisteminami, formuluojamos korekcijos ateičiai ir bus surasti optimaliausi sprendimai.

Švietimo, mokslo ir sporto min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

AI sugeneruotas turinys: kaip užtikrinti jo kokybę?

Įmonės vis dažniau pasitelkia dirbtinį intelektą (AI) turinio kūrimui, tekstams, vaizdo įrašams, paveikslėliams generuoti. AI pagrįsti turinio generavimo įrankiai siūlo neprilygstamą greitį, kuris leidžia įmonėms sukurti didžiulės apimties turinį per trumpą laiką. Nors AI sukurtas turinys turi didelių pranašumų greičio ir apimties atžvilgiu, svarbu jo peržiūrą patikėti kalbos ekspertams. Tik taip galima užtikrinti tokio turinio kokybę ir nuoseklumą. AI algoritmai gali sukurti gramatiškai netaisyklingą, stilistiškai nenuoseklų ar net realybės neatitinkantį tekstą. AI sukurto turinio netikslumai gali sumažinti patikimumą, suklaidinti skaitytojus

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: nustatyta 80 šiukščių žvejybos pažeidimų

Per šių metų vasario-balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs. Per akcijos laikotarpį pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 eurus. Daug šiurkščių pažeidimų Iš pažeidėjų paėmė 395 įrankius: 132 ne mėgėjų žvejybos, 254 – mėgėjų žvejybos ir 9 kitus įrankius. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, kuriomis buvo padaryti pažeidimai. Akcijos metu pareigūnai kryptingai siekė išaiškinti  daromus šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama

Prasidėjus audrų sezonui, draudikai perspėja vairuotojus: automobilis nėra amfibija

Lietuvą siaubusios liūtys ir kruša vėl pridarė nuostolių gyventojų automobiliams. Jie kentėjo nuo vėjo, krušos ir lietaus, o kartais – ir dėl neatsargaus pačių vairuotojų elgesio. Draudikai primena, ką reikėtų daryti patyrus nuostolių, ir pataria, kaip elgtis norint jų išvengti ateityje. Vasaros metu fiksuoja šimtus įvykių Draudimo bendrovės ERGO transporto ir žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, bendrovė jau fiksavo keliasdešimt žalų, sukeltų stiprios liūties. Kruša apgadino automobilių kėbulus, įskėlė stiklą, transporto priemonės nukentėjo ir dėl ant jų užkritusių

Nuo birželio 3 d. 60 000 savarankiškai dirbančiųjų gali negauti sveikatos priežiūros paslaugų

„Sodros“ duomenimis, vis dar yra 60 000 savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos ir šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios. Bendra dėl pandemijos ir karantino atidėtų PSD įmokų skola yra 13,6 mln. eurų. Šiems skolininkams per asmenines „Sodros“ paskyras gegužę dar buvo papildomai siunčiami priminimai-raginimai susimokėti įmokas. Nesumokėjus per šią savaitę, nuo birželio 3 dienos bus pradėtas šių įsiskolinimų išieškojimas. Be to, šie PSD skolininkai bus laikomi nedraustais ir negalės pasinaudoti

Taip pat skaitykite