Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą.

„Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta aktyviems ūkininkams, dirbantiems gyvulininkystės sektoriuje (išskyrus bitininkystę), taip pat jų šeimos nariams: sutuoktiniams ar partneriams, motinai ir tėvui, įtėviams, vaikams ir įvaikiams.

Žemės ūkio ministerija siūlo pavadavimo ūkyje paslaugas (iki 90 kalendorinių dienų) teikti ūkio šeimininkui mirus, taip pat ūkininko ar jo šeimos nario sunkios ligos, dėl kurios reikia nuolatinės priežiūros, atveju. Pagalba gali praversti ir kasmetinių atostogų (iki 20 kalendorinių dienų), privalomosios karo tarnybos (nuo 6 iki 9 mėnesių), mokymosi keliant kvalifikaciją (iki 90 kalendorinių dienų), motinystės ir vaiko priežiūros atostogų (iki 180 kalendorinių dienų) metu.

Numatoma, kad pagalba padengs visas ar dalį faktinių ūkininko ar būtino ūkiui artimo jo šeimos nario pakeitimo išlaidų. Paramos intensyvumas sunkios ligos ar mirties atveju bus 100 proc., gimdymo ir vaiko priežiūros atostogoms, privalomajai karo tarnybai, kvalifikacijos kėlimui – po 80 proc., poilsio atostogoms – 50 proc.

Siūloma, kad pavadavimo paslaugos galėtų būti suteiktos: jei ūkininkui ar jo šeimos nariui kreipiantis pavadavimo paslaugų, ūkyje yra ne mažiau kaip 10 ir ne daugiau kaip 150 sutartinių gyvulių (SG); gyvulininkystės ūkiams, kuriuose pajamos iš gyvulininkystės veiklos (pieninės, mėsinės galvijininkystės, kitos gyvulininkystės, išskyrus bitininkystę) sudaro ne mažiau kaip 50 proc. visų ūkio pajamų; ne jaunesniems kaip 18 m. ir ne vyresniems kaip 65 m., gyvulininkystės veiklą vykdantiems ne trumpiau kaip 1 metus; ūkininkui, kurio papildomo apmokamo darbo ar kitos veiklos, nesusijusios su gyvulininkystės veikla, pajamos neviršija 12 MMA sumos per metus.

Pavadavimo paslaugos galėtų būti suteiktos ne daugiau kaip 2 kartus per metus: 1 kartą poilsio atostogoms ir 1 kartą dėl kitų priežasčių. Ūkininkas paramos tiesiogiai negaus – pavadavimo paslaugą suplanuos, suteiks, apmokės ir kontroliuos pareiškėjas. Jis pagal ūkininko poreikį suderins pavadavimo paslaugų ūkyje apimtis, skirs komandos narius, mokės jiems algą ir draudimą. Ūkininkams ar jų šeimos nariams liks mažiausiai užduočių – tereikės pareikti prašymą ir pasirašyti pavadavimo susitarimą.

Projektai bus įgyvendinami „skėtiniu“ principu. Paraišką paramai gauti galės teikti juridinis asmuo (asociacija, pripažintas žemės ūkio kooperatyvas arba viešoji įstaiga, mokslo institucija, kitas viešasis juridinis asmuo, veikiantis žemės ūkio ir (ar) konsultavimo žemės ūkio srityse). Jis suformuos potencialių pavaduotojų komandą. Šiai naujai priemonei finansuoti 2023-2027 m. numatoma skirti 0,9 mln. Eur. Didžiausia paramos suma projektui – iki 300 tūkst. Eur.

Ūkininkų atstovai ir kiti socialiniai partneriai, dalyvavę pirmajame priemonės pristatyme, teigiamai įvertino pavadavimo ūkyje idėją. Jie pateikė daug vertingų pasiūlymų, kaip galima būtų padaryti šią priemonę dar patrauklesnę gyvulininkystės ūkiams. Visi pasiūlymai bus išnagrinėti ir įvertinti.

Žemės ūkio min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite