Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras.

Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400 jaunavedžių tai padarė rugpjūčio 7-ąją, o liepos 24 dieną žiedus sumainė 380 porų.

Pavyzdžiui, liepos 2-ąją šiai įsimintinai dienai pasirinko beveik 550 porų, taip pat populiari buvo ir vasario 22-oji (328 santuokos), rugsėjo 2-oji (314) bei balandžio 22-oji (296).

Nuo didmiesčių bažnyčių – iki egzotinių šalių

Remiantis MEPIS duomenimis, šiais metais jau įregistruota beveik 15 tūkst. santuokų. Panašus kiekis jaunavedžių susituokė ir per praėjusių metų sausio-rugsėjo mėnesius. Didžioji dalis santuokų įregistruota Vilniuje – iš viso daugiau kaip 3,2 tūkst., Kaune – 2,1 tūkst., Klaipėdoje – 820 santuokų.

Nemažai porų pasirinko bažnytinę santuoką – jų skaičius per šį laikotarpį nuo metų pradžios siekia apie 3,7 tūkst.

Užsienyje sudarytų santuokų, kai bent vienas iš besituokiančiųjų yra Lietuvos pilietis, šiemet skaičiuojama daugiau nei 800 – amžinos meilės įžadus poros davė net 73 skirtingose užsienio šalyse. Dažniausiai svetur tuoktis nusprendusios poros rinkosi Jungtinę Karalystę, taip pat Vokietiją, Rusiją, Italiją bei Norvegiją. Tačiau buvo porų, kurios savo vestuvių dienai rinkosi ir egzotiškesnius kraštus, pavyzdžiui, Etiopiją, Keniją, Madagaskaro Respubliką ar Tanzaniją.

Šilutės rajone

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyrio duomenimis, per 8 šių metų mėnesius įregistruota 241 santuoka: liepą – 70, rugpjūtį – 65, birželį – 43, gegužę – 30. Kitais mėnesiai jų buvo gerokai mažiau. Pavyzdžiui, sausį – 2, kovą – 8, vasarį – 10.

pamarys.eu inf.


Taip pat skaitykite

Patarimai jauniesiems, kaip išsirinkti vestuvinius žiedus

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Rudenį dalis gyventojų nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai

Pagal sergamumo erkiniu encefalitu rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus lyderiauja Europoje. Per pastaruosius 30 metų erkinio encefalito atvejų skaičius visuose endeminiuose Europos regionuose išaugo beveik 400 proc. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kasmet vidutiniškai šia erkių platinama liga suserga apie 400-500 šalies gyventojų. Šiuo metu skiepai nuo erkinio encefalito yra mokami, tačiau gera žinia yra ta, kad 50-55 metų asmenys nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai jau nuo šių metų rugsėjo. Sunki ir klastinga liga Erkinis encefalitas –

Orai: dienomis – iki 25 laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Balandžio 29 d., pirmadienį, dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietryčių, pietų, vakariniame šalies pakraštyje vakarinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra 20-25 laipsniai šilumos. Balandžio 30 d., antradienį, kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietryčių, pietų, naktį 4-9 m/s, dieną 6-11 m/s. Temperatūra naktį 8-13, dieną 20-25 laipsniai šilumos. Gegužės 1 d., trečiadienį, lietaus tikimybė maža. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 20-25 laipsniai šilumos.

Kiekvieną šeštadienį gaisrinės atveria duris lankytojams

Ar žinote, kad gegužė – šeimos mėnuo. Kad visi būtų saugesni, šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia gyventojus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. apsilankyti gaisrinėse. Ugniagesiai pasirengę jiems papasakoti, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, kaip prižiūrėti krosnis, elektros instaliaciją, kodėl būtina valyti dūmtraukį, kodėl negalima rūkyti lovoje, kodėl svarbu nepalikti degančių žvakių ar ant viryklės verdančio puodo, kodėl būtina įsigyti gesintuvą ir nedegų audeklą. Lankytojai galės susipažinti su ugniagesių darbo sąlygomis, gaisrine ir gelbėjimo technika, o mažieji turės galimybę

Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6-12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas. Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui. Įdiegus naują farmacinės rūpybos paslaugą, gydytojas galės paskirti gydymą ilgesniam nei 6 mėnesių, bet ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui. Tokie ilgesnio galiojimo receptai galės būti

Taip pat skaitykite