Patarimai jauniesiems, kaip išsirinkti vestuvinius žiedus

Vestuviniai žiedai šimtus metų buvo patvarumo, abipusės meilės ir ištikimybės simbolis. Jie yra nuolatinis simbolis, primenantis santuokos įžadus, artimiausią žmogų ir vestuvių dieną. Tad šis simbolis turi turėti tam tikrų savybių.

Be estetinės funkcijos, žinoma, jauniesiems žiedai turi būti patogūs, praktiški ir patvarūs. Kompromisas tarp estetinių ir praktiškų vestuvinių žiedų reiškia, kad pasirinkti vestuvinį žiedą nėra paprastas procesas. Reikia tam tikrų žinių.

Vestuvinių žiedai – iš aukso, sidabro, paladžio ir platinos

Vestuviniams žiedams gaminti dažniausiai naudojamas metalas yra auksas. Tai universalus, įvairiaspalvis ir patvarus metalas. Dažniausiai naudojamas auksas yra 585 prabos. Auksas yra geltonos, raudonos ir baltos spalvos.

Platina yra metalas, kurio spalva panaši į sidabrą. Platina yra vertingiausias iš tauriųjų metalų ir tuo pačiu brangiausias. Iš šio metalo pagaminti vestuviniai žiedai yra patvariausi, bet ir labai brangūs. Labiausiai paplitusios prabos 950 ir 600. Platinos savitasis svoris yra didesnis nei aukso, todėl vestuviniai žiedai sveria daugiau nei auksiniai ir būna brangesni.

Paladis yra pilkai baltas metalas. Tai taurusis metalas, priklausantis platinos grupei ir yra antialergiškas. Išvaizda jis yra identiškas baltajam paladžio auksui, o dėl savo specifinio svorio yra už jį lengvesnis metalas. Dėl mažesnio svorio vestuviniai žiedai yra šiek tiek pigesni.

Kitas vestuvinių žiedų gamybai naudojamas metalas yra sidabras. Sidabras yra labai savitos baltos spalvos metalas. Jis mažiau patvarus nei auksas ir šiek tiek minkštesnis. Jis dažniausiai naudojamas draugystės žiedams.  Sidabro naudojimas vestuviniuose žieduose neužtikrins tinkamo patvarumo ir ilgaamžiškumo. Rodžio danga dažnai naudojama siekiant pratęsti sidabrinių vestuvinių žiedų patvarumą, Ji apsaugo sidabrą nuo oksidacijos (juodimo) ir įbrėžimų.

Vestuvinių žiedų išvaizda

Estetikos klausimas yra kiekvieno žmogaus individualus reikalas ir čia nieko patarti negalima. Galima teigti tik keletą faktų. Dažnai vestuvinių žiedų pasirinkimas yra savotiškas kompromisas tarp funkcionalumo ir estetikos. Paprasti ir klasikiniai vestuviniai žiedai greičiausiai bus funkcionalūs, juos lengva priderinti.

Kita vertus, vestuviniai žiedai iš kelių elementų, skirtingų aukso spalvų, su smėliasrove dengtais elementais bus išskirtiniai. Šiame etape jūs turite patys nuspręsti, kas yra svarbu ir kokios žiedo savybės yra lemiamos.

pr2022/117

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite