Patarimai jauniesiems, kaip išsirinkti vestuvinius žiedus

Vestuviniai žiedai šimtus metų buvo patvarumo, abipusės meilės ir ištikimybės simbolis. Jie yra nuolatinis simbolis, primenantis santuokos įžadus, artimiausią žmogų ir vestuvių dieną. Tad šis simbolis turi turėti tam tikrų savybių.

Be estetinės funkcijos, žinoma, jauniesiems žiedai turi būti patogūs, praktiški ir patvarūs. Kompromisas tarp estetinių ir praktiškų vestuvinių žiedų reiškia, kad pasirinkti vestuvinį žiedą nėra paprastas procesas. Reikia tam tikrų žinių.

Vestuvinių žiedai – iš aukso, sidabro, paladžio ir platinos

Vestuviniams žiedams gaminti dažniausiai naudojamas metalas yra auksas. Tai universalus, įvairiaspalvis ir patvarus metalas. Dažniausiai naudojamas auksas yra 585 prabos. Auksas yra geltonos, raudonos ir baltos spalvos.

Platina yra metalas, kurio spalva panaši į sidabrą. Platina yra vertingiausias iš tauriųjų metalų ir tuo pačiu brangiausias. Iš šio metalo pagaminti vestuviniai žiedai yra patvariausi, bet ir labai brangūs. Labiausiai paplitusios prabos 950 ir 600. Platinos savitasis svoris yra didesnis nei aukso, todėl vestuviniai žiedai sveria daugiau nei auksiniai ir būna brangesni.

Paladis yra pilkai baltas metalas. Tai taurusis metalas, priklausantis platinos grupei ir yra antialergiškas. Išvaizda jis yra identiškas baltajam paladžio auksui, o dėl savo specifinio svorio yra už jį lengvesnis metalas. Dėl mažesnio svorio vestuviniai žiedai yra šiek tiek pigesni.

Kitas vestuvinių žiedų gamybai naudojamas metalas yra sidabras. Sidabras yra labai savitos baltos spalvos metalas. Jis mažiau patvarus nei auksas ir šiek tiek minkštesnis. Jis dažniausiai naudojamas draugystės žiedams.  Sidabro naudojimas vestuviniuose žieduose neužtikrins tinkamo patvarumo ir ilgaamžiškumo. Rodžio danga dažnai naudojama siekiant pratęsti sidabrinių vestuvinių žiedų patvarumą, Ji apsaugo sidabrą nuo oksidacijos (juodimo) ir įbrėžimų.

Vestuvinių žiedų išvaizda

Estetikos klausimas yra kiekvieno žmogaus individualus reikalas ir čia nieko patarti negalima. Galima teigti tik keletą faktų. Dažnai vestuvinių žiedų pasirinkimas yra savotiškas kompromisas tarp funkcionalumo ir estetikos. Paprasti ir klasikiniai vestuviniai žiedai greičiausiai bus funkcionalūs, juos lengva priderinti.

Kita vertus, vestuviniai žiedai iš kelių elementų, skirtingų aukso spalvų, su smėliasrove dengtais elementais bus išskirtiniai. Šiame etape jūs turite patys nuspręsti, kas yra svarbu ir kokios žiedo savybės yra lemiamos.

pr2022/117

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite