Šaltis kraustosi į tuščius butus

Spustelėjęs šaltukas dažnai apgadina ar užšaldo vamzdynus. Prieš kelerius metus dėl to daugiausiai vargo turėjo UAB „Šilutės vandenų“ avarinė tarnyba. Dabar užšalę vamzdžiai – UAB „Šilutės būstas“ specialistų galvos skausmas.

Prieš keletą metų, po šiltų žiemų vėl atėjus šalčiams, UAB „Šilutės vandenys“ darbuotojai vos spėjo remontuoti užšalusius vamzdžius.
Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo

UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus sakė, kad spustelėjęs šaltukas daugiausiai bėdų pridarė daugiabučiuose, kuriuose šildomasi krosnimis. Pirmame ir antrame aukšte esančiuose butuose, kuriuose šiuo metu niekas negyvena, pradėjo užšalti vamzdžiai.
Tai prasidėjo, kai šiek tiek sustiprėjo šalčiai. „Šilutės būsto“ avarinei tarnybai tenka vykti jų atšildyti, kad kiti namo gyventojai turėtų vandens. Pasak M. Stankaus, šiuo metu intensyviai dirba trys remontininkų brigados. Per dieną gaunama po 4-5 iškvietimus iš Rusnės, Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės. Gedimus, apie kuriuos pranešama, paprastai pavyksta likviduoti per vieną dieną. Visa bėda, kad dar tenka ieškoti paliktų butų raktų.
„Kaimynai dažniausiai žino, kas turi tų butų raktus. Jeigu gyventojus, kuriems patikėti raktai, pavyksta rasti namie, meistrai gali imtis darbo. Esama ir tokių butų, kurie palikti neužrakinti. Nepaisant, kad šeimininkai išvykę, kol kas į butus patenkame“, – sakė M. Stankus.
Sudėtingiausia padėtis paskutinėmis dienomis susidarė Žemaičių Naumiestyje, Vytauto g. 39 esančiame penkiaukštyje. Ten vienoje laiptinėje žmonių nėra net trijuose butuose. Vamzdžiai nuolat užšąla. Kad gyventojai turėtų vandens, tenka kas dvi dienos važiuoti jų atšildyti. Ypač šiuo metu, kai šalčiai sustiprėjo. Išeities bus bandoma ieškoti paliekant nuolat maža srovele tekėti šaltą vandenį. Pasak M. Stankaus, nors vandens bus sunaudota daugiau, tačiau tai vis tiek atsieis pigiau, negu nuolat važinėti atšildyti vamzdžių.
Tuo tarpu UAB „Šilutės vandenys“ vyriausioji inžinierė Vida Kiaulakienė džiugiai pranešė, kad jiems šalčiai jokių bėdų nepridarė. Įmonė gerai išmoko 3-4 metų senumo pamokas, kai po kelių šiltų žiemų sustiprėjus šalčiui, remontininkai nespėjo vykti atšildyti užšalusių vamzdžių.
Pasak V. Kiaulakienės, po avarijų virtinės vamzdžiai, kur reikia, įkasti giliau, geriau izoliuoti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite