Šaltis kraustosi į tuščius butus

Spustelėjęs šaltukas dažnai apgadina ar užšaldo vamzdynus. Prieš kelerius metus dėl to daugiausiai vargo turėjo UAB „Šilutės vandenų“ avarinė tarnyba. Dabar užšalę vamzdžiai – UAB „Šilutės būstas“ specialistų galvos skausmas.

Prieš keletą metų, po šiltų žiemų vėl atėjus šalčiams, UAB „Šilutės vandenys“ darbuotojai vos spėjo remontuoti užšalusius vamzdžius.
Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo

UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus sakė, kad spustelėjęs šaltukas daugiausiai bėdų pridarė daugiabučiuose, kuriuose šildomasi krosnimis. Pirmame ir antrame aukšte esančiuose butuose, kuriuose šiuo metu niekas negyvena, pradėjo užšalti vamzdžiai.
Tai prasidėjo, kai šiek tiek sustiprėjo šalčiai. „Šilutės būsto“ avarinei tarnybai tenka vykti jų atšildyti, kad kiti namo gyventojai turėtų vandens. Pasak M. Stankaus, šiuo metu intensyviai dirba trys remontininkų brigados. Per dieną gaunama po 4-5 iškvietimus iš Rusnės, Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės. Gedimus, apie kuriuos pranešama, paprastai pavyksta likviduoti per vieną dieną. Visa bėda, kad dar tenka ieškoti paliktų butų raktų.
„Kaimynai dažniausiai žino, kas turi tų butų raktus. Jeigu gyventojus, kuriems patikėti raktai, pavyksta rasti namie, meistrai gali imtis darbo. Esama ir tokių butų, kurie palikti neužrakinti. Nepaisant, kad šeimininkai išvykę, kol kas į butus patenkame“, – sakė M. Stankus.
Sudėtingiausia padėtis paskutinėmis dienomis susidarė Žemaičių Naumiestyje, Vytauto g. 39 esančiame penkiaukštyje. Ten vienoje laiptinėje žmonių nėra net trijuose butuose. Vamzdžiai nuolat užšąla. Kad gyventojai turėtų vandens, tenka kas dvi dienos važiuoti jų atšildyti. Ypač šiuo metu, kai šalčiai sustiprėjo. Išeities bus bandoma ieškoti paliekant nuolat maža srovele tekėti šaltą vandenį. Pasak M. Stankaus, nors vandens bus sunaudota daugiau, tačiau tai vis tiek atsieis pigiau, negu nuolat važinėti atšildyti vamzdžių.
Tuo tarpu UAB „Šilutės vandenys“ vyriausioji inžinierė Vida Kiaulakienė džiugiai pranešė, kad jiems šalčiai jokių bėdų nepridarė. Įmonė gerai išmoko 3-4 metų senumo pamokas, kai po kelių šiltų žiemų sustiprėjus šalčiui, remontininkai nespėjo vykti atšildyti užšalusių vamzdžių.
Pasak V. Kiaulakienės, po avarijų virtinės vamzdžiai, kur reikia, įkasti giliau, geriau izoliuoti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite