Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.  

Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino 4000 antramečių pušelių, 300 eglės sodinukų ir 280 berželių. Pavyzdžiui, du talkininkai iš „Ašvos“ klubo kartu pasodino 600 pušaičių.

Patalkio metu Valstybinės miškų urėdijos Šilutės regioninio padalinio vadovas Romas Gečas talkininkus vienijančios Šilutės medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkei Nijolei Endrikaitienei įteikė oficialų padėkos raštą. Visi talkos dalyviai sulaukė asmeninės urėdijos padalinio vadovo ir girininko nuoširdžios padėkos.

Telieka tikėtis, kad į kitąmet vyksiantį miškasodį susirinks kokius penkiskart gausesnis medžiotojų būrys. Juk medžiotojai – ne atsitiktiniai girių lankytojai…

Girininkas T. Lukošius internetiniam laikraščiui  pamarys.eu sakė, kad ir nacionalinio miškasodžio talkininkai, iš anksto užsiregistravę dalyvauti šiame renginyje, taip pat darbuosis Rūdyno miškų masyve. Didysis šio pavasario miškasodis – rytoj, balandžio 20 d.

Nacionalinis miškasodis

„Miško sodinimas yra vienas esminių miško ciklo etapų, kuomet tinkamai išaugintus, atsparius sodmenis miškininkai sodina kiekvieną pavasarį nuo kovo vidurio iki gegužės pradžios. Plotai, kuriuose miškasodžio metu su visuomene bus sodinami medeliai yra įvairūs: miškas sodinamas atkuriant plotus, kuriuose buvo nukirsti žievėgraužio tipografo pažeisti eglynai, kirtavietėse, kuriose buvo iškirsti brandą pasiekę medynai. Taip pat įveisiami ir visiškai nauji miškų plotai, kuriuose miško niekada nebuvo. Kasmet pasodiname apie 30 mln. naujų medelių, o pastaraisiais metais jaučiame didelį visuomenės susidomėjimą, norą patiems prisidėti atkuriant ir įveisiant naujus miškus – su visuomene kasmet pasodiname vidutiniškai 1,5 mln. sodmenų“, – sakė VMU vadovas Valdas Kaubrė.

„Artėjantį šeštadienį praleiskime prasmingai. Su šeima, draugais ar kolegomis atvykime į miškasodį ir prisidėkime prie mūsų pasididžiavimo – miškų – gausėjimo. Juk šiandien pasodintomis 100 simbolinių girių po 100 metų džiaugsis mūsų vaikaičiai“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Kad giria žaliuotų“

Nacionalinio miškasodžio pavadinimas šiemet yra įkvėptas šimtmetį mininčios Dainų šventės, taip pat pavadintos „Kad giria žaliuotų“. Patys Dainų šventės organizatoriai sako, kad ši tema pasirinkta siekiant įkvėpti žmones ne tik dainuoti apie Lietuvos gamtos grožį, bet ir veikti tam, kad šis grožis būtų išsaugotas ateities kartoms.

Dalyvauti medžių sodinimo šventėje jau užsiregistravo per 8000 dalyvių, kurie bursis visuose 25-iuose urėdijos regioniniuose padaliniuose skirtingose girininkijose vieningam tikslui – sodinti mišką. Visi miškasodžio metu sodinami sodmenys yra išauginti moderniuose VMU medelynuose, kur naudojamos naujausios ir pažangiausios, aukščiausią sodinukų kokybę užtikrinančios technologijos. Nacionalinio miškasodžio „Kad giria žaliuotų“ metu bus sodinami mišrūs medynai, sudaryti iš daugiau nei trijų vietinių medžių rūšių: ąžuolų, beržų, liepų, eglių, pušų, juodalksnių, bukų ir kitų.

Dešimtmečių tradicija

Nacionalinis miškasodis – kilni ir graži, dešimtmečius skaičiuojanti tradicija.

Miškininkai ragina visus, dar nespėjusius užsiregistruoti, bet norinčius dalyvauti, burtis į grupeles, kviesti šeimos narius, kolegas, bičiulius ar atvykti po vieną ir kartu su miškininkais sodinant mišką prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo.

Valstybinė miškų urėdija ragina: „Įprasminkite savo meilę miškui, gamtai ir dainai – balandžio 20 d., 10 val. susitikime girioje!“ 

Norint dalyvauti šventėje – privaloma registracija: https://registracija.vmu.lt/

Panaudota VMU inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite