Žvejams mėgėjams: nuo balandžio 30 d. tam tikrų rūšių dideles žuvis teks paleisti

Aplinkos ministras patvirtino Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimus, kurie draudžia žvejybos metu paimti tam tikrų rūšių dideles žuvis. Tokia nuostata buvo priimta po diskusijų su  žvejų mėgėjų organizacijomis ir mokslininkais. Taip pat taisyklėse patikslintos kai kurios kitos žvejams mėgėjams aktualios nuostatos. Nuo antradienio, balandžio 30 d., reikės paleisti pagautus ne tik mažesnius nei 50 cm, bet ir didesnius nei 65 cm sterkus. Iki šiol buvo privaloma paleisti mažesnius kaip 45 cm sterkus.

Paleisti reikės ir lydekas, mažesnes nei 50 cm ir didesnes nei 80 cm. Taisyklių 2 priede nurodytose upėse ir jų ruožuose leidžiamų paimti lydekų dydis bus neribojamas, nes šios upės svarbios upėtakių ir kiršlių buveinės, todėl jose saugoti lydekas netikslinga. Iki šiol buvo privaloma paleisti mažesnes kaip 50 cm lydekas.

Visose Lietuvos upėse būtina paleisti bet kokio dydžio marguosius upėtakius, išskyrus Merkio upę aukščiau Ožkelaičių tilto, kur organizuojama limituota margųjų upėtakių ir kiršlių žvejyba. Šioje Merkio upės atkarpoje, įsigijus žvejo mėgėjo kortelę, leidžiama per vieną žvejybą paimti du marguosius upėtakius, ne mažesnius kaip 30 cm ir ne didesnius kaip 40 cm.

Priėmus tokias griežtesnes nuostatas vandens telkiniuose turėtų padaugėti didelių žuvų. Analogiška tvarka, kuomet draudžiama paimti sugautas dideles lydekas ir sterkus, jau galiojo 15 vandens telkinių, kurių ekologinę būklę norima pagerinti, taip pat dar 9 vandens telkiniuose, kuriuose organizuojama limituota lydekų ir sterkų žvejyba.

Taisyklių pakeitimais atsisakyta išimčių netaikyti žvejybos draudimo valstybinių švenčių dienomis ir savaitgaliais, jeigu pirmoji draudimo diena buvo savaitgalis ar valstybinė šventė, t. y. draudimas įsigaliodavo kitą dieną. Draudimas taip pat negaliodavo paskutiniąją draudimo dieną, jei ji būdavo savaitgalis ar valstybinė šventė. Toks reguliavimas, žvejų organizacijų teigimu, buvo pernelyg painus, todėl pasiūlyta jo atsisakyti. Panaikinus šią nuostatą, visi mėgėjų žvejybos draudimai galioja tiek jų pirmąją, tiek paskutiniąją dieną, nepriklausomai nuo to, kokia tai savaitės diena ar šventinė diena.

Taip pat panaikintas draudimas žvejoti nuo liepos 1 d. iki gruodžio 1 d. Nemuno ruože Kauno mieste nuo Kauno žiemos uosto iki Neries žiočių. Šis draudimas buvo įvestas norint sutramdyti užkabinamuoju būdu žuvis gaudžiusius brakonierius. Tikimasi, kad vėl sudarius galimybę žvejoti ir daugiau dėmesio skiriant kontrolei bei padedant pilietiškiems žvejams, pavyks brakonieriavimo atvejų išvengti.

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite