Įdegis ir raumenų išryškinimas. Kaip soliariumas gali pagerinti išvaizdą?

Soliariumas yra prieinamiausias ir, ko gero, paprasčiausias būdas pagerinti odos spalvą ir atsisveikinti su blyškumu. Nors labai didelio skirtumo tarp natūralaus įdegio ir deginimosi soliariume nėra, soliariumai pasižymi tuo, kad galite gauti tolygesnį įdegį bet kuriuo metų laiku. Dabar ir dauguma sporto klubų turi soliariumą.

Kaip derinti deginimąsi ir sportą, kad pasiektumėte gerų rezultatų?

Kada eiti į soliariumą:prieš ar po treniruotės?

Optimaliausias ir teisingiausias sprendimas – eiti į soliariumą po treniruotės.

Jėgos ir kardio treniruotės reikalauja daug energijos. Tad jei soliariume prieš treniruotę praleisite kiek daugiau laiko, taip galite sumažinti treniruotės efektyvumą. Ultravioletiniai spinduliai, veikiantys žmogų, suteikia malonaus ir lengvo nuovargio jausmą po deginimosi. O esant tokiai būsenai, nerekomenduojama aktyviai sportuoti. O pradėjus treniruotę iš karto po soliariumo įdegis tikrai neišliks ilgam.

Kita vertus, jei norite įgauti daugiau energijos prieš treniruotę, soliariumas gali padėti. Bet tada turite suprasti, kad apsilankymas soliariume prieš treniruotę turėtų būti itin trumpas, kitu atveju – kūnas nusilps ir sportuodami greitai pavargsite ir neturėsite pakankamai energijos treniruotei užbaigti.

Tad jei tikrai norite įdegti – į soliariumą eikite po treniruotės. Vėlgi, nereikėtų persistengti, ir seansas soliariume turėtų būti vidutinio intensyvumo.

Jei planuojate soliariume lankytis po treniruotės, tuomet geriau vengti garinės pirties ir masažo. Taip pat prieš deginimąsi ar iškart po jo geriau nesiprausti po dušu, kad nesumažintumėte  natūralios odos apsaugos. Iš esmės degintis vertėtų esant visiškai sausai odai. Jei staiga prieš soliariumą nuspręsite eiti į baseiną, o po jo greitai apsivalysite rankšluosčiu – toks sprendimas gali turėti neigiamų pasekmių: ant odos vis tiek gali likti drėgmės, o soliariume ji pritrauks daugiau ultravioletinių spindulių. Tai gali sukelti nemalonių, skausmingų pojūčių ir neigiamai paveikti odą.

Taigi, įdegti ir išryškinti savo raumenis bei kūno linijas galite bet kuriame Gymplius sporto klube.

Ką svarbu žinoti prieš einant į soliariumą?

Prieš pradėdami lankytis soliariume, pasitarkite su gydytoju. Soliariumai nerekomenduojami žmonėms, ant kūno turintiems daug apgamų. Taip pat žmonės, kurių oda labai šviesi ir turi daug strazdanų, neturėtų degintis soliariume. Didesnė tikimybė, kad jų oda paraus ir nudegs nei įdegs. Tačiau jei turėdami šviesią odą vis tiek nuspręsite apsilankyti soliariume, būtinai apsaugokite ją specialiu soliariumų kremu ir sumažinkite deginimosi laiką iki minimumo.

Be to degintis draudžiama žmonėms, vartojantiems trankviliantus ir triciklius antidepresantus, vaistus nuo diabeto ar aukšto kraujospūdžio, taip pat antibiotikus ir retinoidus. Šie vaistai padidina odos jautrumą šviesai ir gali sukelti alergiją.

Prieš einant degintis būtina nuvalyti nuo odos visą makiažą, nusiimti papuošalus. Šią dieną atsisakykite kosmetinių procedūrų, pvz., odos šveitimo ir kt. Po seanso galima naudoti tik maitinančias ir drėkinančias veido ir kūno odos priežiūros priemones.

Nesilankykite pirtyje ar saunoje prieš deginimosi seansą. Šios procedūros mažina natūralią odos apsaugą, tad deginimosi rezultatas gali būti nudegimas. Be to, prieš pat apsilankymą soliariume neturėtumėte praustis su muilu ar dušo geliu. Prieš soliariumą nerekomenduojama naudoti ir šveitiklio. Soliariume naudokite specialias, tik soliariumui skirtas įdegio priemones. Jos padeda sustiprinti įdegį ir sumažinti žalingą ultravioletinių spindulių poveikį. Priemonės, skirtos deginimuisi po saule, nėra tinkamos naudoti soliariume!

Akys turi būti apsaugotos specialiais akiniais. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, prieš seansą juos išimkite. Seanso metu plaukus apsaugokite skarele ar kepure, o lūpas patepkite drėkinamuoju balzamu. Uždenkite krūtis arba bent jau naudokite specialius spenelių lipdukus. Krūtinės įdegis gali būti itin žalingas.

Apsilankymas soliariume greitina medžiagų apykaitą, todėl po seanso stenkitės šiek tiek pailsėti. Šią dieną nedirbkite jokio sunkaus fizinio darbo. Nesilankykite soliariume dažniau nei kartą per 2 dienas. Kiekvienas įdegio kursas turi sudaryti ne daugiau kaip dešimt seansų iš eilės. Tada galite palaikyti savo įdegį apsilankę soliariume kartą per vieną ar dvi savaites. O seansų seriją rekomenduojama atlikti ne daugiau kaip 2 kartus per metus.

pr2024/60

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite