LVAT: „Minijos naftos“ ir ministerijos ginčas dėl teisės išgauti naftą Kintuose užtruks

Teismas turės iš naujo nagrinėti Lietuvos ir Danijos įmonės „Minijos nafta“ ir Aplinkos ministerijos ginčą dėl leidimo įmonei išgauti naftą Šilutės rajone, Kintuose. Taip nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT). Ginčas kilo dėl misterijos 2021 m. spalio 11 d. sprendimo neleisti „Minijos naftai“ išgauti naftą šiame telkinyje be konkurso.

LVAT balandžio 10 dieną iš dalies patenkino „Minijos naftos“ skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo (dabar – Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmai) 2022 metų spalio sprendimą. Šis teismas buvo pripažinęs Aplinkos ministerijos sprendimą tinkamu ir motyvuotu.

Teisiniai ginčai

LVAT teisėjų nuomone, pirmosios instancijos teismas tinkamai neišanalizavo situacijos, todėl jie perdavė bylą nagrinėti iš naujo. „Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas dėl skundo reikalavimo panaikinti ministerijos sprendimą (…) yra be motyvų“, – nusprendė LVAT. „Minijos nafta“ teismui teigė, jog pirmosios instancijos teismas visiškai neanalizavo nei ministerijos, nei įmonės argumentų, kodėl ministerijos sprendimas yra nepagrįstas ir neteisėtas.

„Teismas nors ir nurodė, kokie teisės aktai turėtų būti taikomi ginčo sprendimui, bet (…) niekaip neargumentavo, kaip leidimas naudoti žemės gelmes yra susijęs ne su įstatyme nustatytomis žemės gelmių naudojimo sąlygomis, o su žemės naudojimo sąlygomis“, – teigė „Minijos nafta“. Tuo metu Aplinkos ministerija teigė, kad byla išnagrinėta išsamiai, o neanalizuoti argumentai buvo nereikšmingi.

„Proceso šalių argumentai nėra esminiai sprendžiant administracinę bylą ir niekaip nekeičia sprendime padarytos išvados“, – teismui teigė ministerija. „Minijos nafta“ teismo taip pat prašė pripažinti, kad Aplinkos ministerija maždaug 1,5 metų – nuo 2020 metų kovo iki 2021 metų rugpjūčio – vilkino leidimo išdavimo procesą, įpareigoti ministeriją per mėnesį pateikti leidimo išdavimo projektą bei sumokėti įmonei 10 tūkst. eurų neturtinės žalos su 5 proc. metų palūkanomis.

„Geologijos tarnyba, 2020 metų kovo 18 dieną gavusi pareiškėjo prašymą, (…) ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šio prašymo gavimo turėjo registruotu laišku išsiųsti prašymo ir plano kopijas derinti“, – teismui teigė „Minijos nafta“. LVAT šiuos prašymus nagrinėti perdavė pirmos instancijos teismui ir dėl jų plačiau nepasisakė.

Bendrovė gauti leidimą naftos gavybai Kintuose be konkurso siekia nuo 2003-iųjų. „Minijos nafta“ skelbia naudojanti aštuonis naftos telkinius Klaipėdos bei Šilutės rajonuose – Vilkyčių, Šiūparių, Pietų Šiūparių, Dieglių, Pocių, Sakučių, Kiškių ir Agluonėnų, o nafta išgaunama iš 15-kos gręžinių. „Minijos naftą“ lygiomis dalimis valdo Lenkijos naftos koncerno „Lotos Petrobaltic“ antrinė bendrovė „Lotos Geonafta“ ir Danijos įmonė „Odin Energi“.

Pagal lrt.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite