Rusnėje tvarkys evangelikų bažnyčią, Šilutėje – buvusią „Eglutę“

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai posėdžiuose svarstė, kuriuos projektus teikti svarstyti Tarybai. Liepos 16 d. Ekonomikos ir finansų komitete pritarta prisidėti tvarkant Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčią, o Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios Našlaičių globos namuose – tęsti darbus.

Rusnės bažnyčios būklė apverktina. Kęstučio Puloko nuotr.

Remontuos evangelikų bažnyčią
Savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Alvyda Vidrinskienė patvirtino, kad Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia šiuo metu yra kritinės būklės. Pro kiaurą maldos namų stogą nuolatos bėga vanduo, pelija sienos, pūva stogo konstrukcijos, laiptai į varpinę. Kadangi, kiekvienais metais iš valstybės biudžeto lėšų dalinai finansuojami kultūros paveldo objektų tvarkybos darbai, tad finansavimo tikisi ir Rusnės evangelikai liuteronai. Tikimasi, kad šiems darbams užteks 155 tūkst. eurų.

„Prisidėjus prie tvarkybos darbų bus įgyjamas prioritetas gauti valstybės finansavimą teikiant paraišką kitiems metams“, – akcentavo A. Vidrinskienė. Komitetas pritarė, kad Savivaldybė iš biudžeto pridėtų 10 proc. numatytos finansuoti sumos.

Įgyvendinus šį projektą būtų sutvarkytas išskirtinis kultūros paveldo objektas – Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia. Anot A. Vidrinskienės, dar nenustatyta avarinė būklė, tačiau, jeigu nebus imtasi priemonių, bažnyčia gali pradėti griūti…

Planuojama, kad sutvarkius Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčią, ja naudosis katalikų ir evangelikų liuteronų bendruomenės. Komiteto pirmininko pavaduotojas Sigitas Majus domėjosi, kaip šios dvi religinės bendruomenės sutars po vienu stogu. Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis paaiškino, jog tai nebėra problema: „Yra paruošta sutartis tarp Telšių vyskupo ir liuteronų vyskupo. Abi koncesijos galės naudotis pastatu pagal suderintą grafiką“. S. Šepučio tvirtinimu, galutinai susitarta, po Rusnės estakados statybų, kai iškilmėse dalyvavo abu minėtieji vyskupai.

Dėl „Eglutės“ svarstys Taryba
Komitete pritarta tęsti tvarkymo darbus Šilutės Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios pastatų komplekso našlaičių globos namuose. Ten sovietmečiu veikė vaikų tuberkuliozės sanatorija „Eglutė“. Ilgai be priežiūros buvęs tuščias pastatas yra avarinės būklės – įgriuvęs stogas, šlampa vidaus patalpos, pradeda irti laikančiosios sienos, pamatai. Pašalinus avarijos grėsmę, teks imtis restauravimo, remonto darbų. Sutvarkytame našlaičių globos namų pastate planuojama įkurti daugiafunkcį miesto bendruomenės centrą. Kaip tai bus įgyvendinta, komiteto posėdyje nesvarstyta. Kurie komiteto nariai įsitikinę, kad atlikus pradinius darbus ir paaiškės tolimesni planai.

„Šiais metais jau gauta dalis sumos avarinės būklės likvidavimui. Atlikus šiuos darbus, kitąmet įgyjamas prioritetas gauti valstybinį finansavimą tolimiesiems darbams: restauravimui, remontui ir kitkam“, – sakė A. Vidrinskienė.

Tęstinių tvarkybos darbų (restauravimo, remonto) sąmata – 300 tūkst. Eur.

Viktorija SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite