Rinkėjai ir ketvirtą kartą balsavo už Vytautą Laurinaitį

Paaiškėjus, kad Vytautas Laurinaitis surinko daugiau balsų, tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga.

Jau ketvirtą kartą Šilutės rajone vykstantys rinkimai rinkėjų nuomonės nepakeitė. Jie balsavo už dabartinį merą Vytautą Laurinaitį, kuris daugiau nei 700 balsų persvara įveikė savo varžovą Arvydą Jaką.

Šiuose rinkimuose dalyvavo tik kiek daugiau kaip 26 procentai iš per 38 tūkstančių mūsų rajone užregistruotų rinkėjų. Vieniems jau keturis mėnesius besitęsiantis rinkimų maratonas tiesiog nusibodo, kiti, pasinaudoję ilguoju savaitgaliu ir puikiais orais, išvyko. Išankstiniame balsavime savo valią pareiškė beveik 5,5 procento rinkėjų. Pakartotinių savivaldos ir mero rinkimų rezultatai politinių jėgų pasiskirstymo praktiškai nepakeitė. Padėtis išliko labai panaši į tą, kokia buvo po dėl pažeidimų anuliuotųjų pirmųjų rinkimų. Pakalbinti politikai mano, kad visuose rinkimų turuose dalyvavo aktyviausi rinkėjai, kurie turėjo savo nuomonę ir iki politinių batalijų pabaigos išliko ištikimi savo kandidatams. Per antrąjį mero rinkimų turą sumaišties kiek įnešė viešas trečiąją vietą merų rinkimuose užėmusio Alfredo Nausėdos pareiškimas, kad jis palaikys jį aplenkusio Arvydo Jako kandidatūrą. Nežinia, kiek tai atėmė balsų iš pirmaujančio Vytauto Laurinaičio, tačiau ir likusiųjų užteko pergalei. Už jį balsavo beveik 53 procentai rinkėjų. Nors Vyriausioji rinkimų komisija teigia, kad skelbiami rezultatai dar negalutiniai, tačiau vargu ar jie pasikeis.
Dėl mažo rinkėjų aktyvumo ir nesudėtingos balsavimo procedūros rinkimų rezultatai į kandidatų rinkiminius štabus pradėjo plaukti greitai. Arvydas Jakas su savo komanda buvo įsikūręs buvusiose banko „Snoras“ patalpose, šalia Savivaldybės, o Vytautas Laurinaitis su bendraminčiais rinkimų rezultatų laukė Šilutės seniūnijos salėje. Ilgai laukti nereikėjo. Jau praėjus valandai po rinkiminių apylinkių užsidarymo paaiškėjo, kad Vytautas Laurinaitis akivaizdžiai pirmauja. Tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga, moterys pradėjo ruošti gėlių puokštes nugalėtojui. Vytauto Laurinaičio šalininkai parodė ir nelabai gražių dalykų – agitacinį plakatą, kuriame ant Vytauto Laurinaičio nuotraukos užklijuotas Arvydo Jako portretas. Nežinia, ar tai aklo pykčio, ar kvailumo išraiška, tačiau akivaizdu, kad tokiais metodais savo remiamo kandidato pergalės pasiekti nepavyko.
Sekmadienį 20 valandą pasibaigus balsavimui Šilutės rajono savivaldybės salėje Vyriausiosios rinkimų komisijos iniciatyva surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ir Šilutės rajono rinkimų komisijos nariai, pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pasidžiaugė, kad mero rinkimai Šilutėje praėjo sklandžiai. Vis dėlto pažeidimų būta, tik gerokai mažiau nei praėjusiuose rinkimuose, ne visi skundai pagrįsti. Pasak Z. Vaigausko, piktintasi, kad leidžiama balsuoti asmenims, kurie nepateikė savo asmenybę liudijančių dokumentų. Tačiau įstatymas numato, kad jeigu rinkėjas asmens dokumento neturi, jo asmenybę gali patvirtinti du liudininkai ir tuomet žmogui leidžiama balsuoti. Kalbėdamas apie rinkėjų aktyvumą, Z. Vaigauskas sakė, jog įstatyme numatyta, kad rinkimai laikomi įvykusiais, jei neužfiksuota grubių pažeidimų ir vienas iš kandidatų surinko daugiau balsų už kitą. Į rinkėjų aktyvumą neatsižvelgiama.
Šį kartą sklandžiai vykusiais rinkimais pasidžiaugė ir juos kontroliavusių „Baltųjų pirštinių“ vadovas Simas Simanauskas. Jis dėkojo už darbą rinkimų komisijoms, atsiprašė už galimus nesusipratimus ir sakė, kad pavyko sėkmingai bendradarbiauti su visais rinkimų organizatoriais.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys informavo, kad Šilutės rajone rinkimų dieną dirbo apie 50 policijos pareigūnų. Gauta 12 pranešimų, dėl kurių pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas (kriminalinės žvalgybos pagrindu) ir dvi administracinės teisenos. Didžioji dauguma pranešimų nepasitvirtino. Pakeliui pareigūnai surašė keletą su rinkimais nesusijusių administracinių teisės pažeidimų protokolų neblaiviems asmenims.
Deja, uždavus klausimą, kada sulauksime pirmųjų rinkimų metu padarytų pažeidimų tyrimo rezultatų, M. Baršys nieko tikslesnio negalėjo pasakyti. Jo žodžiais, tyrimas tebevyksta.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Manau

    na ir kam tas rinkimų panaikinimas, kai ir pakartotinių rezultatai tokie patys? Švaisto mokesčių mokėtojų pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite