Rinkėjai ir ketvirtą kartą balsavo už Vytautą Laurinaitį

Paaiškėjus, kad Vytautas Laurinaitis surinko daugiau balsų, tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga.

Jau ketvirtą kartą Šilutės rajone vykstantys rinkimai rinkėjų nuomonės nepakeitė. Jie balsavo už dabartinį merą Vytautą Laurinaitį, kuris daugiau nei 700 balsų persvara įveikė savo varžovą Arvydą Jaką.

Šiuose rinkimuose dalyvavo tik kiek daugiau kaip 26 procentai iš per 38 tūkstančių mūsų rajone užregistruotų rinkėjų. Vieniems jau keturis mėnesius besitęsiantis rinkimų maratonas tiesiog nusibodo, kiti, pasinaudoję ilguoju savaitgaliu ir puikiais orais, išvyko. Išankstiniame balsavime savo valią pareiškė beveik 5,5 procento rinkėjų. Pakartotinių savivaldos ir mero rinkimų rezultatai politinių jėgų pasiskirstymo praktiškai nepakeitė. Padėtis išliko labai panaši į tą, kokia buvo po dėl pažeidimų anuliuotųjų pirmųjų rinkimų. Pakalbinti politikai mano, kad visuose rinkimų turuose dalyvavo aktyviausi rinkėjai, kurie turėjo savo nuomonę ir iki politinių batalijų pabaigos išliko ištikimi savo kandidatams. Per antrąjį mero rinkimų turą sumaišties kiek įnešė viešas trečiąją vietą merų rinkimuose užėmusio Alfredo Nausėdos pareiškimas, kad jis palaikys jį aplenkusio Arvydo Jako kandidatūrą. Nežinia, kiek tai atėmė balsų iš pirmaujančio Vytauto Laurinaičio, tačiau ir likusiųjų užteko pergalei. Už jį balsavo beveik 53 procentai rinkėjų. Nors Vyriausioji rinkimų komisija teigia, kad skelbiami rezultatai dar negalutiniai, tačiau vargu ar jie pasikeis.
Dėl mažo rinkėjų aktyvumo ir nesudėtingos balsavimo procedūros rinkimų rezultatai į kandidatų rinkiminius štabus pradėjo plaukti greitai. Arvydas Jakas su savo komanda buvo įsikūręs buvusiose banko „Snoras“ patalpose, šalia Savivaldybės, o Vytautas Laurinaitis su bendraminčiais rinkimų rezultatų laukė Šilutės seniūnijos salėje. Ilgai laukti nereikėjo. Jau praėjus valandai po rinkiminių apylinkių užsidarymo paaiškėjo, kad Vytautas Laurinaitis akivaizdžiai pirmauja. Tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga, moterys pradėjo ruošti gėlių puokštes nugalėtojui. Vytauto Laurinaičio šalininkai parodė ir nelabai gražių dalykų – agitacinį plakatą, kuriame ant Vytauto Laurinaičio nuotraukos užklijuotas Arvydo Jako portretas. Nežinia, ar tai aklo pykčio, ar kvailumo išraiška, tačiau akivaizdu, kad tokiais metodais savo remiamo kandidato pergalės pasiekti nepavyko.
Sekmadienį 20 valandą pasibaigus balsavimui Šilutės rajono savivaldybės salėje Vyriausiosios rinkimų komisijos iniciatyva surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ir Šilutės rajono rinkimų komisijos nariai, pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pasidžiaugė, kad mero rinkimai Šilutėje praėjo sklandžiai. Vis dėlto pažeidimų būta, tik gerokai mažiau nei praėjusiuose rinkimuose, ne visi skundai pagrįsti. Pasak Z. Vaigausko, piktintasi, kad leidžiama balsuoti asmenims, kurie nepateikė savo asmenybę liudijančių dokumentų. Tačiau įstatymas numato, kad jeigu rinkėjas asmens dokumento neturi, jo asmenybę gali patvirtinti du liudininkai ir tuomet žmogui leidžiama balsuoti. Kalbėdamas apie rinkėjų aktyvumą, Z. Vaigauskas sakė, jog įstatyme numatyta, kad rinkimai laikomi įvykusiais, jei neužfiksuota grubių pažeidimų ir vienas iš kandidatų surinko daugiau balsų už kitą. Į rinkėjų aktyvumą neatsižvelgiama.
Šį kartą sklandžiai vykusiais rinkimais pasidžiaugė ir juos kontroliavusių „Baltųjų pirštinių“ vadovas Simas Simanauskas. Jis dėkojo už darbą rinkimų komisijoms, atsiprašė už galimus nesusipratimus ir sakė, kad pavyko sėkmingai bendradarbiauti su visais rinkimų organizatoriais.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys informavo, kad Šilutės rajone rinkimų dieną dirbo apie 50 policijos pareigūnų. Gauta 12 pranešimų, dėl kurių pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas (kriminalinės žvalgybos pagrindu) ir dvi administracinės teisenos. Didžioji dauguma pranešimų nepasitvirtino. Pakeliui pareigūnai surašė keletą su rinkimais nesusijusių administracinių teisės pažeidimų protokolų neblaiviems asmenims.
Deja, uždavus klausimą, kada sulauksime pirmųjų rinkimų metu padarytų pažeidimų tyrimo rezultatų, M. Baršys nieko tikslesnio negalėjo pasakyti. Jo žodžiais, tyrimas tebevyksta.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Manau

    na ir kam tas rinkimų panaikinimas, kai ir pakartotinių rezultatai tokie patys? Švaisto mokesčių mokėtojų pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite