Rinkėjai ir ketvirtą kartą balsavo už Vytautą Laurinaitį

Paaiškėjus, kad Vytautas Laurinaitis surinko daugiau balsų, tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga.

Jau ketvirtą kartą Šilutės rajone vykstantys rinkimai rinkėjų nuomonės nepakeitė. Jie balsavo už dabartinį merą Vytautą Laurinaitį, kuris daugiau nei 700 balsų persvara įveikė savo varžovą Arvydą Jaką.

Šiuose rinkimuose dalyvavo tik kiek daugiau kaip 26 procentai iš per 38 tūkstančių mūsų rajone užregistruotų rinkėjų. Vieniems jau keturis mėnesius besitęsiantis rinkimų maratonas tiesiog nusibodo, kiti, pasinaudoję ilguoju savaitgaliu ir puikiais orais, išvyko. Išankstiniame balsavime savo valią pareiškė beveik 5,5 procento rinkėjų. Pakartotinių savivaldos ir mero rinkimų rezultatai politinių jėgų pasiskirstymo praktiškai nepakeitė. Padėtis išliko labai panaši į tą, kokia buvo po dėl pažeidimų anuliuotųjų pirmųjų rinkimų. Pakalbinti politikai mano, kad visuose rinkimų turuose dalyvavo aktyviausi rinkėjai, kurie turėjo savo nuomonę ir iki politinių batalijų pabaigos išliko ištikimi savo kandidatams. Per antrąjį mero rinkimų turą sumaišties kiek įnešė viešas trečiąją vietą merų rinkimuose užėmusio Alfredo Nausėdos pareiškimas, kad jis palaikys jį aplenkusio Arvydo Jako kandidatūrą. Nežinia, kiek tai atėmė balsų iš pirmaujančio Vytauto Laurinaičio, tačiau ir likusiųjų užteko pergalei. Už jį balsavo beveik 53 procentai rinkėjų. Nors Vyriausioji rinkimų komisija teigia, kad skelbiami rezultatai dar negalutiniai, tačiau vargu ar jie pasikeis.
Dėl mažo rinkėjų aktyvumo ir nesudėtingos balsavimo procedūros rinkimų rezultatai į kandidatų rinkiminius štabus pradėjo plaukti greitai. Arvydas Jakas su savo komanda buvo įsikūręs buvusiose banko „Snoras“ patalpose, šalia Savivaldybės, o Vytautas Laurinaitis su bendraminčiais rinkimų rezultatų laukė Šilutės seniūnijos salėje. Ilgai laukti nereikėjo. Jau praėjus valandai po rinkiminių apylinkių užsidarymo paaiškėjo, kad Vytautas Laurinaitis akivaizdžiai pirmauja. Tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga, moterys pradėjo ruošti gėlių puokštes nugalėtojui. Vytauto Laurinaičio šalininkai parodė ir nelabai gražių dalykų – agitacinį plakatą, kuriame ant Vytauto Laurinaičio nuotraukos užklijuotas Arvydo Jako portretas. Nežinia, ar tai aklo pykčio, ar kvailumo išraiška, tačiau akivaizdu, kad tokiais metodais savo remiamo kandidato pergalės pasiekti nepavyko.
Sekmadienį 20 valandą pasibaigus balsavimui Šilutės rajono savivaldybės salėje Vyriausiosios rinkimų komisijos iniciatyva surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ir Šilutės rajono rinkimų komisijos nariai, pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pasidžiaugė, kad mero rinkimai Šilutėje praėjo sklandžiai. Vis dėlto pažeidimų būta, tik gerokai mažiau nei praėjusiuose rinkimuose, ne visi skundai pagrįsti. Pasak Z. Vaigausko, piktintasi, kad leidžiama balsuoti asmenims, kurie nepateikė savo asmenybę liudijančių dokumentų. Tačiau įstatymas numato, kad jeigu rinkėjas asmens dokumento neturi, jo asmenybę gali patvirtinti du liudininkai ir tuomet žmogui leidžiama balsuoti. Kalbėdamas apie rinkėjų aktyvumą, Z. Vaigauskas sakė, jog įstatyme numatyta, kad rinkimai laikomi įvykusiais, jei neužfiksuota grubių pažeidimų ir vienas iš kandidatų surinko daugiau balsų už kitą. Į rinkėjų aktyvumą neatsižvelgiama.
Šį kartą sklandžiai vykusiais rinkimais pasidžiaugė ir juos kontroliavusių „Baltųjų pirštinių“ vadovas Simas Simanauskas. Jis dėkojo už darbą rinkimų komisijoms, atsiprašė už galimus nesusipratimus ir sakė, kad pavyko sėkmingai bendradarbiauti su visais rinkimų organizatoriais.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys informavo, kad Šilutės rajone rinkimų dieną dirbo apie 50 policijos pareigūnų. Gauta 12 pranešimų, dėl kurių pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas (kriminalinės žvalgybos pagrindu) ir dvi administracinės teisenos. Didžioji dauguma pranešimų nepasitvirtino. Pakeliui pareigūnai surašė keletą su rinkimais nesusijusių administracinių teisės pažeidimų protokolų neblaiviems asmenims.
Deja, uždavus klausimą, kada sulauksime pirmųjų rinkimų metu padarytų pažeidimų tyrimo rezultatų, M. Baršys nieko tikslesnio negalėjo pasakyti. Jo žodžiais, tyrimas tebevyksta.

Vaidotas VILKAS

Hits: 41

Vienas komentaras

  • Manau

    na ir kam tas rinkimų panaikinimas, kai ir pakartotinių rezultatai tokie patys? Švaisto mokesčių mokėtojų pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite