Rinkėjai ir ketvirtą kartą balsavo už Vytautą Laurinaitį

Paaiškėjus, kad Vytautas Laurinaitis surinko daugiau balsų, tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga.

Jau ketvirtą kartą Šilutės rajone vykstantys rinkimai rinkėjų nuomonės nepakeitė. Jie balsavo už dabartinį merą Vytautą Laurinaitį, kuris daugiau nei 700 balsų persvara įveikė savo varžovą Arvydą Jaką.

Šiuose rinkimuose dalyvavo tik kiek daugiau kaip 26 procentai iš per 38 tūkstančių mūsų rajone užregistruotų rinkėjų. Vieniems jau keturis mėnesius besitęsiantis rinkimų maratonas tiesiog nusibodo, kiti, pasinaudoję ilguoju savaitgaliu ir puikiais orais, išvyko. Išankstiniame balsavime savo valią pareiškė beveik 5,5 procento rinkėjų. Pakartotinių savivaldos ir mero rinkimų rezultatai politinių jėgų pasiskirstymo praktiškai nepakeitė. Padėtis išliko labai panaši į tą, kokia buvo po dėl pažeidimų anuliuotųjų pirmųjų rinkimų. Pakalbinti politikai mano, kad visuose rinkimų turuose dalyvavo aktyviausi rinkėjai, kurie turėjo savo nuomonę ir iki politinių batalijų pabaigos išliko ištikimi savo kandidatams. Per antrąjį mero rinkimų turą sumaišties kiek įnešė viešas trečiąją vietą merų rinkimuose užėmusio Alfredo Nausėdos pareiškimas, kad jis palaikys jį aplenkusio Arvydo Jako kandidatūrą. Nežinia, kiek tai atėmė balsų iš pirmaujančio Vytauto Laurinaičio, tačiau ir likusiųjų užteko pergalei. Už jį balsavo beveik 53 procentai rinkėjų. Nors Vyriausioji rinkimų komisija teigia, kad skelbiami rezultatai dar negalutiniai, tačiau vargu ar jie pasikeis.
Dėl mažo rinkėjų aktyvumo ir nesudėtingos balsavimo procedūros rinkimų rezultatai į kandidatų rinkiminius štabus pradėjo plaukti greitai. Arvydas Jakas su savo komanda buvo įsikūręs buvusiose banko „Snoras“ patalpose, šalia Savivaldybės, o Vytautas Laurinaitis su bendraminčiais rinkimų rezultatų laukė Šilutės seniūnijos salėje. Ilgai laukti nereikėjo. Jau praėjus valandai po rinkiminių apylinkių užsidarymo paaiškėjo, kad Vytautas Laurinaitis akivaizdžiai pirmauja. Tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga, moterys pradėjo ruošti gėlių puokštes nugalėtojui. Vytauto Laurinaičio šalininkai parodė ir nelabai gražių dalykų – agitacinį plakatą, kuriame ant Vytauto Laurinaičio nuotraukos užklijuotas Arvydo Jako portretas. Nežinia, ar tai aklo pykčio, ar kvailumo išraiška, tačiau akivaizdu, kad tokiais metodais savo remiamo kandidato pergalės pasiekti nepavyko.
Sekmadienį 20 valandą pasibaigus balsavimui Šilutės rajono savivaldybės salėje Vyriausiosios rinkimų komisijos iniciatyva surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ir Šilutės rajono rinkimų komisijos nariai, pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pasidžiaugė, kad mero rinkimai Šilutėje praėjo sklandžiai. Vis dėlto pažeidimų būta, tik gerokai mažiau nei praėjusiuose rinkimuose, ne visi skundai pagrįsti. Pasak Z. Vaigausko, piktintasi, kad leidžiama balsuoti asmenims, kurie nepateikė savo asmenybę liudijančių dokumentų. Tačiau įstatymas numato, kad jeigu rinkėjas asmens dokumento neturi, jo asmenybę gali patvirtinti du liudininkai ir tuomet žmogui leidžiama balsuoti. Kalbėdamas apie rinkėjų aktyvumą, Z. Vaigauskas sakė, jog įstatyme numatyta, kad rinkimai laikomi įvykusiais, jei neužfiksuota grubių pažeidimų ir vienas iš kandidatų surinko daugiau balsų už kitą. Į rinkėjų aktyvumą neatsižvelgiama.
Šį kartą sklandžiai vykusiais rinkimais pasidžiaugė ir juos kontroliavusių „Baltųjų pirštinių“ vadovas Simas Simanauskas. Jis dėkojo už darbą rinkimų komisijoms, atsiprašė už galimus nesusipratimus ir sakė, kad pavyko sėkmingai bendradarbiauti su visais rinkimų organizatoriais.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys informavo, kad Šilutės rajone rinkimų dieną dirbo apie 50 policijos pareigūnų. Gauta 12 pranešimų, dėl kurių pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas (kriminalinės žvalgybos pagrindu) ir dvi administracinės teisenos. Didžioji dauguma pranešimų nepasitvirtino. Pakeliui pareigūnai surašė keletą su rinkimais nesusijusių administracinių teisės pažeidimų protokolų neblaiviems asmenims.
Deja, uždavus klausimą, kada sulauksime pirmųjų rinkimų metu padarytų pažeidimų tyrimo rezultatų, M. Baršys nieko tikslesnio negalėjo pasakyti. Jo žodžiais, tyrimas tebevyksta.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Manau

    na ir kam tas rinkimų panaikinimas, kai ir pakartotinių rezultatai tokie patys? Švaisto mokesčių mokėtojų pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite