Rinkėjai ir ketvirtą kartą balsavo už Vytautą Laurinaitį

Paaiškėjus, kad Vytautas Laurinaitis surinko daugiau balsų, tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga.

Jau ketvirtą kartą Šilutės rajone vykstantys rinkimai rinkėjų nuomonės nepakeitė. Jie balsavo už dabartinį merą Vytautą Laurinaitį, kuris daugiau nei 700 balsų persvara įveikė savo varžovą Arvydą Jaką.

Šiuose rinkimuose dalyvavo tik kiek daugiau kaip 26 procentai iš per 38 tūkstančių mūsų rajone užregistruotų rinkėjų. Vieniems jau keturis mėnesius besitęsiantis rinkimų maratonas tiesiog nusibodo, kiti, pasinaudoję ilguoju savaitgaliu ir puikiais orais, išvyko. Išankstiniame balsavime savo valią pareiškė beveik 5,5 procento rinkėjų. Pakartotinių savivaldos ir mero rinkimų rezultatai politinių jėgų pasiskirstymo praktiškai nepakeitė. Padėtis išliko labai panaši į tą, kokia buvo po dėl pažeidimų anuliuotųjų pirmųjų rinkimų. Pakalbinti politikai mano, kad visuose rinkimų turuose dalyvavo aktyviausi rinkėjai, kurie turėjo savo nuomonę ir iki politinių batalijų pabaigos išliko ištikimi savo kandidatams. Per antrąjį mero rinkimų turą sumaišties kiek įnešė viešas trečiąją vietą merų rinkimuose užėmusio Alfredo Nausėdos pareiškimas, kad jis palaikys jį aplenkusio Arvydo Jako kandidatūrą. Nežinia, kiek tai atėmė balsų iš pirmaujančio Vytauto Laurinaičio, tačiau ir likusiųjų užteko pergalei. Už jį balsavo beveik 53 procentai rinkėjų. Nors Vyriausioji rinkimų komisija teigia, kad skelbiami rezultatai dar negalutiniai, tačiau vargu ar jie pasikeis.
Dėl mažo rinkėjų aktyvumo ir nesudėtingos balsavimo procedūros rinkimų rezultatai į kandidatų rinkiminius štabus pradėjo plaukti greitai. Arvydas Jakas su savo komanda buvo įsikūręs buvusiose banko „Snoras“ patalpose, šalia Savivaldybės, o Vytautas Laurinaitis su bendraminčiais rinkimų rezultatų laukė Šilutės seniūnijos salėje. Ilgai laukti nereikėjo. Jau praėjus valandai po rinkiminių apylinkių užsidarymo paaiškėjo, kad Vytautas Laurinaitis akivaizdžiai pirmauja. Tvarkiečiai džiaugėsi ir pergale, ir rinkimų maratono pabaiga, moterys pradėjo ruošti gėlių puokštes nugalėtojui. Vytauto Laurinaičio šalininkai parodė ir nelabai gražių dalykų – agitacinį plakatą, kuriame ant Vytauto Laurinaičio nuotraukos užklijuotas Arvydo Jako portretas. Nežinia, ar tai aklo pykčio, ar kvailumo išraiška, tačiau akivaizdu, kad tokiais metodais savo remiamo kandidato pergalės pasiekti nepavyko.
Sekmadienį 20 valandą pasibaigus balsavimui Šilutės rajono savivaldybės salėje Vyriausiosios rinkimų komisijos iniciatyva surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ir Šilutės rajono rinkimų komisijos nariai, pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pasidžiaugė, kad mero rinkimai Šilutėje praėjo sklandžiai. Vis dėlto pažeidimų būta, tik gerokai mažiau nei praėjusiuose rinkimuose, ne visi skundai pagrįsti. Pasak Z. Vaigausko, piktintasi, kad leidžiama balsuoti asmenims, kurie nepateikė savo asmenybę liudijančių dokumentų. Tačiau įstatymas numato, kad jeigu rinkėjas asmens dokumento neturi, jo asmenybę gali patvirtinti du liudininkai ir tuomet žmogui leidžiama balsuoti. Kalbėdamas apie rinkėjų aktyvumą, Z. Vaigauskas sakė, jog įstatyme numatyta, kad rinkimai laikomi įvykusiais, jei neužfiksuota grubių pažeidimų ir vienas iš kandidatų surinko daugiau balsų už kitą. Į rinkėjų aktyvumą neatsižvelgiama.
Šį kartą sklandžiai vykusiais rinkimais pasidžiaugė ir juos kontroliavusių „Baltųjų pirštinių“ vadovas Simas Simanauskas. Jis dėkojo už darbą rinkimų komisijoms, atsiprašė už galimus nesusipratimus ir sakė, kad pavyko sėkmingai bendradarbiauti su visais rinkimų organizatoriais.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys informavo, kad Šilutės rajone rinkimų dieną dirbo apie 50 policijos pareigūnų. Gauta 12 pranešimų, dėl kurių pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas (kriminalinės žvalgybos pagrindu) ir dvi administracinės teisenos. Didžioji dauguma pranešimų nepasitvirtino. Pakeliui pareigūnai surašė keletą su rinkimais nesusijusių administracinių teisės pažeidimų protokolų neblaiviems asmenims.
Deja, uždavus klausimą, kada sulauksime pirmųjų rinkimų metu padarytų pažeidimų tyrimo rezultatų, M. Baršys nieko tikslesnio negalėjo pasakyti. Jo žodžiais, tyrimas tebevyksta.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Manau

    na ir kam tas rinkimų panaikinimas, kai ir pakartotinių rezultatai tokie patys? Švaisto mokesčių mokėtojų pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite