Prieš vėjo jėgainių statybas nusiteikę gyventojai apklausoje nedalyvavo

Pagėgių savivaldybės tarybos nariams prieš patvirtinant vėjo jėgainių parkų statybų koncepciją kilo nemažai diskusijų ir buvo nuspręsta organizuoti gyventojų apklausą. Joje buvo ne tik klausimas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių statybų, bet ir dėl kitų projektų. Stebėtina, bet Pagėgių savivaldybės gyventojų apklausos komisijos duomeninimis ji laikoma neįvykusia dėl per mažo gyventojų aktyvumo. Galbūt gyventojams šie klausimai nerūpi?

Pagal patvirtintą koncepciją galimybė atsirasti vėjo jėgainių parkams numatoma A, B, C, D, E, F ir G zonose, schemoje pažymėtose mėlyna spalva.

 

Baseinų nereikia
Apklausa vyko darbo dienomis nuo birželio 22 d. iki liepos 3 d. Ją organizuoti buvo pavesta aministracijos direktorei Dainorai Butvydienei. Savo nuomonę buvo galima pareikšti visose penkiose Pagėgių savivaldybės seniūnijose nuo 13.30 iki 15.30 val. Seniūnijų komisijos buvo sudarytos iš seniūnų, ten dirbančių raštvedžių bei opozicijos pasiūlytų bendruomenės atstovų.

Irena Armonienė iš Šilgalių: „Aš asmeniškai apklausoje nedalyvavau, nes nemanau, kad tai ką nors pakeistų. Mano nuomone, vėjo jėgainių turėtų būti kuo mažiau. Turbūt didžiausią žalą žmogui jos daro skleisdamos žmogaus ausiai negirdimą infragarsą. Nauda turbūt tik tiems žmonėms, kurie išnuomoja žemę jų statybai“.

Apklausoje dalyvavę asmenys galėjo atsakyti teigiamai arba neigiamai į pateiktus klausimus: „Ar pritariate vėjo jėgainių parkų steigimui Pagėgių savivaldybėje?“; „Ar Pagėgių savivaldybės lopšelyje-darželyje turėtų būti įrengtas baseinas?“; „Ar Pagėgių savivaldybės gyventojams reikalingas baseinas?“; „Ar Vilkyškių miestelyje prie Johaneso Bobrovskio gimnazijos turėtų būti statoma sporto salė?“.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, po įvykusių savivaldybių tarybų rinkimų, Pagėgių savivaldybėje gyvena 8447 asmenys, turintys teisę balsuoti. Savo nuomonę dėl vėjo jėgainių parkų statybų pareikšti atvyko tik 229 žmonės: 43 pasisakė už, 170 – prieš, 16 neįskaičiuota, nes asmenys nepateikė tapatybės dokumentų.
Dėl baseino atsiradimo lopšelyje-darželyje apklausoje dalyvavio 195 asmenys, dėl baseino Pagėgiuose – 199, o dėl sporto salės Vilkyškiuose – 203. Pagal LR vietos savivaldos įstatymą apklausa laikoma įvykusia, kai joje dalyvauja daugiau nei 15 proc. gyventojų, turinčių teisę balsuoti. Konkrečiai įvykusioje apklausoje nuomonę pareikšti turėjo atvykti ne mažiau kaip 1267 asmenys.

Robertas Kasilauskas iš Stoniškių: „Apklausoje nedalyvavau, nes nesu nusistatęs prieš vėjo jėgainių parkų statybas. Mano žmonos sklype bus statoma vėjo jėgainė. Manau, kad nėra blogai, jog į mūsų savivaldybę ateina verslas. Juk tai galimybė žmonėms gauti papildomų pajamų“.

Pasak Pagėgių savivaldybės gyventojų apklausos komisijos pirmininkės Palmiros Kinderienės, ruošiantis apklausai buvo parengta per 1500 lapų balsavimo rezultatams fiksuoti ir manyta, kad jų gali pritrūkti. „Apklausai buvo skirta per dvi savaites. Informacija buvo viešinama savivaldybės interneto svetainėje, spaudoje bei visų penkių seniūnijų skelbimų lentose. Sunku pasakyti, kodėl toks nedidelis gyventojų aktyvumas, kad apklausa neįvyko“, – sakė Palmira Kinderienė.
Apklausos nekartos
Apklausiant gyventojus dėl vėjo jėgainių parkų atsiradimo, kiti projektiniai klausimai buvo įtraukti siekiant tuo pačiu metu sužinoti gyventojų nuomonę. Apklausai organizuoti yra reikalingi žmogiškieji ištekliai ir finansavimas. Kadangi ją rengė Savivaldybės ir seniūnijų darbuotojai darbo metu, todėl jiems papildomai mokėti nereikėjo. Papildomas išlaidas sudarė kanceliarijos ir transporto išlaidos.

Tai jau antroji Pagėgių savivaldybėje skelbta apklausa. Pirmoji buvo organizuota pernai dėl Panemunės miesto arba kaimo statuso. Ji taip pat neįvyko dėl per mažo gyventojų aktyvumo.
Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė sakė, kad tuo pačiu klausimu gyventojų apklausos pakartotinai nebus organizuojama.

Vaida Malakauskienė iš Stoniškių: „Teko girdėt, kad buvo vykdoma gyventojų apklausa, bet pati nedalyvavau. Man tai neaktualu. Jeigu kažkam reikia statyti vėjo jėgaines, tegul stato. Nemanau, kad jos darytų kažkokį neigiamą poveikį“.

„Kadangi gyventojai nebuvo aktyvūs išreikšdami nuomonę šiais klausimais, ateityje tokios pat apklausos nebedarysime. Nebent kitais klausimais, nes kartoti nėra reikalo. Nebent iškils kokia problema, aktuali visai savivaldybei ar konkrečiai seniūnijai. Mano manymu, apklausa neįvykti galėjo ir todėl, kad žmonėms pateikti klausimai nebuvo aktualūs. Informacijos buvo pateikta pakankamai, bet gyventojai vis tiek nepanoro pareikšti savo nuomonės“, – sakė D. Butvydienė.
Gyventojai turėtų žinoti, kad patvirtinus vėjo jėgainių parkus, tėra numatoma galimybė, kur jie galėtų stovėti. Vėjo malūnai bus statomi tik vietovėse, kurios atitinka visus reikalavimus, o juos statančios firmos turės gauti aplinkinių sklypų savininkų sutikimus. Dar bus tvirtinamas specialusis vėjo jėgainių statybų bei detalieji planai. Planus vertins teritorinio planavimo inspekcija, bus įvertintas galimas poveikis aplinkai, vyks vieši svarstymai, kur galės dalyvauti visi norintieji.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite