Prieš vėjo jėgainių statybas nusiteikę gyventojai apklausoje nedalyvavo

Pagėgių savivaldybės tarybos nariams prieš patvirtinant vėjo jėgainių parkų statybų koncepciją kilo nemažai diskusijų ir buvo nuspręsta organizuoti gyventojų apklausą. Joje buvo ne tik klausimas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių statybų, bet ir dėl kitų projektų. Stebėtina, bet Pagėgių savivaldybės gyventojų apklausos komisijos duomeninimis ji laikoma neįvykusia dėl per mažo gyventojų aktyvumo. Galbūt gyventojams šie klausimai nerūpi?

Pagal patvirtintą koncepciją galimybė atsirasti vėjo jėgainių parkams numatoma A, B, C, D, E, F ir G zonose, schemoje pažymėtose mėlyna spalva.

 

Baseinų nereikia
Apklausa vyko darbo dienomis nuo birželio 22 d. iki liepos 3 d. Ją organizuoti buvo pavesta aministracijos direktorei Dainorai Butvydienei. Savo nuomonę buvo galima pareikšti visose penkiose Pagėgių savivaldybės seniūnijose nuo 13.30 iki 15.30 val. Seniūnijų komisijos buvo sudarytos iš seniūnų, ten dirbančių raštvedžių bei opozicijos pasiūlytų bendruomenės atstovų.

Irena Armonienė iš Šilgalių: „Aš asmeniškai apklausoje nedalyvavau, nes nemanau, kad tai ką nors pakeistų. Mano nuomone, vėjo jėgainių turėtų būti kuo mažiau. Turbūt didžiausią žalą žmogui jos daro skleisdamos žmogaus ausiai negirdimą infragarsą. Nauda turbūt tik tiems žmonėms, kurie išnuomoja žemę jų statybai“.

Apklausoje dalyvavę asmenys galėjo atsakyti teigiamai arba neigiamai į pateiktus klausimus: „Ar pritariate vėjo jėgainių parkų steigimui Pagėgių savivaldybėje?“; „Ar Pagėgių savivaldybės lopšelyje-darželyje turėtų būti įrengtas baseinas?“; „Ar Pagėgių savivaldybės gyventojams reikalingas baseinas?“; „Ar Vilkyškių miestelyje prie Johaneso Bobrovskio gimnazijos turėtų būti statoma sporto salė?“.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, po įvykusių savivaldybių tarybų rinkimų, Pagėgių savivaldybėje gyvena 8447 asmenys, turintys teisę balsuoti. Savo nuomonę dėl vėjo jėgainių parkų statybų pareikšti atvyko tik 229 žmonės: 43 pasisakė už, 170 – prieš, 16 neįskaičiuota, nes asmenys nepateikė tapatybės dokumentų.
Dėl baseino atsiradimo lopšelyje-darželyje apklausoje dalyvavio 195 asmenys, dėl baseino Pagėgiuose – 199, o dėl sporto salės Vilkyškiuose – 203. Pagal LR vietos savivaldos įstatymą apklausa laikoma įvykusia, kai joje dalyvauja daugiau nei 15 proc. gyventojų, turinčių teisę balsuoti. Konkrečiai įvykusioje apklausoje nuomonę pareikšti turėjo atvykti ne mažiau kaip 1267 asmenys.

Robertas Kasilauskas iš Stoniškių: „Apklausoje nedalyvavau, nes nesu nusistatęs prieš vėjo jėgainių parkų statybas. Mano žmonos sklype bus statoma vėjo jėgainė. Manau, kad nėra blogai, jog į mūsų savivaldybę ateina verslas. Juk tai galimybė žmonėms gauti papildomų pajamų“.

Pasak Pagėgių savivaldybės gyventojų apklausos komisijos pirmininkės Palmiros Kinderienės, ruošiantis apklausai buvo parengta per 1500 lapų balsavimo rezultatams fiksuoti ir manyta, kad jų gali pritrūkti. „Apklausai buvo skirta per dvi savaites. Informacija buvo viešinama savivaldybės interneto svetainėje, spaudoje bei visų penkių seniūnijų skelbimų lentose. Sunku pasakyti, kodėl toks nedidelis gyventojų aktyvumas, kad apklausa neįvyko“, – sakė Palmira Kinderienė.
Apklausos nekartos
Apklausiant gyventojus dėl vėjo jėgainių parkų atsiradimo, kiti projektiniai klausimai buvo įtraukti siekiant tuo pačiu metu sužinoti gyventojų nuomonę. Apklausai organizuoti yra reikalingi žmogiškieji ištekliai ir finansavimas. Kadangi ją rengė Savivaldybės ir seniūnijų darbuotojai darbo metu, todėl jiems papildomai mokėti nereikėjo. Papildomas išlaidas sudarė kanceliarijos ir transporto išlaidos.

Tai jau antroji Pagėgių savivaldybėje skelbta apklausa. Pirmoji buvo organizuota pernai dėl Panemunės miesto arba kaimo statuso. Ji taip pat neįvyko dėl per mažo gyventojų aktyvumo.
Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė sakė, kad tuo pačiu klausimu gyventojų apklausos pakartotinai nebus organizuojama.

Vaida Malakauskienė iš Stoniškių: „Teko girdėt, kad buvo vykdoma gyventojų apklausa, bet pati nedalyvavau. Man tai neaktualu. Jeigu kažkam reikia statyti vėjo jėgaines, tegul stato. Nemanau, kad jos darytų kažkokį neigiamą poveikį“.

„Kadangi gyventojai nebuvo aktyvūs išreikšdami nuomonę šiais klausimais, ateityje tokios pat apklausos nebedarysime. Nebent kitais klausimais, nes kartoti nėra reikalo. Nebent iškils kokia problema, aktuali visai savivaldybei ar konkrečiai seniūnijai. Mano manymu, apklausa neįvykti galėjo ir todėl, kad žmonėms pateikti klausimai nebuvo aktualūs. Informacijos buvo pateikta pakankamai, bet gyventojai vis tiek nepanoro pareikšti savo nuomonės“, – sakė D. Butvydienė.
Gyventojai turėtų žinoti, kad patvirtinus vėjo jėgainių parkus, tėra numatoma galimybė, kur jie galėtų stovėti. Vėjo malūnai bus statomi tik vietovėse, kurios atitinka visus reikalavimus, o juos statančios firmos turės gauti aplinkinių sklypų savininkų sutikimus. Dar bus tvirtinamas specialusis vėjo jėgainių statybų bei detalieji planai. Planus vertins teritorinio planavimo inspekcija, bus įvertintas galimas poveikis aplinkai, vyks vieši svarstymai, kur galės dalyvauti visi norintieji.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite