Prieš vėjo jėgainių statybas nusiteikę gyventojai apklausoje nedalyvavo

Pagėgių savivaldybės tarybos nariams prieš patvirtinant vėjo jėgainių parkų statybų koncepciją kilo nemažai diskusijų ir buvo nuspręsta organizuoti gyventojų apklausą. Joje buvo ne tik klausimas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių statybų, bet ir dėl kitų projektų. Stebėtina, bet Pagėgių savivaldybės gyventojų apklausos komisijos duomeninimis ji laikoma neįvykusia dėl per mažo gyventojų aktyvumo. Galbūt gyventojams šie klausimai nerūpi?

Pagal patvirtintą koncepciją galimybė atsirasti vėjo jėgainių parkams numatoma A, B, C, D, E, F ir G zonose, schemoje pažymėtose mėlyna spalva.

 

Baseinų nereikia
Apklausa vyko darbo dienomis nuo birželio 22 d. iki liepos 3 d. Ją organizuoti buvo pavesta aministracijos direktorei Dainorai Butvydienei. Savo nuomonę buvo galima pareikšti visose penkiose Pagėgių savivaldybės seniūnijose nuo 13.30 iki 15.30 val. Seniūnijų komisijos buvo sudarytos iš seniūnų, ten dirbančių raštvedžių bei opozicijos pasiūlytų bendruomenės atstovų.

Irena Armonienė iš Šilgalių: „Aš asmeniškai apklausoje nedalyvavau, nes nemanau, kad tai ką nors pakeistų. Mano nuomone, vėjo jėgainių turėtų būti kuo mažiau. Turbūt didžiausią žalą žmogui jos daro skleisdamos žmogaus ausiai negirdimą infragarsą. Nauda turbūt tik tiems žmonėms, kurie išnuomoja žemę jų statybai“.

Apklausoje dalyvavę asmenys galėjo atsakyti teigiamai arba neigiamai į pateiktus klausimus: „Ar pritariate vėjo jėgainių parkų steigimui Pagėgių savivaldybėje?“; „Ar Pagėgių savivaldybės lopšelyje-darželyje turėtų būti įrengtas baseinas?“; „Ar Pagėgių savivaldybės gyventojams reikalingas baseinas?“; „Ar Vilkyškių miestelyje prie Johaneso Bobrovskio gimnazijos turėtų būti statoma sporto salė?“.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, po įvykusių savivaldybių tarybų rinkimų, Pagėgių savivaldybėje gyvena 8447 asmenys, turintys teisę balsuoti. Savo nuomonę dėl vėjo jėgainių parkų statybų pareikšti atvyko tik 229 žmonės: 43 pasisakė už, 170 – prieš, 16 neįskaičiuota, nes asmenys nepateikė tapatybės dokumentų.
Dėl baseino atsiradimo lopšelyje-darželyje apklausoje dalyvavio 195 asmenys, dėl baseino Pagėgiuose – 199, o dėl sporto salės Vilkyškiuose – 203. Pagal LR vietos savivaldos įstatymą apklausa laikoma įvykusia, kai joje dalyvauja daugiau nei 15 proc. gyventojų, turinčių teisę balsuoti. Konkrečiai įvykusioje apklausoje nuomonę pareikšti turėjo atvykti ne mažiau kaip 1267 asmenys.

Robertas Kasilauskas iš Stoniškių: „Apklausoje nedalyvavau, nes nesu nusistatęs prieš vėjo jėgainių parkų statybas. Mano žmonos sklype bus statoma vėjo jėgainė. Manau, kad nėra blogai, jog į mūsų savivaldybę ateina verslas. Juk tai galimybė žmonėms gauti papildomų pajamų“.

Pasak Pagėgių savivaldybės gyventojų apklausos komisijos pirmininkės Palmiros Kinderienės, ruošiantis apklausai buvo parengta per 1500 lapų balsavimo rezultatams fiksuoti ir manyta, kad jų gali pritrūkti. „Apklausai buvo skirta per dvi savaites. Informacija buvo viešinama savivaldybės interneto svetainėje, spaudoje bei visų penkių seniūnijų skelbimų lentose. Sunku pasakyti, kodėl toks nedidelis gyventojų aktyvumas, kad apklausa neįvyko“, – sakė Palmira Kinderienė.
Apklausos nekartos
Apklausiant gyventojus dėl vėjo jėgainių parkų atsiradimo, kiti projektiniai klausimai buvo įtraukti siekiant tuo pačiu metu sužinoti gyventojų nuomonę. Apklausai organizuoti yra reikalingi žmogiškieji ištekliai ir finansavimas. Kadangi ją rengė Savivaldybės ir seniūnijų darbuotojai darbo metu, todėl jiems papildomai mokėti nereikėjo. Papildomas išlaidas sudarė kanceliarijos ir transporto išlaidos.

Tai jau antroji Pagėgių savivaldybėje skelbta apklausa. Pirmoji buvo organizuota pernai dėl Panemunės miesto arba kaimo statuso. Ji taip pat neįvyko dėl per mažo gyventojų aktyvumo.
Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė sakė, kad tuo pačiu klausimu gyventojų apklausos pakartotinai nebus organizuojama.

Vaida Malakauskienė iš Stoniškių: „Teko girdėt, kad buvo vykdoma gyventojų apklausa, bet pati nedalyvavau. Man tai neaktualu. Jeigu kažkam reikia statyti vėjo jėgaines, tegul stato. Nemanau, kad jos darytų kažkokį neigiamą poveikį“.

„Kadangi gyventojai nebuvo aktyvūs išreikšdami nuomonę šiais klausimais, ateityje tokios pat apklausos nebedarysime. Nebent kitais klausimais, nes kartoti nėra reikalo. Nebent iškils kokia problema, aktuali visai savivaldybei ar konkrečiai seniūnijai. Mano manymu, apklausa neįvykti galėjo ir todėl, kad žmonėms pateikti klausimai nebuvo aktualūs. Informacijos buvo pateikta pakankamai, bet gyventojai vis tiek nepanoro pareikšti savo nuomonės“, – sakė D. Butvydienė.
Gyventojai turėtų žinoti, kad patvirtinus vėjo jėgainių parkus, tėra numatoma galimybė, kur jie galėtų stovėti. Vėjo malūnai bus statomi tik vietovėse, kurios atitinka visus reikalavimus, o juos statančios firmos turės gauti aplinkinių sklypų savininkų sutikimus. Dar bus tvirtinamas specialusis vėjo jėgainių statybų bei detalieji planai. Planus vertins teritorinio planavimo inspekcija, bus įvertintas galimas poveikis aplinkai, vyks vieši svarstymai, kur galės dalyvauti visi norintieji.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite