Prieš vėjo jėgainių statybas nusiteikę gyventojai apklausoje nedalyvavo

Pagėgių savivaldybės tarybos nariams prieš patvirtinant vėjo jėgainių parkų statybų koncepciją kilo nemažai diskusijų ir buvo nuspręsta organizuoti gyventojų apklausą. Joje buvo ne tik klausimas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių statybų, bet ir dėl kitų projektų. Stebėtina, bet Pagėgių savivaldybės gyventojų apklausos komisijos duomeninimis ji laikoma neįvykusia dėl per mažo gyventojų aktyvumo. Galbūt gyventojams šie klausimai nerūpi?

Pagal patvirtintą koncepciją galimybė atsirasti vėjo jėgainių parkams numatoma A, B, C, D, E, F ir G zonose, schemoje pažymėtose mėlyna spalva.

 

Baseinų nereikia
Apklausa vyko darbo dienomis nuo birželio 22 d. iki liepos 3 d. Ją organizuoti buvo pavesta aministracijos direktorei Dainorai Butvydienei. Savo nuomonę buvo galima pareikšti visose penkiose Pagėgių savivaldybės seniūnijose nuo 13.30 iki 15.30 val. Seniūnijų komisijos buvo sudarytos iš seniūnų, ten dirbančių raštvedžių bei opozicijos pasiūlytų bendruomenės atstovų.

Irena Armonienė iš Šilgalių: „Aš asmeniškai apklausoje nedalyvavau, nes nemanau, kad tai ką nors pakeistų. Mano nuomone, vėjo jėgainių turėtų būti kuo mažiau. Turbūt didžiausią žalą žmogui jos daro skleisdamos žmogaus ausiai negirdimą infragarsą. Nauda turbūt tik tiems žmonėms, kurie išnuomoja žemę jų statybai“.

Apklausoje dalyvavę asmenys galėjo atsakyti teigiamai arba neigiamai į pateiktus klausimus: „Ar pritariate vėjo jėgainių parkų steigimui Pagėgių savivaldybėje?“; „Ar Pagėgių savivaldybės lopšelyje-darželyje turėtų būti įrengtas baseinas?“; „Ar Pagėgių savivaldybės gyventojams reikalingas baseinas?“; „Ar Vilkyškių miestelyje prie Johaneso Bobrovskio gimnazijos turėtų būti statoma sporto salė?“.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, po įvykusių savivaldybių tarybų rinkimų, Pagėgių savivaldybėje gyvena 8447 asmenys, turintys teisę balsuoti. Savo nuomonę dėl vėjo jėgainių parkų statybų pareikšti atvyko tik 229 žmonės: 43 pasisakė už, 170 – prieš, 16 neįskaičiuota, nes asmenys nepateikė tapatybės dokumentų.
Dėl baseino atsiradimo lopšelyje-darželyje apklausoje dalyvavio 195 asmenys, dėl baseino Pagėgiuose – 199, o dėl sporto salės Vilkyškiuose – 203. Pagal LR vietos savivaldos įstatymą apklausa laikoma įvykusia, kai joje dalyvauja daugiau nei 15 proc. gyventojų, turinčių teisę balsuoti. Konkrečiai įvykusioje apklausoje nuomonę pareikšti turėjo atvykti ne mažiau kaip 1267 asmenys.

Robertas Kasilauskas iš Stoniškių: „Apklausoje nedalyvavau, nes nesu nusistatęs prieš vėjo jėgainių parkų statybas. Mano žmonos sklype bus statoma vėjo jėgainė. Manau, kad nėra blogai, jog į mūsų savivaldybę ateina verslas. Juk tai galimybė žmonėms gauti papildomų pajamų“.

Pasak Pagėgių savivaldybės gyventojų apklausos komisijos pirmininkės Palmiros Kinderienės, ruošiantis apklausai buvo parengta per 1500 lapų balsavimo rezultatams fiksuoti ir manyta, kad jų gali pritrūkti. „Apklausai buvo skirta per dvi savaites. Informacija buvo viešinama savivaldybės interneto svetainėje, spaudoje bei visų penkių seniūnijų skelbimų lentose. Sunku pasakyti, kodėl toks nedidelis gyventojų aktyvumas, kad apklausa neįvyko“, – sakė Palmira Kinderienė.
Apklausos nekartos
Apklausiant gyventojus dėl vėjo jėgainių parkų atsiradimo, kiti projektiniai klausimai buvo įtraukti siekiant tuo pačiu metu sužinoti gyventojų nuomonę. Apklausai organizuoti yra reikalingi žmogiškieji ištekliai ir finansavimas. Kadangi ją rengė Savivaldybės ir seniūnijų darbuotojai darbo metu, todėl jiems papildomai mokėti nereikėjo. Papildomas išlaidas sudarė kanceliarijos ir transporto išlaidos.

Tai jau antroji Pagėgių savivaldybėje skelbta apklausa. Pirmoji buvo organizuota pernai dėl Panemunės miesto arba kaimo statuso. Ji taip pat neįvyko dėl per mažo gyventojų aktyvumo.
Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė sakė, kad tuo pačiu klausimu gyventojų apklausos pakartotinai nebus organizuojama.

Vaida Malakauskienė iš Stoniškių: „Teko girdėt, kad buvo vykdoma gyventojų apklausa, bet pati nedalyvavau. Man tai neaktualu. Jeigu kažkam reikia statyti vėjo jėgaines, tegul stato. Nemanau, kad jos darytų kažkokį neigiamą poveikį“.

„Kadangi gyventojai nebuvo aktyvūs išreikšdami nuomonę šiais klausimais, ateityje tokios pat apklausos nebedarysime. Nebent kitais klausimais, nes kartoti nėra reikalo. Nebent iškils kokia problema, aktuali visai savivaldybei ar konkrečiai seniūnijai. Mano manymu, apklausa neįvykti galėjo ir todėl, kad žmonėms pateikti klausimai nebuvo aktualūs. Informacijos buvo pateikta pakankamai, bet gyventojai vis tiek nepanoro pareikšti savo nuomonės“, – sakė D. Butvydienė.
Gyventojai turėtų žinoti, kad patvirtinus vėjo jėgainių parkus, tėra numatoma galimybė, kur jie galėtų stovėti. Vėjo malūnai bus statomi tik vietovėse, kurios atitinka visus reikalavimus, o juos statančios firmos turės gauti aplinkinių sklypų savininkų sutikimus. Dar bus tvirtinamas specialusis vėjo jėgainių statybų bei detalieji planai. Planus vertins teritorinio planavimo inspekcija, bus įvertintas galimas poveikis aplinkai, vyks vieši svarstymai, kur galės dalyvauti visi norintieji.

Simonas SKUTULAS

Hits: 64

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite