Pamirškime įprastą prefiksą 8. Kaip keitėsi telefonų numeriai Lietuvoje?

Plačiai šalies gyventojų naudoto telefono kodo pirmojo skaičiaus 8 teks atsisakyti, o vietoje jo reikės naudoti tarptautinį prefiksą +370 arba 8 keisti nuliu. Tiesa,  besikeičianti mobiliųjų telefonų numerių tvarka Lietuvėje – ne naujovė. Ekspertai pasakoja, kaip nepriklausomoje Lietuvoje keitėsi telefonų numeriai.

„Kovo pirmoji – Lietuvoje istorinė diena, nes įsigaliojus naujajam prefiksui 0, atsisakome senosios telefono numeriu rinkimo tvarkos. Šie pokyčiai įgyvendinti palaipsniui, keliais etapais: praėję metai buvos skirti pasiruošimui, o nuo dabar įgyvendinamos permainos. Senasis prefiksas 8 ir toliau veiks iki 2024 m. kovo mėnesio, tačiau jam nustojus galioti, reikės naudoti nacionalinį prefiksą 0 arba tarptautinį Lietuvos kodą +370. Tie, kurie adresų knygelėse numerius įprastai įvedinėja su tarptautiniu kodu +370 – pokyčių nepastebės“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitė Lietuva” naujos kartos tinklo direktorius Modestas Ropė.

Palengvino skambučius į užsienį

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, šaliai buvo suteiktas prefiksas +370, pasakoja Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) tarybos narė Kristina Mikoliūnienė.

„Paskelbusi nepriklausomybę, Lietuva kurį laiką naudojo, tiek sovietinį tarptautinį telefono kodą +7, tiek sovietinį nacionalinį kodą 8. Lietuva norėjo pereiti į Europos numeracijos zoną. Po 1990 m. Rytų Vokietijos ir Vakarų Vokietijos susivienijimo, Rytų Vokietijos kodo +37 buvo atsisakyta. Kadangi šis kodas tapo laisvas, Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga nutarė jį atiduoti to norėjusioms valstybėms, prie jo pridedant dar po vieną skaitmenį. Taip nuo 1993 m. Lietuva gavo kodą +370“, – pasakoja K. Mikoliūnienė.

M. Ropė tikina, jog tai ypač palengvino lietuvių skambučius į užsienį: „Iki atsirandant nacionaliniam prefiksui +370, norintys skambinti į užsienį turėjo šią paslaugą užsisakyti iš operatoriaus. Šis ir sujungdavo skambinantį žmogų su pašnekovu kitoje šalyje. Tad nacionalinio prefikso įvedimas išsprendė daug nepatogumų, tiek mobiliojo ryšio operatoriams, tiek patiems klientams“, – prisimena M. Ropė.

Beveik po dešimtmečio Lietuvos gyventojus pasiekė dar vienas numerių rinkimo pokytis. 2001 metais prie įprastai vedamos septynženklės numerių kombinacijos buvo pridėtas dar vienas skaitmuo.

„Nacionalinis numeracijos keitimas vyko ir 2001 metais, kai buvo keičiama numeracija iš septynženklės į aštuonženklę. Prie rašomo prefikso prisidėjo dar vienas skaitmuo 6. Anuomet, panašiai kaip ir dabar, reikėjo prisitaikyti prie naujo formato numeracijos“, – prisimena „Bitės“ naujos kartos tinklo direktorius.

Unikalios numerių kombinacijos

Šalyje susikūrus pirmiesiems mobiliojo ryšio operatoriams atsirado dar daugiau naujovių.

Kiekvienas iš jų gavo unikalias mobiliųjų telefonų numerių kombinacijas, kurias teikė klientams. Tai buvo išskirtinumas, kuris pagal numerio pradžią leisdavo žinoti, kokio operatoriaus paslaugos yra naudojamos.

„Su mobiliųjų operatorių atėjimu į rinką atsirado kiekvienam iš tinklų būdinga numeracija. Ją kontroliavo RRT. „Bitė Lietuva“ atitinkamai gavo telefono numerius, prasidedančius 99, „Tele2“ atiteko 84, o tuometinis „Omnitel“ naudojo kodą 98. Iš likusių 5 skaičių ir buvo kuriamos numerių kombinacijos klientams. Tad jei turimi ypač seni numeriai, iš jų galima spręsti, kokio operatoriaus paslaugas klientas naudojo net žvelgiant keliasdešimt metų atgal“, – sako „Bitė Lietuva“ naujos kartos tinklo direktorius.

Pašnekovas pasakoja, kad su konkrečiu ryšio tiekėju siejami telefono numeriai nebeteko prasmės, Lietuvoje įvedus numerio perkėlimo paslaugą. Šiandien vieno ryšio tiekėjo klientai gali laisvai judėti su savo numeriu iš vieno tiekėjo pas kitą, tad pagal prefiksą atspėti paslaugos tiekėją tapo praktiškai nebeįmanoma.

Numerius pardavinėjo net skelbimuose

Į rinką atėjus pirmiesiems mobiliesiems telefonams išaugo ne tik šių numerių populiarumas, bet ir atsirado poreikis išskirtinėms numerių kombinacijoms.

Pasak M. Ropės, pradėjus išankstinio apmokėjimo kortelių prekybą žmonės net kartais imdavo jas pardavinėti: „Kuomet 1997 m. ėmėme teikti išankstinio apmokėjimo paslaugą „Labas“, klientai įsigydami išankstinio apmokėjimo korteles iš karto nežinojo, kokį numerį gaus. Tai buvo tarsi savotiškas loterijos bilietas. Jei pakliūdavo itin išskirtinis ar lengvai įsimenantis numeris, žmonės net imdavo juos pardavinėti skelbimuose. Anuomet tai buvo labai populiarus verslas.“

Tačiau dar 2004 metais visų operatorių išduodamų telefono numerių klientams unikalumas ėmė blėsti. Tai lėmė nauja įsigaliojusi tvarka, kurį leisdavo klientams iš vieno mobiliojo ryšio operatoriaus išeiti pas kitą išsaugant turimą numerį.

Jaunius Špakauskas, „Bitė Lietuva“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite