Orai po rekordinės kovo šilumos atvės, bus vėjuota

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artimiausių dienų orus.

  • Balandžio 2 d., antradienį, per šalį slinks šaltasis atmosferos frontas, daugelyje rajonų palis, vietomis su perkūnija. Vėjas pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų, 8-13 m/s, kai kur gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra 11-16, rytiniuose rajonuose 17-22, vakariniame pakraštyje tik 8-10 laipsnių šilumos. Vakarėjant visur smarkiai atvės.
  • Balandžio 3 d., trečiadienį, daug kur protarpiais krituliai. Vėjas pietvakarių, vakarų, dieną pereinantis į šiaurės vakarų, 9-14 m/s, daug kur gūsiai 15-20 m/s, naktį pajūryje iki 23 m/s. Temperatūra naktį vos 0-5, dieną 2-7 laipsniai šilumos.
  • Balandžio 4 d., ketvirtadienį, daug kur krituliai, vyraus nedideli. Vėjas naktį šiaurinių krypčių, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15-18 m/s, dieną besikeičiančios krypties, 5-10 m/s. Temperatūra naktį nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, dieną 4-9 laipsniai šilumos.

Vandens temperatūra upėse 5-9, ežeruose 4-8, Kuršių mariose ir Baltijos jūroje – 6-8 laipsniai šilumos.

Rekordas po rekordo

Meteo.lt skelbia, kad užfiksuotas naujas kovo 30-osios ir viso kovo mėn. aukščiausios oro temperatūros rekordas. Druskininkuose sušilo net iki +22,4 °C. Ankstesnis kovo 30-osios (ir viso kovo mėnesio) šilumos rekordas buvo užfiksuotas lygiai prieš 56 metus (1968-03-30) Kybartuose, kuomet oras sušilo iki +21,8 °C . Anomalią šilumą šįsyk nulėmė Lietuvą pasiekęs šilto oro srautas iš pietų, nuo pat Šiaurės Afrikos.

Šiemet tai jau penktasis (paros) šilumos rekordas. 2023 metais tokių buvo net šešiolika, 2022 metais – trylika, o 2021 m. – šeši. Tačiau kovo 30 d. užfiksuotas mėnesio šilumos rekordas galiojo trumpai, taip pat atsitiko ir su kovo 31 d., kai ankstesnė rekordinė šios kovo dienos šiluma siekė +19,8 °C (Lazdijai, 2010-03-31).

Kovo 31-ąją buvo išmatuotas nacionalinis aukščiausios kovo mėn. oro temperatūros rekordas. Rekordinės reikšmės fiksuotos visose pagrindinėse šalies meteorologijos stotyse, išskyrus Nidą. Taip pat rekordus išmatavo ir kaimyninės valstybės. Daugelis ankstesnių kovo mėn. rekordų buvo pagerinti net keliais laipsniais. Tai rodo ypač didelį reiškinio ekstremalumą. Kovo 31 d. aukščiausia oro temperatūra beveik visur siekė 20-25 laipsnius. Vėsiausia buvo Nidoje (18,8 °C), o šilčiausia Druskininkuose (25,5 °C). Naktis irgi buvo šilta. Žemiausia temperatūra daug kur pasiekė 8-13 laipsnių, vietomis šiaurės vakariniuose rajonuose 3-7 laipsniai šilumos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite