Namų remontas: kaip tinkamai paruošti ir dažyti sienas?

Remontas yra svarbus žingsnis norint atnaujinti arba pakeisti namų, darbo vietos išvaizdą. Vienas iš pagrindinių remonto elementų yra sienų dažymas. Remontui reikia įsigyti sienų dažų, gruntų ir skiediklių.

Kaip tinkamai naudoti sienų dažus, gruntus ir skiediklius?

Sienų dažai: kuo vadovautis pasirenkant?

Sienų dažai yra pagrindinė priemonė, kuri naudojama, norint pakeisti sienų spalvą arba atnaujinti jų išvaizdą. Yra įvairių tipų sienų dažų: akriliniai, lateksiniai, vandens pagrindo dažai ir kt. Kai renkatės tinkamus dažus, atkreipkite dėmesį į jų atsparumą drėgmei, valymą, antialerginį poveikį ir pageidaujamą spalvą.

Prieš pradedant dažyti, svarbu paruošti sienas. Nusivalykite seną dažų sluoksnį, pašalinkite sienų defektus ir užmaskuokite plyšius ar įtrūkimus. Taip pat pasirūpinkite tinkamai padengti pagrindą, kad sienos būtų lygios ir estetiškai atrodytų. Kai viskas yra paruošta, galite pradėti dažyti.

Kaip išsirinkti gruntą namų remontui?

Išsirinkti gruntą namų remontui nėra sudėtinga. Svarbu pasirinkti kokybišką ir žinomo prekės ženklo produktą. Gruntas yra svarbi priemonė, kuri būtina prieš dažant sienas. Jis padeda sukurti tinkamą pagrindą dažams ir pagerina jų sukibimą su sienų paviršiumi.

Gruntas taip pat padeda užtikrinti vienodą dažų absorbciją ir pagerina galutinį dažymo rezultatą. Prieš naudojant gruntą, nuo sienų reikia nuvalyti dulkes ir nešvarumus. Gruntas turi būti tinkamas jūsų pasirinktam dažų tipui ir sienų paviršiui.

Paskirstykite gruntą lygiu sluoksniu naudodami teptuką arba valiklį. Palaukite, kol gruntas išdžius, prieš pradėdami dažyti.

Kam naudojami skiedikliai?

Skiedikliai yra naudojami, norint sutvarkyti sienų paviršių ir užmaskuoti įtrūkimus, įdubimus arba kitus defektus. Jie padeda sukurti tolygų paviršių, kurį galima lengvai dažyti.

Norėdami naudoti skiediklius, turite atlikti panašius žingsnius kaip ir prieš gruntavimą. Paruoškite sienas, pašalinkite esamus defektus ir nuvalykite paviršių. Tada užtepkite skiediklį į įtrūkimus arba defektus, naudodami skiedinio mentelę. Palaukite, kol skiediklis išdžius. Tada paviršių galima šlifuoti, kol bus išgautas tolygus rezultatas.

Kaip galima paįvairinti sienas remonto metu?

Nepaisant to, kad sienų dažymas yra dažniausias remonto būdas, yra ir įvairių kitų sienų dekoravimo būdų. Galite naudoti sienų dekoro plyteles, tapetus, sienų raštus ar netgi specialias sienų dekoravimo technikas.

Be sienų dažų, gruntų ir skiediklių, yra kitų naudingų priemonių, kurias galima naudoti remonto procese. Pavyzdžiui, norint apsaugoti sienas nuo dėmių ir drėgmės, galite naudoti hidroizoliacines dangas. Taip pat galima naudoti specialias kreideles pažymint tikslų dažų arba tapetų tašką, norint tiksliai iškirpti tapetus. Šios priemonės palengvina ir pagerina remonto procesą.

Atliekant remontą ir naudojant namų remontui skirtas priemones, būtina laikytis saugumo taisyklių. Naudokite tinkamą aprangą, pirštines ir akinius, gerai vėdinkite darbo vietą. Taip pat svarbu atidžiai perskaityti ir laikytis gamintojo nurodymų bei rekomendacijų dėl priemonių naudojimo ir šalinimo. Pasirinkite ekologiškas arba žemos emisijos medžiagas ir dažus, kad sumažintumėte neigiamą poveikį aplinkai.

Sienų dažai, gruntai ir skiedikliai yra svarbios priemonės norint sėkmingai atlikti remontą. Tinkamai naudojant šias priemones, galite suteikti sienoms naują išvaizdą ir padaryti jas tvarkingas bei estetiškas. Prieš pradėdami remonto darbus, visada atkreipkite dėmesį į gamintojo nurodymus dėl šių priemonių naudojimo, pasirinkite tinkamą priemonių tipą ir užtikrinkite tinkamą paviršių paruošimą. Tai padės pasiekti geriausius galutinius rezultatus ir užtikrins jūsų sienų ilgaamžiškumą bei estetiškumą.

Remonto darbams reikalingas priemones rasite čia.

pr2023/111

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite