Kas ir kur Šilutėje dokumentus pasirašo… kieme?

Į „Pamario“ laikraščio redakciją paskambino 46 metų Darius, iš kito Lietuvos miesto parvykęs gyventi pas 76 metų motiną Šilutėje. Teko deklaruoti gyvenamąją vietą. Tie dviejų dienų įvykiai jam priminė 5 metus Švedijoje, kur dirbo, prieš 10 metų sugrįžo į Lietuvą ir neužmiršo, kaip toje valstybėje rūpinamasi garbaus amžiaus žmonėmis, neįgaliaisiais.

Situaciją Šilutėje vyras pavadino baisia. Kodėl?

Norint sunkiai vaikščiojančiam asmeniui patekti į Registrų centro kabinetą Šilutėje, tenka įveikti tris tokių laiptų atkarpas.

Pirmiausia Darius vienas užsuko į Šilutės seniūniją išsiaiškinti, kaip reikia deklaruoti gyvenamąją vietą. Sužinojo, kad atvykti reikės su garbaus amžiaus motina, ji turės pateikti būsto nuosavybės dokumentus, asmens dokumentą, kad galima būtų įsitikinti, jog būsto savininkė leidžia sūnui deklaruoti gyvenamąją vietą jos namuose.

Jiedu su sunkiai vaikščiojančia neįgalia motina į Šilutės seniūniją kitą dieną atvyko taksi. Vyras neslėpė apmaudo: lifto nėra, antrajame aukšte ant durų užrašyta, kad patalpa – socialdemokratų, o neįgalus garbaus amžiaus žmogus turi lipti į trečią aukštą! Esą peržvelgusi vyro atneštus dokumentus specialistė pasakiusi, kad teks vykti į Registrų centro padalinį Šilutėje, nes trūksta kažkokio numerio. Vyras vėl su motina sėdo į taksi ir nuvyko ten. Ir vėl laukė laiptai: iki specialistų kabineto tenka kopti tris laiptų atkarpas į antrą aukštą… Teko sumokėti 3,48 Eur. Vėl taksi sugrįžo į Šilutės seniūniją. Čia specialistė pagailėjo nuvargintos motinos ir pasirašyti dokumente leido išėjus į kiemą…
Vyro pasipiktinimas buvo toks didelis, kad nemielų žodžių pažėrė tądien ir Šilutės seniūnijoje, ir Registrų centre, nestokojo jų ir paskambinęs į „Pamario“ redakciją.

Nieko gero
Sausio 14 d. apsilankėme Šilutės seniūnijoje. Trečio aukšto koridoriuje stoviniavo ir sėdėjo namažai senjorų, kurie sakė atėję dėl mokesčio lengvatų už buitinių atliekų surinkimą, kitų panašių reikalų. Buvo ir trumpam iš darbo išėjusių, labai skubėjusių, kurie tvarkė gyvenamosios vietos deklaravimo reikalus. Paaiškėjo, kad nuo sausio 2 d. seniūnija neturi specialisto, kuris tvarkė tokias deklaracijas, tad šis darbas užkrautas raštvedei Genei Toleikienei. Nuo sausio 27 d. bus nauja specialistė.

G. Toleikienė prisiminė, ką teko išgirsti iš į seniūniją atvykusio Dariaus. Kai jis atnešė motinos būsto dokumentus, juose trūko unikalaus patalpų numerio, tad G. Toleikienė vyrui paaiškino, jog reikia su motina nuvykti į Registrų centrą. Jiedu sugrįžę greitai. Vyras atnešė jau tvarkingus dokumentus, deklaracija sutvarkyta, motinos parašą gavus lauke, jai laiptais lipti nereikėjo. Šilutės seniūnijoje išduodamus dokumentus garbaus amžiaus žmonės, neįgalieji pasirašo… lauke!

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sakė, jog apie lifto būtinybę buvę kalbų. Laisvos pirmojo aukšto patalpos esą išnuomotos matininkams… Antrajame aukšte kabinetai buvę paskirstyti politinėms partijoms, sąjungoms…

Gal tikslinga būtų Šilutės rajono savivaldybei priminti, jog Kovo 11-ąją švęsime Nepriklausomybės 30-metį. Tiek metų neužteko pasirūpinti, kad į Šilutės seniūniją neįgalieji, senjorai su lazdelėmis ar ramentais, neturėtų lipti į trečią aukštą?
Laukiamasis – laiptinėje…

Registrų centro Šilutėje patalpos yra Turgaus g. 5, pastato antrame aukšte, į kurį veda trys statokų laiptų atkarpos. Vos įėjus į laiptinę, akys užkliūna už byrančių, trupančių sienų palei laiptus. Užlipus į antrą aukštą, mažytėje laiptinėje keturios kėdės buvo užimtos, laukė interesantai. Valstybės įmonės Registrų centro, kuris už kiekvieną paslaugą ima mokestį, interesantai turi laukti laiptinėje! Kadangi vietos atsisėsti nebuvo, klestelėjau tiesiog ant laiptų… 1945 m. gimęs vyras sakė negalįs minti vienos kojos, tad užšokavęs… Moteris atkreipė dėmesį, kad net palto nėra kur pasikabinti. Buvo stovinčių, buvo atėjusių, pamačiusių eilę ir išėjusių…

Iš laiptinės trys žingsniai veda iki durų į erdvų kabinetą. Dirba dvi specialistės, tą dieną viena buvo išvykusi į kursus. Specialistė atsisakė ką nors komentuoti, tačiau patvirtino, kad tenka išeiti ir į lauką paimti neįgalaus ar labai seno žmogaus parašo, jeigu jis neįstengia užlipti laiptais.

Registrų centro paaiškinimas
„Pamarys“ išsiuntė laišką Registrų centro Komunikacijos skyriaus specialistui Mindaugui Samkui, netrukus gavome tokį atsakymą: „Registrų centrui yra žinoma situacija dėl ne visų klientų poreikius atitinkančių patalpų Šilutėje. Siekdami savo klientams teikti kokybiškas ir prieinamas paslaugas, šiuo metu aktyviai ieškome galimybių persikelti į visiems klientams patogesnes patalpas. Klientų lūkesčius atitinkančių variantų Šilutėje ieškome tiek su vietos valdžios pagalba, tiek analizuodami rinkos situaciją, taip pat savo poreikį esame išreiškę už centralizuotą valstybės nekilnojamojo turto valdymą atsakingam Turto bankui.

Ieškant naujų patalpų vienas iš pagrindinių kriterijų yra tas, kad į patalpas nesunkiai galėtų patekti neįgalieji ir senyvo amžiaus žmonės, tad ieškome patalpų pirmame aukšte. Tikimės, kad bendromis pastangomis tokias patalpas pavyks netrukus surasti ir jas tinkamai pritaikyti, kad visi klientai galėtų nesunkiai atvykti į Registrų centrą“.
Toks oficialus Registrų centro atsakymas.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite