Karantiną palengvinti padės „Skaitmeninė savaitė“ internete

Jūs galite padėti sulėtinti Covid-19 viruso plitimą. Jei turite ligos simptomų, likite namuose, jei neturite simptomų, tačiau galite likti namuose – taip ir padarykite. Kad laikas namuose būtų leidžiamas turiningai, „Skaitmeninė savaitė“ jums siūlo daugybę veiklų internetu.

Kovo 23–29 d. Lietuvoje skelbiama „Skaitmeninė savaitė“. Šių metų pagrindinė tema yra kritinio mąstymo ugdymas. Šiandien kritinis mąstymas laikomas bene pagrindine asmens kompetencija, kuri savo svarba prilygsta skaitymui ar rašymui, tačiau šis įgūdis privalo būti nuolat tobulinamas.

„Jau vienuoliktą kartą Europoje vykstanti akcija šiais metais yra visiems itin aktuali. Šiandieninio nerimo ir informacijos gausos aplinkoje, ji kaip niekad anksčiau, padeda atskleisti, kokie svarbūs šiuolaikiniam žmogui yra skaitmeniniai įgūdžiai tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime, kiek daug veiklų galime atlikti internete išvengdami tiesioginio kontakto“, – sako asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Atsparesni netikroms naujienoms

Visą savaitę projekto „Prisijungusi Lietuva“ tinklalapyje šalies gyventojai gali savarankiškai tobulinti kritinį mąstymą, projekto ekspertai paruošė 12 kritinio mąstymo patarimų, parengė testą „Ar mąstote kritiškai?“ bei daugybę edukacinių užduočių. Nuo patarimų kaip atskirti propagandą, netikras naujienas ar reklamą iki naujausių skaitmeninių technologijų pristatymo bei kokius iššūkius jos sukelia vartotojams. Vaikai ras specialias praktines veiklas, edukacinius filmukus bei spalvingą komiksą (prisijungusi.lt).

Akcijos metu tiek jaunimo, tiek vyresnio amžiaus žmonių laukia naudingi pokalbiai bei diskusijos kritinio mąstymo, medijų ir informacinio raštingumo temomis.

Tiesioginės pokalbių transliacijos

Skaitmeninių technologijų raida sukėlė ir kokybinių pokyčių informacijos erdvėje. Atsirado ir egzistuoja naujų, iki tol nenaudotų informacijos formų: socialiniai tinklai, dirbtinis intelektas ir pan. Su kokiais iššūkiais susiduria informacinė karta bei kaip netapti medijų įkaitais, o jas naudingai išnaudoti savo tikslams kovo 26 d. 11.00 val. susitiksime pakalbėti interaktyviame pokalbyje „Kritiškai (ne) mąstau“. Pokalbyje dalyvaus Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir žurnalistas Aurelijus Katkevičius. Prie tiesioginės pokalbio transliacijos junkitės portale prisijungusi.lt

Kovo 26 d. 12.00 val. kviečiame dalyvauti interaktyvioje diskusijoje „Dirbtinis intelektas“, kurioje advokatas Andrius Iškauskas ir Argyle.io startup‘o technologijų vadovas ir bendrakūrėjas, Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos prezidentas Audrius Zujus paaiškins, kaip pažinti dirbtinį intelektą, koks jo teisinis reguliavimas šiandien ir kaip jį panaudoti technologinei kūrybai ir pažangai.

Be skaitmeninio raštingumo – nė iš vietos

Visoje Europoje vykstanti Skaitmeninė savaitė savo renginiais siekia paskatinti europiečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, kad šie galėtų visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime ir gautų naudos iš skaitmeninės transformacijos.

Valstybinės paslaugos internetu, e. bankininkystė – tai, ką dažnai galima išgirsti šiandienos žiniasklaidoje. Lietuvoje gyvenant įvesto visuotinio karantino sąlygomis, skaitmeninis raštingumas tampa ypač svarbiu.

Banko, draudimo, telekomunikacijų ir kiti paslaugų teikėjai laikinai uždaro ar apriboja savo klientų aptarnavimą ir kviečia jų paslaugomis naudotis internetu. Naudojantis elektroninėmis paslaugomis, paprasta kreiptis į valstybines įstaigas su prašymais ar skundais, deklaruoti pajamas, saugiai naudotis elektronine bankininkyste ir kita. Neturint įgūdžių to padaryti, gyventojai susiduria su nemenkais iššūkiais bei nepatogumais.

Daugiau informacijos apie projekto „Prisijungusi Lietuva“ Skaitmeninės savaitės veiklas ir tiesiogines transliacijas www.prisijungusi.lt. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite