Kaip atsakingai nupirkti aprangą vaikams?

Viena iš svarbiausių tėvų atsakomybių, auginant vaikus, pasirūpinti apranga vaikams. Nors pirkti drabužius, avalynę ir aksesuarus internetinėse parduotuvėse ir yra labai patogu ir paprasta, dažnai perkant pasitaiko nesklandumų.

Vien pigiausių kainų medžiojimas

Nors yra naudinga ieškoti mažiausios kainos ir didžiausių nuolaidų, aklas pigių produktų vaikymasis atneša daugiau problemų nei naudos. Vaikai yra gerokai aktyvesni už suaugusius ir, nors drabužius greitai išauga, nesinori, kad jie suplyštų ar susidėvėtų greičiau nei atžala spėjo juos išaugti.

Dėl to kaina neturėtų būti svarbiausias kriterijus renkantis drabužius vaikams. Visos vaikiškos kelnės visų pirma turėtų būti kokybiškos ir patogios, antra – atrodyti stilingai ir gražiai. Ir tik trečioje vietoje turėtų būti kaina. Priešingu atveju daug nervinsitės dėl to, kad drabužius reikės dažnai keisti. Viską suskaičiavus ir išleisite daugiau.

Per brangių drabužių pirkimas

Iš kitos pusės, negalime nepaminėti ir to, kad daugelis tėvų dažnai nusivilia, kai savo vaikams perka itin brangius drabužius. Nors norisi, kad vaikas atrodytų gražiai ir jaustųsi puikiai, yra tam tikra riba, nuo kurios finansiškai nebeapsimoka pirkti vaikams tokių drabužių.

Tikėtis, kad vaikas elgsis itin atsakingai – naivu. Jie daug dūksta, žaidžia, tyrinėja aplinką, todėl dažnai išsitepa, krenta, užsigauna, susiplėšo drabužius ar kitaip pakenkia drabužiams. Geriau, kad drabužių nebūtų gaila, nes kai vaikas sugadina brangų ir vertingą daiktą, tėvai nusimena. Toks tėvų liūdesys gali nuliūdinti ir vaiką arba jį išgąsdinti, o dėl drabužių patirti tokių emocijų neverta.

Realu turėti vieną kitą brangesnį ir geresnį drabužį progoms, tačiau taip pat nesitikėkite, kad jis tarnaus tiek laiko, kiek tarnautų atsakingam suaugusiam.

Stiliaus svarba iškeliama virš patogumo

Šiek tiek apie tai jau užsiminėme. Kiekvienas drabužis vaikui tarnauja šiek tiek kitaip nei suaugusiam žmogui. Iki tam tikro amžiaus vaikui net nelabai įdomu, kuo ir kaip jis yra aprengtas. Bent ir tuo laikotarpiu svarbu, kad dėvimi drabužiai, avimi batai ir turimi aksesuarai nevaržytų žaidimų ar pramogų laisvės.

Nesirinkite aptemptų arba judesius varžančių drabužių, nes su jais vaikas nesijaus komfortiškai ir priešinsis jais rengtis arba labai greitai juos sugadins. Kai renkate batus, viršutinius ar apatinius drabužius, pasidomėkite ne tik sudėtimi ir prekės informacija, tačiau taip pat ir tuo, kaip vaikas su tuo drabužiu jaučiasi.

Nepamirškite, kad prioritetų skalėje patogumas visada turėtų būti aukščiau nei stilius.

Nepagalvojama apie drabužio funkcionalumą

Patogumas nėra tas pats, kaip funkcionalumas, nors dažnas vartotojas tai maišo. Pavyzdžiui, striukė. Patogi striukė bus ta, kurią malonu dėvėti. Na, o funkcionali striukė turės daug kišenių, gobtuvą, atšvaitus, suveržiamas ar atlaisvinamas rankoves, daug kitų privalumų.

Drabužio funkcionalumas yra svarbu daugeliui žmonių, tačiau vaikams to reikia net labiau nei suaugusiems. Kodėl? Daugiausiai – todėl, kad jie dar nėra tiek sąmoningi, kad rūpintųsi savo sveikata ar turimais daiktais. Ši savybė daugiau bus svarbi tėvams ar globėjams, kurie nori, kad vaikas nesušlaptų lietingą dieną arba jo neperpūstų smarkus vėjas, būtų galima saugiai pasivaikščioti jau sutemus ir ne tik. Funkcionalūs drabužiai yra verti didesnių išlaidų.

Ignoruojama sudėtis ir prekės informacija

Jei galite, pirmenybę teikite drabužiams, avalynei ir aksesuarams, kurie turi geresnę sudėtį. Nors 100% natūralios arba tvarios medžiagos nebūtinai reiškia daug geresnį produktą, tačiau, pavyzdžiui, vilnonės pirštinės vaikams beveik visuomet bus geresnės už sintetines.

Sudėtis svarbi ne tik todėl, kad, pvz., natūralios sudėties marškinėliai geriau kvėpuoja. Sudėtis svarbi ir dėl drabužio priežiūros – valymo bei patvarumo. Tėvams visada norisi, kad drabužiai lengvai išsiskalbtų arba lengvai nesudiltų ir nesusigadintų. Kai perkate, neignoruokite sudėties ir atkreipkite dėmesį į tai, kokios medžiagos buvo panaudotos gaminant drabužį.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite