Kaip atsakingai nupirkti aprangą vaikams?

Viena iš svarbiausių tėvų atsakomybių, auginant vaikus, pasirūpinti apranga vaikams. Nors pirkti drabužius, avalynę ir aksesuarus internetinėse parduotuvėse ir yra labai patogu ir paprasta, dažnai perkant pasitaiko nesklandumų.

Vien pigiausių kainų medžiojimas

Nors yra naudinga ieškoti mažiausios kainos ir didžiausių nuolaidų, aklas pigių produktų vaikymasis atneša daugiau problemų nei naudos. Vaikai yra gerokai aktyvesni už suaugusius ir, nors drabužius greitai išauga, nesinori, kad jie suplyštų ar susidėvėtų greičiau nei atžala spėjo juos išaugti.

Dėl to kaina neturėtų būti svarbiausias kriterijus renkantis drabužius vaikams. Visos vaikiškos kelnės visų pirma turėtų būti kokybiškos ir patogios, antra – atrodyti stilingai ir gražiai. Ir tik trečioje vietoje turėtų būti kaina. Priešingu atveju daug nervinsitės dėl to, kad drabužius reikės dažnai keisti. Viską suskaičiavus ir išleisite daugiau.

Per brangių drabužių pirkimas

Iš kitos pusės, negalime nepaminėti ir to, kad daugelis tėvų dažnai nusivilia, kai savo vaikams perka itin brangius drabužius. Nors norisi, kad vaikas atrodytų gražiai ir jaustųsi puikiai, yra tam tikra riba, nuo kurios finansiškai nebeapsimoka pirkti vaikams tokių drabužių.

Tikėtis, kad vaikas elgsis itin atsakingai – naivu. Jie daug dūksta, žaidžia, tyrinėja aplinką, todėl dažnai išsitepa, krenta, užsigauna, susiplėšo drabužius ar kitaip pakenkia drabužiams. Geriau, kad drabužių nebūtų gaila, nes kai vaikas sugadina brangų ir vertingą daiktą, tėvai nusimena. Toks tėvų liūdesys gali nuliūdinti ir vaiką arba jį išgąsdinti, o dėl drabužių patirti tokių emocijų neverta.

Realu turėti vieną kitą brangesnį ir geresnį drabužį progoms, tačiau taip pat nesitikėkite, kad jis tarnaus tiek laiko, kiek tarnautų atsakingam suaugusiam.

Stiliaus svarba iškeliama virš patogumo

Šiek tiek apie tai jau užsiminėme. Kiekvienas drabužis vaikui tarnauja šiek tiek kitaip nei suaugusiam žmogui. Iki tam tikro amžiaus vaikui net nelabai įdomu, kuo ir kaip jis yra aprengtas. Bent ir tuo laikotarpiu svarbu, kad dėvimi drabužiai, avimi batai ir turimi aksesuarai nevaržytų žaidimų ar pramogų laisvės.

Nesirinkite aptemptų arba judesius varžančių drabužių, nes su jais vaikas nesijaus komfortiškai ir priešinsis jais rengtis arba labai greitai juos sugadins. Kai renkate batus, viršutinius ar apatinius drabužius, pasidomėkite ne tik sudėtimi ir prekės informacija, tačiau taip pat ir tuo, kaip vaikas su tuo drabužiu jaučiasi.

Nepamirškite, kad prioritetų skalėje patogumas visada turėtų būti aukščiau nei stilius.

Nepagalvojama apie drabužio funkcionalumą

Patogumas nėra tas pats, kaip funkcionalumas, nors dažnas vartotojas tai maišo. Pavyzdžiui, striukė. Patogi striukė bus ta, kurią malonu dėvėti. Na, o funkcionali striukė turės daug kišenių, gobtuvą, atšvaitus, suveržiamas ar atlaisvinamas rankoves, daug kitų privalumų.

Drabužio funkcionalumas yra svarbu daugeliui žmonių, tačiau vaikams to reikia net labiau nei suaugusiems. Kodėl? Daugiausiai – todėl, kad jie dar nėra tiek sąmoningi, kad rūpintųsi savo sveikata ar turimais daiktais. Ši savybė daugiau bus svarbi tėvams ar globėjams, kurie nori, kad vaikas nesušlaptų lietingą dieną arba jo neperpūstų smarkus vėjas, būtų galima saugiai pasivaikščioti jau sutemus ir ne tik. Funkcionalūs drabužiai yra verti didesnių išlaidų.

Ignoruojama sudėtis ir prekės informacija

Jei galite, pirmenybę teikite drabužiams, avalynei ir aksesuarams, kurie turi geresnę sudėtį. Nors 100% natūralios arba tvarios medžiagos nebūtinai reiškia daug geresnį produktą, tačiau, pavyzdžiui, vilnonės pirštinės vaikams beveik visuomet bus geresnės už sintetines.

Sudėtis svarbi ne tik todėl, kad, pvz., natūralios sudėties marškinėliai geriau kvėpuoja. Sudėtis svarbi ir dėl drabužio priežiūros – valymo bei patvarumo. Tėvams visada norisi, kad drabužiai lengvai išsiskalbtų arba lengvai nesudiltų ir nesusigadintų. Kai perkate, neignoruokite sudėties ir atkreipkite dėmesį į tai, kokios medžiagos buvo panaudotos gaminant drabužį.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite