Juodasis „Šilutės“ savaitgalis

Nacionalinės krepšinio lygos čempionate po keturių startinio sezono pergalių „Šilutei“ atėjo juodasis savaitgalis. Praėjusių metų Lietuvos kultūros sostinė Telšiai visiškai nekultūringai pasielgė su „Šilutės“ komanda – įveikė mūsiškius rezultatu net 100:66! Nors pirmasis kėlinys tebuvo pralaimėtas 3 taškais…

Naudingiausio žaidėjo prizo šįkart nusipelnė „Atėnės“ šokėjos…
Petro Skutulo nuotr.

Komandai, kurios snaiperiai per rungtynes tepataiko 3 tritaškius iš 20 (taiklumas – 15 proc.), padaro 19 klaidų, nė svajoti apie pergalę neverta. Simbolinė Telšių miesto ir žemaičių simbolis meška parodė visą savo jėgą ir užsispyrimą. Būtent tokias savybes demonstravo „Telšių“ komanda, vadovaujama praeityje garsaus Plungės „Olimpo“ snaiperio Augenijaus Vaškio. Šis „Telšių“ komandos strategas, dar žaisdamas krepšinį, ne kartą yra skriaudęs „Šilutę“.
Nesinori nė nagrinėti šių pralaimėtų rungtynių, nes tai buvo tikras krepšinio nokautas. Vos du „Šilutės“ komandos žaidėjai pelnė daugiau nei 10 taškų… C. Oetjen – 14, J. Nausėdas – 10 taškų. O kur kitų indėlis? Tai buvo rungtynės, kurias dera kuo greičiau pamiršti, ištrinti iš atminties ir eiti toliau.
Lengva pasakyti, bet sunkiau padaryti, nes jau kitą dieną savo salėje „Šilutė“ kovėsi su „Jonavos“ klubu, šią komandą treniruoja dar vienas buvęs snaiperis Nerijus Zabarauskas. Nesiseka mums su tais treneriais–snaiperiais, kurie „Šilutės“ žaidimą išgliaudė kaip rudeniškus lazdyno riešutus…
Rungtynių pradžia „Šilutei“ klostėsi idealiai. Po 4 taiklių tritaškių ir 1 baudos metimo – 13:2 „Šilutės“ naudai. Tačiau tai – ne pergalė. Antrajame kėlinyje „Šilutė“ panyra į gilią duobę ir į ilgąją pertrauką išeina pralaimėdama 5 taškais. Koją kiša vaikiškos klaidos. Komandos legionierius J. Perkinsas turi taiklią ranką, pagirtinai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir gali įgrūsti kamuolį į krepšį iš viršaus, tačiau jo firmine kortele tampa… žingsniai. Komandos vyr. treneris Laimonas Eglinskas problemos greitai neišsprendžia. Čia – ne JAV studentų krepšinis, kur į pirmąjį žingsnį prieš pradedant varytis kamuolį teisėjai žiūri atlaidžiai.
Po gražių epizodų seka žiaurios klaidos. „Šilutė“ jų per rungtynes padarė net 18, tiesa, klydo ir „Jonava“ (25 klaidos), bet mums rūpi savosios komandos nesusišnekėjimas.
Kita mūsiškės komandos dabarties bėda – prastas baudų pataikymas. Jeigu kuris žaidėjas pataiko abi baudas – jau šventė, nes dažniausiai iš dviejų metimų įkrenta vos vienas. Mesti baudas 50 proc. taiklumu yra per didelis dosnumas varžovams.
Po trijų kėlinių „Šilutė“ pirmauja 1 tašku, sirgaliai vis dar sunerimę. Panašu, kad „Jonavos“ komanda užsivedė ir žūtbūt sieks pergalės. Iki ketvirtojo kėlinio vidurio vyksta žaidimas taškas į tašką, tačiau paskutines 5 minutes „Šilutė“ žaidžia nervingai: klaidos, baudos ir nesportinė J. Nausėdo pražanga. Ginti savo komandos draugą – garbės reikalas, tačiau į priešininko provokaciją atsakyti rankomis tikrai neverta, nes už tai galima sulaukti ir diskvalifikacijos. Tiesa, ne šis epizodas nulėmė šių rungtynių baigtį – 79:88 „Jonavos“ komandos naudai.
Juodasis „Šilutės“ savaitgalis mūsų komandą iš turnyro lentelės pirmosios vietos nubloškė į šeštąją. Rezultatyviausiai šiose rungtynėse žaidė „Šilutės“ komandos kapitonas Modestas Žaunieriūnas, pelnęs 21 tašką. Vis dėlto naudingiausio žaidėjo prizą atsiėmė Taurantas Tamošiūnas, pelnęs 15 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. Šio prizo steigėjas UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas apdovanojo ne tik Taurantą, bet ir „Atėnės“ klubo šokėjas, kurios per rungtynių pertraukėles ragino „Šilutės“ komandos gerbėjus aktyviau palaikyti saviškius krepšininkus.
„Šilutės“ klubo laukia dvejos sunkios rungtynės: penktadienį vyks į Marijampolę ir susitiks su praėjusių metų Nacionalinės krepšinio lygos čempionais „Sūduva–Mantinga“, o šeštadienį, spalio 28 d., 16 val. Vydūno gimnazijos sporto salėje jėgas išbandys su lygos sidabro medalių laimėtojais Klaipėdos „Neptūno–Akvaservis“ komanda. Abi šios komandos turnyro lentelėje yra gerokai aukščiau už „Šilutę“, tad šių rungtynių favoritė bus ne „Šilutė“.
Marijus BUDRAITIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma