Ilgąjį savaitgalį svetur sparnus keliantiems lietuviams – svarbus draudikų patarimas

Ilgąjį savaitgalį dalis Lietuvos gyventojų išnaudos trumpam pabėgimui į užsienį. Tokios kelionės mūsų šalyje vis labiau populiarėja – žmonės renkasi išvykas į kitus Europos miestus, kelių dienų poilsį šiltuosiuose kraštuose ar pramogas slidinėjimo kurorte.

Lietuviai mėgsta

Šiemet Lietuvos gyventojų dar laukia keturi ilgieji savaitgaliai. Kelionių mėgėjai į kelių dienų išvykas svetur turės galimybę leistis artėjantį Kovo 11-osios savaitgalį, Velykų dienomis, per Jonines ir Vėlines.

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė atkreipia dėmesį, kad ir mūsų šalies keliautojai pastaraisiais metais ypač pamėgo „mini keliones“ arba trumpas ir itin turiningas išvykas. Pasak V. Katilienės, trumpų užsienio kelionių populiarumą įrodo ir Vasario 16-osios ilgojo savaitgalio statistika.

„Mūsų bendrovės duomenys rodo, kad kelionių draudimu prieš valstybės atkūrimo dienos savaitgalį apsidraudė 62 proc. daugiau žmonių nei apsidraudžiama prieš įprastą savaitgalį“, – komentuoja draudimo bendrovės atstovė.

„Gjensidige“ duomenimis, populiariausia klientų atostogų trukmė – 8 dienos, tačiau iškart po tokio laikotarpio pagal populiarumą rikiuojasi 3 ir 4 dienų atostogos.

„Dėl prieinamų bilietų kainų ir skrydžių krypčių įvairovės Lietuvoje padaugėjo keliautojų, dažnai besileidžiančių į trumpas keliones. Vietoj suplanuotų ilgų kelionių su didžiule programa žmonės vis dažniau stengiasi gauti maksimalią patirtį per porą dienų. „Mini kelionės“ dažnai suorganizuojamos spontaniškai, jos nėra labai brangios, reikalauja kur kas mažiau planavimo, todėl ypač populiarios tarp jaunesnių žmonių. Kartais jos netgi tampa proginėmis – žmonės tokiu būdu vyksta su artimaisiais ar draugų kompanija švęsti gimtadienių ar kitų progų. Ši tendencija itin ryški jau ne tik užsienio šalyse, bet ir Lietuvoje,“ – pasakoja draudimo bendrovės Žalų departamento vadovė Baltijos šalims.

Patarimai vykstantiems į užsienį

V. Katilienė savaitgaliui išvykstantiems į užsienį pateikia svarbų praktinį patarimą. „Apsidraudžiant reikėtų draudimo galiojimo pabaigos datą nustatyti diena vėliau, negu planuojate baigti kelionę. Taip išvengsite nemalonių netikėtumų, jei dėl nuo jūsų nepriklausančių priežasčių, kelionė užtruktų. Pavyzdžiui, sugestų turistinis autobusas ar negalėtumėt išskristi. Jei tuo metu susirgtumėte ar turėtumėte įsigyti vaistų, draudimo apsauga galiotų“, – pabrėžia draudikė.

Ji išskiria ir dar vieną tendenciją, kuri pastaraisiais metais formuojasi kelionių draudimo rinkoje. „Itin dažnai, pavyzdžiui, į kaimynines valstybes vykstantys žmonės apsidraudžia metiniu kelionių draudimu. Nors tokių klientų yra mažuma, tačiau jau yra žmonių, kurie renkasi nuolatinę apsaugą, nes labai dažnai keliauja į užsienio šalis“, – teigia draudimo bendrovės atstovė.

Pasak V. Katilienės, daugiausiai draudžiamųjų įvykių dėl sveikatos sutrikimų sulaukiama iš tų šalių, kurios vienu ar kitu metų laiku sutraukia didžiausius turistų srautus. „Tai kelionės, kuriose dažnai būnama žmonių susibūrimo vietose ir mėgaujamasi vietinės virtuvės patiekalais ar gatvės maistu. Be to, susiruošimui į trumpas keliones paprastai skiriama mažiau dėmesio. O tai reiškia, kad keliautojai gali susidurti su oru perduodamomis virusinėmis infekcijomis, virškinamojo trakto sutrikimais ir namie pamirštais medikamentais“, – pasakoja draudikė.

V.Katilienė pateikia pavyzdį, kad kelionių draudimas vienam asmeniui, trims dienoms išsiruošusiam į Paryžių, kainuotų 4,51 Eur. Praėjusiais metais draudimo bendrovė „Gjensidige“ kelionių draudimo klientams išmokėjo 1,8 mln. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Rudenį dalis gyventojų nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai

Pagal sergamumo erkiniu encefalitu rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus lyderiauja Europoje. Per pastaruosius 30 metų erkinio encefalito atvejų skaičius visuose endeminiuose Europos regionuose išaugo beveik 400 proc. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kasmet vidutiniškai šia erkių platinama liga suserga apie 400-500 šalies gyventojų. Šiuo metu skiepai nuo erkinio encefalito yra mokami, tačiau gera žinia yra ta, kad 50-55 metų asmenys nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai jau nuo šių metų rugsėjo. Sunki ir klastinga liga Erkinis encefalitas –

Orai: dienomis – iki 25 laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Balandžio 29 d., pirmadienį, dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietryčių, pietų, vakariniame šalies pakraštyje vakarinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra 20-25 laipsniai šilumos. Balandžio 30 d., antradienį, kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietryčių, pietų, naktį 4-9 m/s, dieną 6-11 m/s. Temperatūra naktį 8-13, dieną 20-25 laipsniai šilumos. Gegužės 1 d., trečiadienį, lietaus tikimybė maža. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 20-25 laipsniai šilumos.

Kiekvieną šeštadienį gaisrinės atveria duris lankytojams

Ar žinote, kad gegužė – šeimos mėnuo. Kad visi būtų saugesni, šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia gyventojus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. apsilankyti gaisrinėse. Ugniagesiai pasirengę jiems papasakoti, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, kaip prižiūrėti krosnis, elektros instaliaciją, kodėl būtina valyti dūmtraukį, kodėl negalima rūkyti lovoje, kodėl svarbu nepalikti degančių žvakių ar ant viryklės verdančio puodo, kodėl būtina įsigyti gesintuvą ir nedegų audeklą. Lankytojai galės susipažinti su ugniagesių darbo sąlygomis, gaisrine ir gelbėjimo technika, o mažieji turės galimybę

Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6-12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas. Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui. Įdiegus naują farmacinės rūpybos paslaugą, gydytojas galės paskirti gydymą ilgesniam nei 6 mėnesių, bet ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui. Tokie ilgesnio galiojimo receptai galės būti

Taip pat skaitykite