Vakarų Lietuvoje tiesiama 18 km dviračių takų, antrąjį pusmetį – dar 38 km

dviračių takaiKlaipėdos apskritis dar 2023 m. taps patogesnė ir saugesnė pėstiesiems bei dviratininkams. Net penkiose šios apskrities savivaldybėse – Klaipėdos mieste ir rajone, Kretingoje, Šilutėje ir Neringoje – šalia valstybinės reikšmės rajoninių ir krašto keliųrengiami ar rekonstruojami dviračių takai.

Šiuo metu tvarkomi beveik 18 km pėsčiųjų ir dviračių takų. Antrojoje šių metų pusėje –  dar beveik 38 km Klaipėdos apskr. dviračių takų.

Pirmenybė – dviračiams

„Vienas iš mūsų prioritetų – skatinti visuomenę naudotis bemotoriu transportu. Pirmą kartą ėmėmės šią infrastruktūrą plėtoti sistemiškai. Vienas iš mūsų naudojamų įrankių – nacionalinės dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros žemėlapis, kurį pristatėme praėjusiais metais. Dedame dideles pastangas, siekdami atliepti Lietuvos žmonių poreikį – gerinti dviračių takų būklę, rekonstruoti juos ir tiesti naujus“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Lietuvos automobilių kelių direkcija tvarko dviračių ir pėsčiųjų takus tarp miestų ir netolijų. T. y. iki 6-7 km nuo jų nutolusių gyvenviečių. Tokie sprendiniai skatina rinktis automobiliams alternatyvų transportą.

Klaipėdos r. savivaldybėje šiuo metu tvarkomas pėsčiųjų ir dviračių takas kelyje Nr. 168 Klaipėda-Kretinga. Šis takas driekiasi palei Kalotės gyvenvietę, kuri yra tankiai apgyvendinta individualių namų teritorija uostamiesčio prieigose. Pačioje gyvenvietėje tokių takų nėra, todėl vietos gyventojams buvo itin nesaugu eiti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu kelkraščiais. Vėlesniu projektu bus įrengiama trūkstama tako tarp Klaipėdos ir Kalotės atkarpa, kuri užtikrins susisiekimą tarp uostamiesčio ir gyvenvietės dviračiais bei pėsčiomis.

Šilutės rajone – tik 1,56 km…

Šilutės rajone įrengiamas 1,56 km dviračių tako ruožas kelyje Nr. 4217 Šilutė-Rūgaliai-Povilai (Šilutės miesto Aukštumalės gatvės atkarpoje nuo sankryžos su Klaipėdos gatve iki Šilutės miesto pabaigos). Šis takas užtikrins ne tik saugias ir patogias dviračių bei pėsčiųjų eismo sąlygas Aukštumalės gatvėje, tačiau turės teigiamos įtakos Šilutės miesto šiaurės vakaruose esančios miesto dalies pasiekiamumui pėstiesiems ir dviratininkams.

Kretingos rajone jau atlikti paruošiamieji darbai kelio Nr. 2303 Kretinga-Kūlupėnai ruožo rekonstrukcijai. Šiuo metu baigiama įrengti žemės sankasa, numatoma pradėti ir dviračių tako dangos konstrukciją. Atnaujinta minima atkarpa sujungs Kretingos miestą su Padvarių gyvenviete.

Kuršių nerijoje

Pagrindinis dėmesys jau nuo šių metų pradžios skiriamas Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė-Nida rekonstrukcijai. Kritinės būklės takas sparčiai tvarkomas dviejuose ruožuose – atkarpoje nuo 2,1 km iki 15,567 km. Šią vasarą iš pagrindų atnaujintas takas jau leis pėstiesiems ir dviratininkams komfortiškai iš Naujosios perkėlos Smiltynėje pasiekti Juodkrantę.

Antroje 2023 m. pusėje naujų infrastruktūros atnaujinimo etapų pradžia numatoma likusiose tako Smiltynė-Nida dalyse. Galutinai užbaigus šio tako rekonstrukciją, saugiai ir patogiai keliauti dviračiais bus galima per visą Kuršių neriją – nuo Smiltynės perkėlos iki pat Nidos.

Planuojama, kad, įsibėgėjus šiems metams, pėsčiųjų ir dviračių įrengimo bei rekonstrukcijos darbai persikels ir į kitus Klaipėdos apskrities kelius bei atskirus jų ruožus.

Klaipėdos rajono savivaldybėje šiemet ketinama pradėti dar trijų pėsčiųjų ir dviratininkų takų su apšvietimu tiesimą ir įrengimą. Daugiau nei 6 km naujo tako atkarpa numatoma kelyje Nr. 2212 Klaipėda-Radailiai-Kretinga bei po maždaug 1 km atkarpą keliuose Nr. 228 Dauparai-Gargždai-Vėžaičiai ir kelyje Nr. 168 Klaipėda-Kretinga.

Trys projektai įrengiant pėsčiųjų ir dviračių takus šių metų viduriui numatomi ir Kretingos rajono savivaldybėje. Du iš jų bus itin svarbūs visai Klaipėdos apskričiai, kadangi nauji pėsčiųjų ir dviračių takai planuojami kelyje A11 Šiauliai-Palanga, šio kelio atkarpoje tarp 133 ir 141 km. Ši infrastruktūra turėtų būti išvystyta iki 2024 m. vasaros ir leistų dviračiais keliauti iš Kretingos į Palangą.

Šių metų pabaigoje planuojama ir nauja 1,6 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių eismui pritaikyta atkarpa Kretingos rajono savivaldybėje esančiame kelyje Nr. 2308 Kretinga-Rūdaičiai-Žibininkai.

2022 m. Susisiekimo ministerija pristatė nacionalinės dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros žemėlapį su sistemingai atnaujinama informacija apie esamus, šiuo metu tiesiamus ir rekonstruojamus bei apie būsimus takus. Žemėlapį rasti galite čia: https://gis.ktvis.lt/webappbuilder/apps/65/

Pagal Susisiekimo ministerijos inf.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite