Ar pritars?

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys, ar pritarus dviem projektams. Vienas  projektas – „Šilutės rajono savivaldybės Sakučių žiemos polderio siurblinės ir Saugų bei Vilkyčių kadastro vietovių dalies griovių rekonstravimas“.

Šilutės rajono savivaldybės administracija  numato prašyti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos pagal  Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į melioracijos sistemas“. Projektas būtų įgyvendinamas Šilutės rajono savivaldybės administracijos ir Europos Sąjungos paramos lėšomis. Paraiškos pagal grafiką priimamos nuo šių metų spalio 2 d. iki lapkričio 30 d.

Būtų rekonstruota apie 8,5 km griovių, pašalinti krūmai, kelmai, grioviai išvalyti, sutvirtinti šlaitai, pašalintos sąnašos, būtų įrengtos septynios aplinkosauginės priemonės (reguliuojami drenažo šuliniai). Atlikus šiuos darbus, pagerės vandens nutekėjimas, nebebus tvenkiamos drenažo žiotys. Bus rekonstruota Sakučių žiemos polderio siurblinė, sutvarkant siurblinės pastatą išorėje ir viduje, 2 susidėvėję siurbliai pakeisti naujais. Įgyvendinus  projektą bus pagerintas žemės efektyvumas ir tinkamas naudojimas,  pagerės žemės sklypų naudotojų žemės būklė.

Tarybai siūloma pritarti ir kitam projektui – „Kivylių melioracijos sistemų naudotojų asociacijos narių dalies žemės sklypų Kivylių kadastrinėje vietovėje melioracijos statinių rekonstravimas“. Projektas būtų įgyvendinamas Kivylių melioracijos sistemų naudotojų asociacijos,  Europos Sąjungos  bei savivaldybės biudžeto lėšomis. Paraiškos irgi priimamos iki lapkričio 30 d.

Būtų  rekonstruota apie 80 ha drenažo sistemų: rekonstruota apie 1,5  km drenažo rinktuvų (145-200 mm diametro), priklausančių valstybei, ir apie 1,4 km (80-113 mm diametro) žemės savininkų sklypų priklausinių. Taip pat rekonstruota apie 3 km griovių: pašalinti krūmai, kelmai, grioviai išvalyti, sutvirtinti šlaitai, pašalintos sąnašos, rekonstruotos 3 pralaidos, įrengtos 9 aplinkosaugos priemonės (reguliuojami drenažo šuliniai).

Savivaldybės Taryba lapkričio pabaigoje planuoja rinktis į posėdį, jame ir nuspręs, ar pritarus šiems projektams. Tokią informaciją Tarybos nariams pateikė Kaimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Alva Olberkienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išrinkti dienos stovyklą vaikui?

Renkantis dienos stovyklą vaikui būtina atsižvelgti į jo amžių ir pomėgius. Pavyzdžiui, aktyviam, sportuojančiam vaikui puikiai tiktų sporto stovykla, o menais besidominčiam – dailės stovykla. Labai svarbu pasirinkti stovyklą, kuri atitiktų vaiko interesus, kad jie mėgautųsi stovykloje praleistu laiku ir gautų kuo daugiau naudos iš pasisemtos patirties. Tėvai gali įtraukti savo vaikus į sprendimų priėmimo procesą, kad jie pasirinktų stovyklą, kurioje vaikas mielai lankytųsi. Vieta ir tvarkaraštis taip pat yra esminiai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis dienos stovyklos vaikams.

Stilingi ir funkcionalūs pastatomi lauko šviestuvai

Gerai suplanuotas išorinis namų apšvietimas atlieka kelias funkcijas. Visų pirma, jis užtikrina saugų patekimą į namus sutemus ir atbaido potencialius vagis. Žavinga lauko šviestuvų šviesa taip pat gražiai papuošia pastato aplinką ir sukuria nepakartojamą sodo atmosferą. Planuojant lauko apšvietimą svarbiausia atsižvelgti į atskirų šviesos taškų išdėstymą. Laiptai ir lauko durys, įvažiavimo vartai, garažo vartai ir varteliai, terasa, sodo takeliai, gėlynai, vandens telkiniai ir kiti sodo elementai, taip pat namo fasadas – visa tai turi būti apšviesta. Šiuo atžvilgiu svarbu parinkti

Židinys ar krosnelė? Ką pasirinkti šildymui?

Židinius vertiname visų pirma dėl atmosferos, kurią jie sukuria interjere. Tačiau gyvosios ugnies žavesys interjere yra toks pat, nesvarbu, ar savo namuose įsirengsite židinį, ar malkomis kūrenamą krosnelę. Šie įrenginiai taip pat vertinami dėl gebėjimo šildyti interjerą, kuris šiuo metu tampa ypač svarbus. Tačiau tarp židinio ir krosnelės yra nemažai skirtumų. Židinys ar krosnelė? Kokie skirtumai? Sprendimą, ką rinktis – židinį, ar krosnelę, lemia daugybė veiksnių. Estetiniu požiūriu židiniai yra aiškūs nugalėtojai – židinio įdėklą galima apipavidalinti nesuskaičiuojama daugybe būdų,

Kaip išsirinkti elektros generatorių, kuris atitiks jūsų poreikius?

generatorius

Generatorius – tai prietaisas, kuris gali praversti įvairiose situacijose. Jei norite būti tikri, kad pasirinkote tinkamą modelį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Nesijaudinkite, neužkrausime jūsų sausa technine informacija. Parengėme trumpą ir įdomų vadovą, kuriame sužinosite, kaip išsirinkti geriausią įrenginį. Kaip teisingai pasirinkti generatorių? Įrangos savybės Svarstote, kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį generatorių? Planuojate pirkti generatoriaus agregatą? Tai puikus sprendimas, jei norite užsitikrinti prieigą prie elektros energijos ekstremaliomis situacijomis arba jei norite jį naudoti įrangai maitinti vietose, kur nėra elektros. Prieš

Taip pat skaitykite