500 metrų Šilutės istorijos

Šventinėje aplinkoje Šilutėje baigtas įgyvendinti projektas „Šilutės siena“ – apie 500 metrų ilgio AB „Šilutės baldai“ tvora išpuošta 500 metų Šilutės istoriją pasakojančiais piešiniais. Įamžinti ant sienos Šilutės istoriją sumanė AB „Šilutės baldai“ kolektyvas, pernai minėjęs įmonės 125 metų jubiliejų. Šią idėją palaikė Šilutės r. savivaldybė, miesto bendruomenė bei Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai ir mokytojai. 

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Talkinant diplomuotam dailininkui-grafikui, vienam iš studijos „Gyva grafika“ įkūrėjų, daugelio monumentalių piešinių ant pastatų autoriui Tadui Šimkui, pirmieji piešiniai ant sienos atsirado gegužės pabaigoje, minint 505-ąjį Šilutės gimtadienį. Spalio 7 d. sieną papuošė paskutiniai teptukų potėpiai.
Projekto „Šilutės siena“ pabaigos šventėje, aidint Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Pamarys“ muzikai, Meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžvelgti nuveiktą darbą. Pasak Ž. Skirkevičienės, iš pradžių darbų apimtis ir atsakingumas baugino, bet visiems draugiškai kibus į darbą, pavyko šį Šilutės kampelį padaryti puošnesniu ir patrauklesniu.
Šventėje būta ir istorijos personažų: apsilankęs Klaipėdos miesto komtūras Michaelis fon Švabenas su palyda (Vytautas Bartuška ir kiti Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai), įteikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, o jo asmenyje visiems miesto gyventojams, privilegiją saugoti ir puoselėti Šilutės istoriją. Visur būti šio miesto ambasadoriais bei tęsti pradėtus gerus darbus jos garsinimo vardan.
AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, pasidžiaugusi sėkmingai užbaigtu projektu, sakė, kad šiuo projektu siunčiama žinutė ateities kartoms, kad šį kraštą reikia gerbti, puoselėti ir juo didžiuotis. „Tikime, kad mūsų pradėtas darbas bus tęsiamas. Idėjų turime dar daug, o bendrai stoję viską galime padaryti. Tą mes jau įrodėme. Projekto pradžioje mes buvome trys partneriai, kurie turėjo idėją ir norėjo ją įgyvendinti. O dabar turime unikalų projektą ir be galo daug jį įgyvendinant prisidėjusių žmonių bei kolektyvų“, – kalbėjo Asta Dijokienė.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad iš pradžių buvę skeptikų, kurie siūlė tvarkyti Šilutės centrą, o ne nuošalų kampelį. Tačiau šis pavyzdys rodo, kad visas miestas yra labai svarbus. Toks projektas – pirmas pavyzdys, kaip galima konsoliduoti privatų verslą, biudžetines įstaigas, savivaldybę, bendruomenę įgyvendinant didelį laiko bei darbų apimtimi projektą.
Meras tvirtino, kad įgyta tokio bendro darbo patirtis pravers įgyvendinant dar ne vieną projektą, nes turime daug vietų, kurias būtų galima kaip nors papuošti. Meras dėkojo baldininkams, Meno mokyklos kolektyvui, miesto bendruomenei. O Tadui Šimkui, kuris stygavo visus darbus, meras įteikė padėklą su marių gėrybių rinkiniu. „Daug dirbote, mažai valgėte…“ – spausdamas T. Šimkui ranką, sakė jis. Pats dailininkas paminėjo, kad tapant sieną dirbo per 100 žmonių. Anot jo, tai tikras bendruomenės projektas, tad belieka saugoti tai, kas padaryta bei toliau puošti viešąsias erdves.
Šilutės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Milukas džiaugėsi, kad jo auklėtiniai turėjo puikią progą padirbėti visuomenės labui: „Džiaugiuosi, kad dirbdami su profesionaliais dailininkais, mūsų jaunieji dailininkai pasijuto dideliais mūsų ateities menininkais“.
SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius prisipažino, kad iš pradžių idėja papuošti sieną piešiniais atrodė keistokai, tačiau dabar, kai projektas įgyvendintas, belieka tik pasidžiaugti, kad siekdama bendro rezultato bendruomenė susitelkė.
„Ši siena svarbi bendruomenei. Ši siena – tai istorija, o istorija – tai šaknys. Be šaknų negalima augti. Mes džiaugsimės, jeigu galėsime padėti įgyvendinti naujas idėjas. Kartais pagalvodavau, kaip gerai būtų, jeigu Lietuvoje prie geros idėjos susitelktų verslas, valdžia ir bendruomenė. Šilutėje tai įvyko. Norėtųsi, kad tai būtų uždegantis pavyzdys kitiems“, – sakė E. Valentinavičius.

Vaidotas VILKAS

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baltijos keliui 35-eri: kviečia nueiti savo Baltijos kelią

Trys drąsios Baltijos valstybės savo vienybe 1989-aisiais sužavėjo visą pasaulį, o jėga, kurią sugebėjo sukurti tūkstančiai taikių žmonių, nenustoja stebinti iki šių dienų. Pasitinkant 35-ąsias Baltijos kelio metines, prasideda iniciatyva, kviečianti šiuos šventinius metus pažymėti ypatingai – kiekvienam nueiti savo Baltijos kelią. Tai – 650 kilometrų. Tvaraus judumo platforma „Walk15“ ir draudimo bendrovė ERGO gyventojus iš viso pasaulio kviečia prisijungti į „Einančio Baltijos kelio“ žingsnių iššūkį ir šio tikslo siekti kartu. „Prieš penkerius metus pakvietėme Lietuvą, Latviją, Estiją į „Einantis

Mokiniams: likusieji šių metų tarpiniai patikrinimai vyks taip, kaip numatyta

Į gegužės pradžioje vyksiančius inžinerinių technologijų, chemijos ir istorijos žinių tarpinius patikrinimus užsiregistravusiems mokiniams patikrinimai vyks, kaip numatyta.  Nacionalinė švietimo agentūra organizavo papildomą šių dalykų užduočių recenzavimą. Atsižvelgdama į mokyklų bendruomenėms kylančius klausimus dėl būtinybės III gimnazijos klasės mokiniams dalyvauti likusiuose trijuose šių metų gegužę organizuojamuose chemijos, istorijos ir inžinerinių technologijų tarpiniuose patikrinimuose pagal patvirtintą tvarkaraštį, ministerija mokyklas raštu informavo, kad pagal galiojantį reglamentavimą dalyvauti chemijos, istorijos ir (ar) inžinerinių technologijų tarpiniame patikrinime turi visi mokiniai, jei jie mokosi šio

Policija prašo pagalbos ir informuoja

Tauragės apskrities VPK  prašo pagalbos aiškinantis vagystę Pagėgių savivaldybės teritorijoje, praneša reidų rezultatus ir kitas naujienas. Nuo balandžio 19 d. 19.00 val. iki balandžio 21 d. 8.00 val. Pagėgių sav., Endriškių k., iš vėjo jėgainių parko buvo pavogtas įmonei priklausantis jėgainės generatorius. Turint bet kokios informacijos apie šį įvykį prašome apie tai pranešti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato vyriausiajai tyrėjai Agnei Vaitkevičienei, tel. Nr. +37065535185 arba el. paštu agne.vaitkeviciene@policija.lt Viršijo leistiną greitį Balandžio 15-21 dienomis Tauragės apskrities

Galutinai patvirtinta: šiemet daugiamečių pievų atkurti nereikės

pievos

Pasėlius deklaravusiems Lietuvos ūkininkams daugiamečių pievų šiais metais atkurti tikrai nereikės – Europos Parlamentas (EP) patvirtino reglamento, susijusio su daugiamečių pievų išlaikymo nuostatomis, pakeitimus. Žemės ūkio ministerija jau anksčiau buvo  informavusi ūkininkus apie numatomą palankų sprendimą, kad jie galėtų laiku pradėti pavasarinius darbus. Pasak žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, Europos Komisija (EK) rimtai pažiūrėjo į daugiamečių pievų išlaikymo problemą, kuri mūsų šalies ūkininkams  šiais metais tapo itin aktuali, ir įsiklausė į racionalų Lietuvos pasiūlymą dėl daugiamečių pievų plotų užskaitymo galimybės

Taip pat skaitykite