500 metrų Šilutės istorijos

Šventinėje aplinkoje Šilutėje baigtas įgyvendinti projektas „Šilutės siena“ – apie 500 metrų ilgio AB „Šilutės baldai“ tvora išpuošta 500 metų Šilutės istoriją pasakojančiais piešiniais. Įamžinti ant sienos Šilutės istoriją sumanė AB „Šilutės baldai“ kolektyvas, pernai minėjęs įmonės 125 metų jubiliejų. Šią idėją palaikė Šilutės r. savivaldybė, miesto bendruomenė bei Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai ir mokytojai. 

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Talkinant diplomuotam dailininkui-grafikui, vienam iš studijos „Gyva grafika“ įkūrėjų, daugelio monumentalių piešinių ant pastatų autoriui Tadui Šimkui, pirmieji piešiniai ant sienos atsirado gegužės pabaigoje, minint 505-ąjį Šilutės gimtadienį. Spalio 7 d. sieną papuošė paskutiniai teptukų potėpiai.
Projekto „Šilutės siena“ pabaigos šventėje, aidint Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Pamarys“ muzikai, Meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžvelgti nuveiktą darbą. Pasak Ž. Skirkevičienės, iš pradžių darbų apimtis ir atsakingumas baugino, bet visiems draugiškai kibus į darbą, pavyko šį Šilutės kampelį padaryti puošnesniu ir patrauklesniu.
Šventėje būta ir istorijos personažų: apsilankęs Klaipėdos miesto komtūras Michaelis fon Švabenas su palyda (Vytautas Bartuška ir kiti Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai), įteikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, o jo asmenyje visiems miesto gyventojams, privilegiją saugoti ir puoselėti Šilutės istoriją. Visur būti šio miesto ambasadoriais bei tęsti pradėtus gerus darbus jos garsinimo vardan.
AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, pasidžiaugusi sėkmingai užbaigtu projektu, sakė, kad šiuo projektu siunčiama žinutė ateities kartoms, kad šį kraštą reikia gerbti, puoselėti ir juo didžiuotis. „Tikime, kad mūsų pradėtas darbas bus tęsiamas. Idėjų turime dar daug, o bendrai stoję viską galime padaryti. Tą mes jau įrodėme. Projekto pradžioje mes buvome trys partneriai, kurie turėjo idėją ir norėjo ją įgyvendinti. O dabar turime unikalų projektą ir be galo daug jį įgyvendinant prisidėjusių žmonių bei kolektyvų“, – kalbėjo Asta Dijokienė.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad iš pradžių buvę skeptikų, kurie siūlė tvarkyti Šilutės centrą, o ne nuošalų kampelį. Tačiau šis pavyzdys rodo, kad visas miestas yra labai svarbus. Toks projektas – pirmas pavyzdys, kaip galima konsoliduoti privatų verslą, biudžetines įstaigas, savivaldybę, bendruomenę įgyvendinant didelį laiko bei darbų apimtimi projektą.
Meras tvirtino, kad įgyta tokio bendro darbo patirtis pravers įgyvendinant dar ne vieną projektą, nes turime daug vietų, kurias būtų galima kaip nors papuošti. Meras dėkojo baldininkams, Meno mokyklos kolektyvui, miesto bendruomenei. O Tadui Šimkui, kuris stygavo visus darbus, meras įteikė padėklą su marių gėrybių rinkiniu. „Daug dirbote, mažai valgėte…“ – spausdamas T. Šimkui ranką, sakė jis. Pats dailininkas paminėjo, kad tapant sieną dirbo per 100 žmonių. Anot jo, tai tikras bendruomenės projektas, tad belieka saugoti tai, kas padaryta bei toliau puošti viešąsias erdves.
Šilutės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Milukas džiaugėsi, kad jo auklėtiniai turėjo puikią progą padirbėti visuomenės labui: „Džiaugiuosi, kad dirbdami su profesionaliais dailininkais, mūsų jaunieji dailininkai pasijuto dideliais mūsų ateities menininkais“.
SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius prisipažino, kad iš pradžių idėja papuošti sieną piešiniais atrodė keistokai, tačiau dabar, kai projektas įgyvendintas, belieka tik pasidžiaugti, kad siekdama bendro rezultato bendruomenė susitelkė.
„Ši siena svarbi bendruomenei. Ši siena – tai istorija, o istorija – tai šaknys. Be šaknų negalima augti. Mes džiaugsimės, jeigu galėsime padėti įgyvendinti naujas idėjas. Kartais pagalvodavau, kaip gerai būtų, jeigu Lietuvoje prie geros idėjos susitelktų verslas, valdžia ir bendruomenė. Šilutėje tai įvyko. Norėtųsi, kad tai būtų uždegantis pavyzdys kitiems“, – sakė E. Valentinavičius.

Vaidotas VILKAS

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite