500 metrų Šilutės istorijos

Šventinėje aplinkoje Šilutėje baigtas įgyvendinti projektas „Šilutės siena“ – apie 500 metrų ilgio AB „Šilutės baldai“ tvora išpuošta 500 metų Šilutės istoriją pasakojančiais piešiniais. Įamžinti ant sienos Šilutės istoriją sumanė AB „Šilutės baldai“ kolektyvas, pernai minėjęs įmonės 125 metų jubiliejų. Šią idėją palaikė Šilutės r. savivaldybė, miesto bendruomenė bei Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai ir mokytojai. 

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Talkinant diplomuotam dailininkui-grafikui, vienam iš studijos „Gyva grafika“ įkūrėjų, daugelio monumentalių piešinių ant pastatų autoriui Tadui Šimkui, pirmieji piešiniai ant sienos atsirado gegužės pabaigoje, minint 505-ąjį Šilutės gimtadienį. Spalio 7 d. sieną papuošė paskutiniai teptukų potėpiai.
Projekto „Šilutės siena“ pabaigos šventėje, aidint Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Pamarys“ muzikai, Meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžvelgti nuveiktą darbą. Pasak Ž. Skirkevičienės, iš pradžių darbų apimtis ir atsakingumas baugino, bet visiems draugiškai kibus į darbą, pavyko šį Šilutės kampelį padaryti puošnesniu ir patrauklesniu.
Šventėje būta ir istorijos personažų: apsilankęs Klaipėdos miesto komtūras Michaelis fon Švabenas su palyda (Vytautas Bartuška ir kiti Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai), įteikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, o jo asmenyje visiems miesto gyventojams, privilegiją saugoti ir puoselėti Šilutės istoriją. Visur būti šio miesto ambasadoriais bei tęsti pradėtus gerus darbus jos garsinimo vardan.
AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, pasidžiaugusi sėkmingai užbaigtu projektu, sakė, kad šiuo projektu siunčiama žinutė ateities kartoms, kad šį kraštą reikia gerbti, puoselėti ir juo didžiuotis. „Tikime, kad mūsų pradėtas darbas bus tęsiamas. Idėjų turime dar daug, o bendrai stoję viską galime padaryti. Tą mes jau įrodėme. Projekto pradžioje mes buvome trys partneriai, kurie turėjo idėją ir norėjo ją įgyvendinti. O dabar turime unikalų projektą ir be galo daug jį įgyvendinant prisidėjusių žmonių bei kolektyvų“, – kalbėjo Asta Dijokienė.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad iš pradžių buvę skeptikų, kurie siūlė tvarkyti Šilutės centrą, o ne nuošalų kampelį. Tačiau šis pavyzdys rodo, kad visas miestas yra labai svarbus. Toks projektas – pirmas pavyzdys, kaip galima konsoliduoti privatų verslą, biudžetines įstaigas, savivaldybę, bendruomenę įgyvendinant didelį laiko bei darbų apimtimi projektą.
Meras tvirtino, kad įgyta tokio bendro darbo patirtis pravers įgyvendinant dar ne vieną projektą, nes turime daug vietų, kurias būtų galima kaip nors papuošti. Meras dėkojo baldininkams, Meno mokyklos kolektyvui, miesto bendruomenei. O Tadui Šimkui, kuris stygavo visus darbus, meras įteikė padėklą su marių gėrybių rinkiniu. „Daug dirbote, mažai valgėte…“ – spausdamas T. Šimkui ranką, sakė jis. Pats dailininkas paminėjo, kad tapant sieną dirbo per 100 žmonių. Anot jo, tai tikras bendruomenės projektas, tad belieka saugoti tai, kas padaryta bei toliau puošti viešąsias erdves.
Šilutės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Milukas džiaugėsi, kad jo auklėtiniai turėjo puikią progą padirbėti visuomenės labui: „Džiaugiuosi, kad dirbdami su profesionaliais dailininkais, mūsų jaunieji dailininkai pasijuto dideliais mūsų ateities menininkais“.
SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius prisipažino, kad iš pradžių idėja papuošti sieną piešiniais atrodė keistokai, tačiau dabar, kai projektas įgyvendintas, belieka tik pasidžiaugti, kad siekdama bendro rezultato bendruomenė susitelkė.
„Ši siena svarbi bendruomenei. Ši siena – tai istorija, o istorija – tai šaknys. Be šaknų negalima augti. Mes džiaugsimės, jeigu galėsime padėti įgyvendinti naujas idėjas. Kartais pagalvodavau, kaip gerai būtų, jeigu Lietuvoje prie geros idėjos susitelktų verslas, valdžia ir bendruomenė. Šilutėje tai įvyko. Norėtųsi, kad tai būtų uždegantis pavyzdys kitiems“, – sakė E. Valentinavičius.

Vaidotas VILKAS

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite