500 metrų Šilutės istorijos

Šventinėje aplinkoje Šilutėje baigtas įgyvendinti projektas „Šilutės siena“ – apie 500 metrų ilgio AB „Šilutės baldai“ tvora išpuošta 500 metų Šilutės istoriją pasakojančiais piešiniais. Įamžinti ant sienos Šilutės istoriją sumanė AB „Šilutės baldai“ kolektyvas, pernai minėjęs įmonės 125 metų jubiliejų. Šią idėją palaikė Šilutės r. savivaldybė, miesto bendruomenė bei Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai ir mokytojai. 

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Talkinant diplomuotam dailininkui-grafikui, vienam iš studijos „Gyva grafika“ įkūrėjų, daugelio monumentalių piešinių ant pastatų autoriui Tadui Šimkui, pirmieji piešiniai ant sienos atsirado gegužės pabaigoje, minint 505-ąjį Šilutės gimtadienį. Spalio 7 d. sieną papuošė paskutiniai teptukų potėpiai.
Projekto „Šilutės siena“ pabaigos šventėje, aidint Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Pamarys“ muzikai, Meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžvelgti nuveiktą darbą. Pasak Ž. Skirkevičienės, iš pradžių darbų apimtis ir atsakingumas baugino, bet visiems draugiškai kibus į darbą, pavyko šį Šilutės kampelį padaryti puošnesniu ir patrauklesniu.
Šventėje būta ir istorijos personažų: apsilankęs Klaipėdos miesto komtūras Michaelis fon Švabenas su palyda (Vytautas Bartuška ir kiti Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai), įteikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, o jo asmenyje visiems miesto gyventojams, privilegiją saugoti ir puoselėti Šilutės istoriją. Visur būti šio miesto ambasadoriais bei tęsti pradėtus gerus darbus jos garsinimo vardan.
AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, pasidžiaugusi sėkmingai užbaigtu projektu, sakė, kad šiuo projektu siunčiama žinutė ateities kartoms, kad šį kraštą reikia gerbti, puoselėti ir juo didžiuotis. „Tikime, kad mūsų pradėtas darbas bus tęsiamas. Idėjų turime dar daug, o bendrai stoję viską galime padaryti. Tą mes jau įrodėme. Projekto pradžioje mes buvome trys partneriai, kurie turėjo idėją ir norėjo ją įgyvendinti. O dabar turime unikalų projektą ir be galo daug jį įgyvendinant prisidėjusių žmonių bei kolektyvų“, – kalbėjo Asta Dijokienė.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad iš pradžių buvę skeptikų, kurie siūlė tvarkyti Šilutės centrą, o ne nuošalų kampelį. Tačiau šis pavyzdys rodo, kad visas miestas yra labai svarbus. Toks projektas – pirmas pavyzdys, kaip galima konsoliduoti privatų verslą, biudžetines įstaigas, savivaldybę, bendruomenę įgyvendinant didelį laiko bei darbų apimtimi projektą.
Meras tvirtino, kad įgyta tokio bendro darbo patirtis pravers įgyvendinant dar ne vieną projektą, nes turime daug vietų, kurias būtų galima kaip nors papuošti. Meras dėkojo baldininkams, Meno mokyklos kolektyvui, miesto bendruomenei. O Tadui Šimkui, kuris stygavo visus darbus, meras įteikė padėklą su marių gėrybių rinkiniu. „Daug dirbote, mažai valgėte…“ – spausdamas T. Šimkui ranką, sakė jis. Pats dailininkas paminėjo, kad tapant sieną dirbo per 100 žmonių. Anot jo, tai tikras bendruomenės projektas, tad belieka saugoti tai, kas padaryta bei toliau puošti viešąsias erdves.
Šilutės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Milukas džiaugėsi, kad jo auklėtiniai turėjo puikią progą padirbėti visuomenės labui: „Džiaugiuosi, kad dirbdami su profesionaliais dailininkais, mūsų jaunieji dailininkai pasijuto dideliais mūsų ateities menininkais“.
SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius prisipažino, kad iš pradžių idėja papuošti sieną piešiniais atrodė keistokai, tačiau dabar, kai projektas įgyvendintas, belieka tik pasidžiaugti, kad siekdama bendro rezultato bendruomenė susitelkė.
„Ši siena svarbi bendruomenei. Ši siena – tai istorija, o istorija – tai šaknys. Be šaknų negalima augti. Mes džiaugsimės, jeigu galėsime padėti įgyvendinti naujas idėjas. Kartais pagalvodavau, kaip gerai būtų, jeigu Lietuvoje prie geros idėjos susitelktų verslas, valdžia ir bendruomenė. Šilutėje tai įvyko. Norėtųsi, kad tai būtų uždegantis pavyzdys kitiems“, – sakė E. Valentinavičius.

Vaidotas VILKAS

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Hits: 59

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite