500 metrų Šilutės istorijos

Šventinėje aplinkoje Šilutėje baigtas įgyvendinti projektas „Šilutės siena“ – apie 500 metrų ilgio AB „Šilutės baldai“ tvora išpuošta 500 metų Šilutės istoriją pasakojančiais piešiniais. Įamžinti ant sienos Šilutės istoriją sumanė AB „Šilutės baldai“ kolektyvas, pernai minėjęs įmonės 125 metų jubiliejų. Šią idėją palaikė Šilutės r. savivaldybė, miesto bendruomenė bei Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai ir mokytojai. 

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Iš kairės: vadovaujant dailininkui Tadui Šimkui, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paskutiniais teptukų potėpiais užbaigė projektą „Šilutės siena“.

Talkinant diplomuotam dailininkui-grafikui, vienam iš studijos „Gyva grafika“ įkūrėjų, daugelio monumentalių piešinių ant pastatų autoriui Tadui Šimkui, pirmieji piešiniai ant sienos atsirado gegužės pabaigoje, minint 505-ąjį Šilutės gimtadienį. Spalio 7 d. sieną papuošė paskutiniai teptukų potėpiai.
Projekto „Šilutės siena“ pabaigos šventėje, aidint Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Pamarys“ muzikai, Meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžvelgti nuveiktą darbą. Pasak Ž. Skirkevičienės, iš pradžių darbų apimtis ir atsakingumas baugino, bet visiems draugiškai kibus į darbą, pavyko šį Šilutės kampelį padaryti puošnesniu ir patrauklesniu.
Šventėje būta ir istorijos personažų: apsilankęs Klaipėdos miesto komtūras Michaelis fon Švabenas su palyda (Vytautas Bartuška ir kiti Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai), įteikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, o jo asmenyje visiems miesto gyventojams, privilegiją saugoti ir puoselėti Šilutės istoriją. Visur būti šio miesto ambasadoriais bei tęsti pradėtus gerus darbus jos garsinimo vardan.
AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, pasidžiaugusi sėkmingai užbaigtu projektu, sakė, kad šiuo projektu siunčiama žinutė ateities kartoms, kad šį kraštą reikia gerbti, puoselėti ir juo didžiuotis. „Tikime, kad mūsų pradėtas darbas bus tęsiamas. Idėjų turime dar daug, o bendrai stoję viską galime padaryti. Tą mes jau įrodėme. Projekto pradžioje mes buvome trys partneriai, kurie turėjo idėją ir norėjo ją įgyvendinti. O dabar turime unikalų projektą ir be galo daug jį įgyvendinant prisidėjusių žmonių bei kolektyvų“, – kalbėjo Asta Dijokienė.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad iš pradžių buvę skeptikų, kurie siūlė tvarkyti Šilutės centrą, o ne nuošalų kampelį. Tačiau šis pavyzdys rodo, kad visas miestas yra labai svarbus. Toks projektas – pirmas pavyzdys, kaip galima konsoliduoti privatų verslą, biudžetines įstaigas, savivaldybę, bendruomenę įgyvendinant didelį laiko bei darbų apimtimi projektą.
Meras tvirtino, kad įgyta tokio bendro darbo patirtis pravers įgyvendinant dar ne vieną projektą, nes turime daug vietų, kurias būtų galima kaip nors papuošti. Meras dėkojo baldininkams, Meno mokyklos kolektyvui, miesto bendruomenei. O Tadui Šimkui, kuris stygavo visus darbus, meras įteikė padėklą su marių gėrybių rinkiniu. „Daug dirbote, mažai valgėte…“ – spausdamas T. Šimkui ranką, sakė jis. Pats dailininkas paminėjo, kad tapant sieną dirbo per 100 žmonių. Anot jo, tai tikras bendruomenės projektas, tad belieka saugoti tai, kas padaryta bei toliau puošti viešąsias erdves.
Šilutės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Milukas džiaugėsi, kad jo auklėtiniai turėjo puikią progą padirbėti visuomenės labui: „Džiaugiuosi, kad dirbdami su profesionaliais dailininkais, mūsų jaunieji dailininkai pasijuto dideliais mūsų ateities menininkais“.
SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius prisipažino, kad iš pradžių idėja papuošti sieną piešiniais atrodė keistokai, tačiau dabar, kai projektas įgyvendintas, belieka tik pasidžiaugti, kad siekdama bendro rezultato bendruomenė susitelkė.
„Ši siena svarbi bendruomenei. Ši siena – tai istorija, o istorija – tai šaknys. Be šaknų negalima augti. Mes džiaugsimės, jeigu galėsime padėti įgyvendinti naujas idėjas. Kartais pagalvodavau, kaip gerai būtų, jeigu Lietuvoje prie geros idėjos susitelktų verslas, valdžia ir bendruomenė. Šilutėje tai įvyko. Norėtųsi, kad tai būtų uždegantis pavyzdys kitiems“, – sakė E. Valentinavičius.

Vaidotas VILKAS

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Lietus išvaikė šventės dalyvius, tad finalinei bendrai nuotraukai jų susirinko nedaug.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė surengė ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ištapytą sieną.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Kai kurie sienos fragmentai dekoruoti Šilutės baldininkų gaminiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite