Senjorai sodina 1000 ąžuolų Lietuvai. Prisijunk ir tu prie akcijos „Sodinu ąžuolą Mamai, Lietuvai, Žemei“

Gegužės pirmąjį savaitgalį VšĮ Draugiški šeimai ir „60plius” kviečia sodinti ąžuolus visoje Lietuvoje. Trys aktyvios moterys imasi iniciatyvos ir ragina pasodinti kuo daugiau ąžuolų.

Kas svarbiausia?

„Senjorai, ąžuolai, Lietuva, mama, žemė, emigracija – tiek daug visko suplakta, paklausite, ką tai turi bendro? Viskas čia apie vieną ir tą patį – gyvenimo prasmę. Gyvenimui persiritus per šešiasdešimt turbūt jau nerasi nė vieno, kuris nebūtų pagalvojęs, o ką paliksiu po savęs? Kapsint metams supranti, kad uždirbtas turtas, padaryta karjera, apkeliautas pasaulis nėra jau taip svarbu ir reikšminga tiems, kurie liks po mūsų.

Į svarbių dalykų sąrašą sau traukiu užaugintus vaikus ir pasodintus medžius. Nes ir vieni, ir kiti liks ateities kartoms. Pasodinti ąžuolai gyvens šimtus metų ilgiau nei mano vaikai, todėl pagrįstai išvedu, kad būtent augantis ąžuolas yra tai, ką norėčiau palikti po savęs. Ne vieną, du, o daug augančių ąžuolų visoje Lietuvoje. Mano idėja seniai užsikrėtusi ir kita, taip pat emigracijoje gyvenanti lietuvė Giedre Mayorov. Mes padovanojome Lietuvos senjorams tūkstantį savo užaugintų, penkiamečių ąžuoliukų ir sukūrėme gražų pavasarinį projektą „Sodinu ąžuolą Mamai, Lietuvai, Žemei“, – pasakoja Birutė Jakučionytė, VšĮ Draugiški šeimai steigėja, stovyklavietės „Gervių lizdas“, kuriame buvo užauginti keturi tūkstančiai ąžuoliukų, kūrėja.

Prisimena močiutę

Laura Balčiūtė, „60plius“ iniciatyvos vadovė, pasakoja apie savo asmeninę patirtį: „Vaikystėje labai šiltai bendravau su savo močiute Jadvyga, o po jos mirties toliau puoselėjau šį ryšį – kūriau daugybę „60plius“ projektų. Matyt, taip nesąmoningai ėmiau ieškoti jos atitikmens tarp kitų senjorų. Po močiutės mirties mums visiems atiteko neįkainojamas palikimas – senas ąžuolynas mūsų gimtinėje, Rūtelių kaime. Tuos ąžuolus  beveik prieš šimtmetį sodino močiutė Jadvyga drauge su savo tėčiu. Kaskart, parvykusi į gimtinę, einu į ąžuolyną pasivaikščioti, apkabinti medžius, pasikrauti energijos ir jėgų. Močiutė Jadvyga mums padovanojo neįkainojamą dovaną. Todėl man idėja, sujungti ąžuolus ir senjorus yra labai gili, prasminga ir daugiasluoksnė, asmeniškai mane pačią labai paliečianti. Na, o senjorams jau nebereikia aiškinti kaip svarbu sodinti ąžuolą, jie tiesiog žino, ima ir daro. Šilalės bočiai jau rudenį Šilalės žaliojoje zonoje pasisodino dviejų šimtų ažuoliukų giraitę. Turime dar 800 laimės ąžuolų sodinukų, skirtų senjorams. Juos galima gauti įsigijus „60+” kortelę.“

Naranja Spain NT agentūros Ispanijoje savininkė Giedrė Mayorov teigia, kad prie šios iniciatyvos prisideda dėl to, kad jai labai patinka pati idėja apsodinti Lietuvą ąžuolais. Tai turi išliekamąją vertę ir yra labai prasminga. G. Mayorov įmonė jau trečią kartą finansuoja Laimės ąžuoliukų priežiūrą ir auginimą. Šį kartą jos parama skirta tūkstančiui ąžuolų, dovanotų Lietuvos senjorams.

Kur gauti ąžuoliukų?

Senjorai, norintys prisidėti prie iniciatyvos „Sodinu ąžuolą Mamai, Lietuvai, Žemei“ su senjoro kortele „60+“ gali gauti ąžuolo sodinuką nemokamai. Neturintiems senjoro kortelės, ąžuoliuką galima nusipirkti. Kaina „Gervių lizde“ (Trakų r.) 10 eurų (galima atsiskaityti pavedimu, išrašome sąskaitas) ir 15 eurų atsiėmimo vietose.

Šiuo metu ąžuoliukus galima atsiimti keturiose vietose Lietuvoje:

Kaune, prie K.I.N.A.S. „Panemunė“. Kaune +370 698 36917; Nijolė.Šventragis, Darnos sodyba. +370 669 27117, Justas. Patogu pasiekt iš Alytaus, Marijampolės ir Prienų; Panevėžyje, Marių g. 24, +370 683 81075, Stanislava; Trakų rajone, „Gervių lizdas“, tel.: +370 618 12181, Birutė, ekodaiktai@gmail.com

Visi ąžuoliukai yra auginti vazonuose, todėl juos bet kada galima pasodinti į žemę. Pasodinus į nuolatinę vietą, esant karštai vasarai, rekomenduojama laistyti. Žiemai reiktų aprišti kotą dėl laukinių gyvūnų, jeigu ąžuolus sodinsite ne aptvertoje teritorijoje. Penkiamečių ąžuoliukų aukštis 130-150 cm.

Esant poreikiui ąžuolų sodinukus pristatysime į Šiaulius ir Klaipėdą. Šiauliuose – gegužės 2 d. Klaipėdoje – gegužės 3 d. Dėl ąžuoliukų pasiėmimo šiuose miestuose kviečiame iki balandžio 25 d. registruotis tel. +370 618 12181, el. p. ekodaiktai@gmail.com. Laimės ąžuoliuko sodinuką gali užsisakyti kiekvienas, norintis ir turintis kur jį pasodinti. Akcija „Sodinu ąžuolą Mamai, Lietuvai, Žemei“ vyks pirmąjį gegužės savaitgalį. Daugiau informacijos: tel. +370 618 12 181, el. p. ekodaiktai@gmail.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prezidento Gitano Nausėdos pergalė

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda perrinktas dar vienai penkerių kadencijai. Gegužės 26 d., sekmadienį, įvyko antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas, kuriame varžėsi du daugiausia balsų per pirmąjį rinkimų turą gavę kandidatai: Prezidentas Gitanas Nausėda ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Gitanas Nausėda surinko 74,43 proc. balsų, o Ingrida Šimonytė – 24,06 proc. balsų. Visose Lietuvos savivaldybėse daugiausia balsų gavo Gitanas Nausėda. Šalies vadovu sekmadienį perrinktas G. Nausėda didžiausio palaikymo sulaukė Šalčininkų rajono savivaldybėje, kur per antrą rinkimų turą už jį balsavo 94,70

Daržovė, kuri prailgins gyvenimą

Šių dienų sveikos gyvensenos dėmesio centre – siekiamybė ilgaamžiškumui, apimant tinkamos mitybos, fizinio aktyvumo ir emocinės sveikatos dermę. Visi šie veiksniai susiję, tačiau kaip pabrėžia „Maximos“ funkcinės mitybos partneris, gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, lengviausia to siekti skiriant didesnį dėmesį mitybai, gausiai valgant sezoninius produktus, pavyzdžiui, smidrus. Dietologas pažymi, kad tai – šiuo metu šviežiausia daržovė parduotuvėse, suteiksianti daugiau naudos nei sauja maisto papildų. Dietologas Edvardas Grišinas teigia, kad kiekvienas turėtų pagalvoti apie tai, kaip galėtų gyventi ne tik kuo ilgiau,

Psichologas: namų ruoša niekada nesibaigs, o laikas atokvėpiui – ne mažiau svarbus

Vienas išsamiausių tarptautinių tyrimų apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad, norint namuose jaustis gerai, svarbu juose jausti kontrolę. Deja, kas ketvirtam Lietuvos gyventojui tai padaryti trukdo namų ruošos darbai, kurie, atrodo, niekada nesibaigia. Ekspertai dalinasi praktiškais patarimais, kaip atrasti pusiausvyrą tarp darbų, kuriuos namuose būtina nudirbti, ir noro tiesiog atsipalaiduoti. Kasmetinio IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis, maždaug trečdaliui Lietuvos gyventojų galimybė atsipalaiduoti ir švarūs bei tvarkingi namai yra vieni svarbiausių psichologinės gerovės faktorių namuose. Psichologas Paulius Rakštikas aiškina, kad tvarkingi namai

Orai: bus iki 30 laipsnių karščio, galimas lietus

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis. Panašu, kad termometrai rodys iki 30 laipsnių karščio. Gegužės 27 d., pirmadienį, naktį temperatūra  siekė 10-15, pajūryje – 16-18 laipsnių šilumos. Dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietinių krypčių, 6-11 m/s. Aukščiausia temperatūra 24-29 laipsniai karščio. Gegužės 28 d., antradienį, dieną kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas pietryčių, 3-8 m/s. Temperatūra naktį sieks 11-16, Kuršių nerijoje – 17-19, dieną bus 25-30 laipsniai karščio. Gegužės 29 d., trečiadienį, dieną daug kur trumpas lietus, perkūnija.

Taip pat skaitykite