Tauragės apylinkės teismas paskelbė 2023 metų veiklos apžvalgą

Tauragės apylinkės teismas pristatė 2023 m. veiklos apžvalgą, kurioje galima susipažinti su gautų ir išnagrinėtų bylų nagrinėjimo rezultatais, teismo darbo organizavimu, lankytojų aptarnavimu, finansais, personalo sudėtimi bei visuomenine veikla. Šio teismo padalinys – Šilutės teismo rūmai.

 

Vienam teisėjui per metus – per 400 bylų

Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene Mindaugas Radvila praneša, kad 2023 metais gerokai išaugo teismų darbo krūvis. Pernai Tauragės apylinkės teismo (Tauragės, Šilutės ir Šilalės) rūmuose išnagrinėta 6915 civilinių bylų, 535 baudžiamosios bylos ir 185 administracinių nusižengimų bylos. Teismo ikiteisminio tyrimo teisėjai išnagrinėjo 1718 ikiteisminio tyrimo dokumentų.

Teisme taip pat išnagrinėti 422 teikimai ir prašymai baudžiamųjų bylų vykdymo procese, 227 prašymai civilinių bylų vykdymo procese ir 95 prašymai administracinių nusižengimų vykdymo procese. Ypač pagausėjo civilinių bylų.

2023 m. vidutiniškai vienam teisėjui teko išnagrinėti apie 419 bylų. Vienos civilinės bylos nagrinėjimas teisme truko vidutiniškai 27 dienas, baudžiamosiose ir administracinių nusižengimų bylose – 47 dienas.

Geri įvertinimai

Tauragės apylinkės teismo lankytojų aptarnavimo kokybė keletą metų aukščiausiai vertinama tarp Lietuvos apylinkių teismų. Bendras Tauragės apylinkės teismo vertinimas – 4,93 balo (iš 5 balų),  bendras apylinkių teismų vidurkis – 4,79 balo.

Apie visa tai ir dar daugiau rasite 2023 m. Tauragės apylinkės teismo veiklos apžvalgoje, kuri paviešinta interneto svetainėje.  

Iš ataskaitos

Ypatingas krūvio padidėjimas buvo juntamas Tauragės apylinkės teismo Šilutės ir Šilalės rūmuose. Šiuose rūmuose vienas teisėjas yra vaiko priežiūros atostogose, du etatai buvo neužimti.

2023 m. Tauragė apylinkės teisme patvirtinta 91 darbuotojų etatas, iš kurių 18 teisėjų, 45 valstybės tarnautojai ir 28 darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis.

Tauragės apylinkės teismui lėšas skiria Seimas. Šias lėšas administruoja Finansų ministerija.

2023 metais Tauragės apylinkės teismo rūmams (Tauragė, Šilutė ir Šilalė) iš valstybės biudžeto buvo skirta beveik 2,4 mln. Eur, iš šios sumos 2,1 mln. Eur skirta ir panaudota darbo užmokesčiui.

Teisme būna ir parodų

Per 2023 m. Tauragės apylinkės teismo interneto puslapyje paskelbta 35 naujienų pranešimai, iš kurių 11 buvo apie Tauragės apylinkės teisme išnagrinėtas ir visuomenės dėmesio susilaukusias bylas.

2023 metais Tauragės apylinkės teismo rūmuose apsilankė 18 moksleivių grupių, Tauragės apylinkės teismo Šilutės ir Tauragės rūmuose Šilutės rūmų teisėjų iniciatyva atidarytos trys meno parodos.

Šilutės rūmuose buvo eksponuojama šilutiškės Birutės Servienės paroda „Gamtos ir žmogaus ryšys karpiniuose“. Tauragės ir Šilutės rūmuose buvo galima aplankyti teisėjo Andriaus Ignoto fotografijų parodą „Iš mano archyvo: 1975-2000“.

Teismo kolektyvas jungėsi prie tokių Lietuvos Respublikoje įgyvendintų iniciatyvų ir projektų, kaip „Atmintis gyva, nes liudija“, Vaikų gynimo dienos, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios minėjimus, taip pat Lietuvos teismuose organizuotų nemokamų teisinių konsultacijų akcijos „Jūs klausiate – mes atsakome!“

Parengta pagal Tauragės apylinkės teismo pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite