4 priežastys, kodėl svarbu rūpintis ne tik veido, bet ir kūno oda

Tautosakoje egzistuoja posakis apie akis, jog jos yra sielos veidrodis. Bet pagal šį posakį galima sukurti kitą palyginimą: oda – sveikatos atspindys. Oda gali signalizuoti tiek apie fizinius negalavimus, tiek apie emocinius sunkumus. Ir atvirkščiai: rūpinantis oda, galima užbėgti už akių tiek sveikatos, tiek savijautos problemoms. Šios ir kitos priežastys rūpintis savo kūno oda apžvelgiamos „Mixa“ pranešime žiniasklaidai.

1 priežastis: dėmesys didžiausiam kūno organui

Kalbant apie odos priežiūrą, greičiausiai pirma mintis būna susijusi su veido odos priežiūra. Bet labai svarbu nepamiršti, kad nors veido oda yra bene matomiausia, bet gyvybiškai reikšminga yra ir viso kūno oda. Juk ji it stebuklingas apsiaustas saugo kūną nuo šalčio, perkaitimo, vandens praradimo ir peršlapimo, taip pat nuo kenksmingų medžiagų ir bakterijų.

Oda ypatinga ne tik savo savybėmis, bet ir dydžiu. Skaičiuojama, kad suaugusio žmogaus oda vidutiniškai sveria apie 3-4 kilogramus ir siekia net 1,5-2,5 kvadratinių metrų plotą. Tad odą drąsiai galima vadinti didžiausiu mūsų kūno organu, todėl natūralu, kad didžiausiam kūno organui reikia ir proporcingo dėmesio bei rūpesčio.

Veido ir kūno odos priežiūros specialistė Simona Mikalauskaitė pasakoja, kad visa oda, ne tik veido, bet ir kūno visų pirma atlieka barjerinę funkciją: „Tai reiškia, kad mikrotrūkiai, atsirandantys nuo odos išsausėjimo ar lipidų praradimo, atidaro kelią ne tik patekti mikrobams ir bakterijoms (kas dažnai sukelia bėrimus), bet taip pat kelią laisviesiems radikalams prasiskverbti į gilesnius epidermio sluoksnius. Taip atveriamas kelias odai greičiau pasenti.“

2 priežastis: lauko temperatūrų amerikietiški kalneliai

Oda kasdien neša didžiulę atsakomybę ir atlieka skirtingas apsaugines funkcijas. Vis dėlto, pastarosios savaitės kūno odai buvo išties sudėtingos, nes ryškūs lauko temperatūrų svyravimai tapo tikru iššūkiu. Pirmosiomis sausio dienomis termometrų stulpelių rodmenys šokinėjo tarp -25°C ir 2°C. Tai net 27 laipsnių spektras. O kur dar patalpų šildymas ir kondicionieriai, kurie išsausina orą, taigi dar labiau sausina ir odą.

Būtent dėl sausos ir raustančios odos prieš 100 metų Paryžiuje buvo sukurtas „Mixa“ prekių ženklas, kuris buvo išskirtinis tuo, kad pirmą kartą istorijoje buvo apjungti farmaciniai ir drėkinamieji ingredientai. Prabėgus 100 metų, šis prekės ženklas ir toliau išlieka visų tipų jautrios odos priežiūros ekspertas.

3 priežastis: pasitikėjimas savimi

Rytinis kūno odos priežiūros ritualas gali būti pirmasis dienos pasitikėjimo savimi žingsnis. Tikroji grožio paslaptis toli gražu nėra makiažo įgūdžiai ar rūbų prekės ženklai. Tai, visų pirma, yra gera sveikata ir savijauta. Ne veltui dažnas komplimentas žmogui yra „tu tiesiog švyti“, ir tai labai glaudžiai susiję su oda ir emocine sveikata. Švytėjimo įspūdį sukurti gali sveika ir gyvybinga oda, bei žėrinčios akis.

Abi šias savybes gali suteikti kūno odos priežiūros ritualai. Jie odai suteikia svarbiausių reikalingų elementų (drėkinimą, maitinimą), o žmogui suteikia tokį reikalingą laiką sau. Rytą pradėjus su lėtu ir rūpestingu savimasažu, toks dienos startas užduoda toną visai dienai, vietoj skuboto ir vėluojančio ryto, tai sukuria užtikrintą, savimi pasitikintį dienos ritmą.

„Komfortas, kurį pasiekiame nuolatine kūno odos priežiūra atperka įdėtas pastangas. Glotni, išpuoselėta, jaunatviška kūno oda pakelia pasitenkinimo gyvenimu rodiklius. Stiprus odos barjeras saugo nuo tam tikrų odos ligų, priešlaikinio odos senėjimo, mažina uždegiminius procesus organizme, padeda lengviau gyventi su lėtinėmis odos ligomis ir būklėmis“, – pasakoja S. Mikalauskaitė.

4 priežastis: prevencija lengviau ir pigiau nei gydymas

Kūno oda kiekvieną dieną atlieka reikšmingas kūno apsaugos funkcijas, bet būna ir taip, kad dirgikliai ima viršų ir pasireiškia odos ligos. Odos ligų gydymas gali būti sudėtingas, subtilus ir labai lėtas procesas. Dėl šios priežasties, kur kas geriau nelaukti pirmųjų ligų simptomų, o jau nuo jaunų dienų nuosekliai rūpintis savo oda ir taip apsaugoti ją nuo ligų ir sudėtingų gydymosi procesų.

Nuosekli odos priežiūra gali padėti ne tik su ligų prevencija, bet ir su taupymu. Įsisenėjusių odos būklių priežiūra gali pareikalauti specifinių ir brangių priemonių. „Pasekmių sprendimas yra kur kas brangesnis procesas, nei kasdienė, bet ne prabangi kūno odos priežiūra“, – perspėja S. Mikalauskaitė.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Libertas Klimka: „Gimtoji kalba – didis tautos turtas“

Vasario 21 d. minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Šia proga per Lietuvos radiją kalbėjo Libertas Klimka, etnologas. Štai apie ką jis kalbėjo – pasiskaitykite. Pasaulyje kalbų vis mažėja Vasario 21-osios kalendoriaus lapelyje įrašyta: „Tarptautinė gimtosios kalbos diena“. Toks įrašas atsirado 2002 m. Jungtinių Tautų rūpesčiu. Tai tam, kad būtų globojamos ir tos kalbos, kurios nėra naudojamos bendravimui tarp valstybių, neįrašomos kaip tarptautinių konferencijų ar renginių kalbos. Tokios dienos įvedimas primena, kad globalėjančiame pasaulyje kalbų skaičius nuolat mažėja. Tai skaudūs praradimai

Dalis būsimųjų kandidatų į Prezidentus netrukus pradės rinkti rinkėjų parašus

Vakar, vasario 20 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapus pirmiesiems pareiškinius dokumentus pateikusiems pretendentams į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose. Tarp kandidatų į Prezidentus – Remigijus Žemaitaitis VRK informacinėje sistemoje iki vasario 20 d. dokumentus pateikė: Giedrimas Jeglinskas, Andrius Mazuronis, Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Valdas Tutkus, Eduardas Vaitkus, Aurelijus Veryga, Ignas Vėgėlė, Dainius Žalimas, Remigijus Žemaitaitis. Jiems parašų lapus VRK numato išduoti trečiadienį, nuo 9 val. Likusiems 4 politinės kampanijos dalyviams (Zenonui Andrulėnui, Gintautui Kniukštai,

Lietuviška statistika negailestinga: į nuotolinių sukčių pinkles patenka kas trečias

Kas trečias Lietuvos gyventojas patiria kibernetinių incidentų. Nuotoliniai sukčiai kelia grėsmę ne tik lengvai pasiekiamiems vartotojų duomenims, bet ir jautriai informacijai, pvz., banko ar asmens duomenys. Ekspertas pasakoja, kad pasitelkus prevencines priemones vien per sausio mėnesį buvo sustabdyta beveik 7 mln. sukčiavimo atvejų. „Mūsų surinkti duomenys rodo, kad nuo rudens internete suaktyvėjo kenkėjiškų atakų skaičius. Vien per pirmąjį šių metų mėnesį žmones apsaugojome nuo daugiau nei 29 mln. kenkėjiškų programų bei užkirtome kelią 7 mln. sukčiavimo atvejų“, – pranešime žiniasklaidai sako

Pinigai sportui

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys ir apsispręs, kiek šiais metais lėšų skirti sporto reikmėms. Tarybai svarstyti pasiūlyta, kad viešajai įstaigai „Šilutės sportas“ išlaikyti būtų skiriama 602 400 eurų, o rajone veikiantiems sporto klubams, nevyriausybinėms sporto organizacijoms bei sportininkų skatinimui – 60 tūkst. Eur. Iš viso planuojama paskirstyti 662 400 Eur. Šis lėšų krepšelis patenka į Ugdymo kokybės ir sporto plėtros programą, kurios vienas iš tikslų – ugdyti ir skatinti sveiką, stiprų, gerai fiziškai ir dvasiškai susiformavusį pilietį per sportinę ar

Taip pat skaitykite