4 priežastys, kodėl svarbu rūpintis ne tik veido, bet ir kūno oda

Tautosakoje egzistuoja posakis apie akis, jog jos yra sielos veidrodis. Bet pagal šį posakį galima sukurti kitą palyginimą: oda – sveikatos atspindys. Oda gali signalizuoti tiek apie fizinius negalavimus, tiek apie emocinius sunkumus. Ir atvirkščiai: rūpinantis oda, galima užbėgti už akių tiek sveikatos, tiek savijautos problemoms. Šios ir kitos priežastys rūpintis savo kūno oda apžvelgiamos „Mixa“ pranešime žiniasklaidai.

1 priežastis: dėmesys didžiausiam kūno organui

Kalbant apie odos priežiūrą, greičiausiai pirma mintis būna susijusi su veido odos priežiūra. Bet labai svarbu nepamiršti, kad nors veido oda yra bene matomiausia, bet gyvybiškai reikšminga yra ir viso kūno oda. Juk ji it stebuklingas apsiaustas saugo kūną nuo šalčio, perkaitimo, vandens praradimo ir peršlapimo, taip pat nuo kenksmingų medžiagų ir bakterijų.

Oda ypatinga ne tik savo savybėmis, bet ir dydžiu. Skaičiuojama, kad suaugusio žmogaus oda vidutiniškai sveria apie 3-4 kilogramus ir siekia net 1,5-2,5 kvadratinių metrų plotą. Tad odą drąsiai galima vadinti didžiausiu mūsų kūno organu, todėl natūralu, kad didžiausiam kūno organui reikia ir proporcingo dėmesio bei rūpesčio.

Veido ir kūno odos priežiūros specialistė Simona Mikalauskaitė pasakoja, kad visa oda, ne tik veido, bet ir kūno visų pirma atlieka barjerinę funkciją: „Tai reiškia, kad mikrotrūkiai, atsirandantys nuo odos išsausėjimo ar lipidų praradimo, atidaro kelią ne tik patekti mikrobams ir bakterijoms (kas dažnai sukelia bėrimus), bet taip pat kelią laisviesiems radikalams prasiskverbti į gilesnius epidermio sluoksnius. Taip atveriamas kelias odai greičiau pasenti.“

2 priežastis: lauko temperatūrų amerikietiški kalneliai

Oda kasdien neša didžiulę atsakomybę ir atlieka skirtingas apsaugines funkcijas. Vis dėlto, pastarosios savaitės kūno odai buvo išties sudėtingos, nes ryškūs lauko temperatūrų svyravimai tapo tikru iššūkiu. Pirmosiomis sausio dienomis termometrų stulpelių rodmenys šokinėjo tarp -25°C ir 2°C. Tai net 27 laipsnių spektras. O kur dar patalpų šildymas ir kondicionieriai, kurie išsausina orą, taigi dar labiau sausina ir odą.

Būtent dėl sausos ir raustančios odos prieš 100 metų Paryžiuje buvo sukurtas „Mixa“ prekių ženklas, kuris buvo išskirtinis tuo, kad pirmą kartą istorijoje buvo apjungti farmaciniai ir drėkinamieji ingredientai. Prabėgus 100 metų, šis prekės ženklas ir toliau išlieka visų tipų jautrios odos priežiūros ekspertas.

3 priežastis: pasitikėjimas savimi

Rytinis kūno odos priežiūros ritualas gali būti pirmasis dienos pasitikėjimo savimi žingsnis. Tikroji grožio paslaptis toli gražu nėra makiažo įgūdžiai ar rūbų prekės ženklai. Tai, visų pirma, yra gera sveikata ir savijauta. Ne veltui dažnas komplimentas žmogui yra „tu tiesiog švyti“, ir tai labai glaudžiai susiję su oda ir emocine sveikata. Švytėjimo įspūdį sukurti gali sveika ir gyvybinga oda, bei žėrinčios akis.

Abi šias savybes gali suteikti kūno odos priežiūros ritualai. Jie odai suteikia svarbiausių reikalingų elementų (drėkinimą, maitinimą), o žmogui suteikia tokį reikalingą laiką sau. Rytą pradėjus su lėtu ir rūpestingu savimasažu, toks dienos startas užduoda toną visai dienai, vietoj skuboto ir vėluojančio ryto, tai sukuria užtikrintą, savimi pasitikintį dienos ritmą.

„Komfortas, kurį pasiekiame nuolatine kūno odos priežiūra atperka įdėtas pastangas. Glotni, išpuoselėta, jaunatviška kūno oda pakelia pasitenkinimo gyvenimu rodiklius. Stiprus odos barjeras saugo nuo tam tikrų odos ligų, priešlaikinio odos senėjimo, mažina uždegiminius procesus organizme, padeda lengviau gyventi su lėtinėmis odos ligomis ir būklėmis“, – pasakoja S. Mikalauskaitė.

4 priežastis: prevencija lengviau ir pigiau nei gydymas

Kūno oda kiekvieną dieną atlieka reikšmingas kūno apsaugos funkcijas, bet būna ir taip, kad dirgikliai ima viršų ir pasireiškia odos ligos. Odos ligų gydymas gali būti sudėtingas, subtilus ir labai lėtas procesas. Dėl šios priežasties, kur kas geriau nelaukti pirmųjų ligų simptomų, o jau nuo jaunų dienų nuosekliai rūpintis savo oda ir taip apsaugoti ją nuo ligų ir sudėtingų gydymosi procesų.

Nuosekli odos priežiūra gali padėti ne tik su ligų prevencija, bet ir su taupymu. Įsisenėjusių odos būklių priežiūra gali pareikalauti specifinių ir brangių priemonių. „Pasekmių sprendimas yra kur kas brangesnis procesas, nei kasdienė, bet ne prabangi kūno odos priežiūra“, – perspėja S. Mikalauskaitė.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite