Židinys ar krosnelė? Ką pasirinkti šildymui?

Židinius vertiname visų pirma dėl atmosferos, kurią jie sukuria interjere. Tačiau gyvosios ugnies žavesys interjere yra toks pat, nesvarbu, ar savo namuose įsirengsite židinį, ar malkomis kūrenamą krosnelę.

Šie įrenginiai taip pat vertinami dėl gebėjimo šildyti interjerą, kuris šiuo metu tampa ypač svarbus. Tačiau tarp židinio ir krosnelės yra nemažai skirtumų.

Židinys ar krosnelė? Kokie skirtumai?

Sprendimą, ką rinktis – židinį, ar krosnelę, lemia daugybė veiksnių. Estetiniu požiūriu židiniai yra aiškūs nugalėtojai – židinio įdėklą galima apipavidalinti nesuskaičiuojama daugybe būdų, o dangos medžiagą ir formą galima pritaikyti prie pageidaujamo interjero stiliaus.

Malkomis kūrenama krosnelė tokių galimybių nesuteikia – tai yra jau paruoštas gaminys, turintis konkrečią formą ir stilių. Nors dabartinė šių gaminių pasiūla rinkoje yra gana plati, galutinis efektas interjere bus panašus.

Židinio ar malkomis kūrenamos krosnelės pasirinkimo dilemą galima išspręsti pirmiausia pažvelgus į techninius skirtumus. Židinys yra daug sunkesnis prietaisas nei krosnelė – jis gali sverti iki kelių šimtų kilogramų. Todėl dažniausiai jis įrengiamas pirmame namo aukšte, papildomai sutvirtinant grindis. Dalis židiniui skirto išlyginamojo sluoksnio turėtų būti sutvirtinta ir nuo likusios dalies atskirta deformacinėmis siūlėmis. Jei židinys įrengiamas ant rūsio ar pirmojo aukšto lubų, reikia pasikonsultuoti su inžinieriumi, nes lubas dažnai reikia taip pat sutvirtinti.

Daug lengvesnes krosneles galima statyti ant lubų be pavojaus joms įtrūkti. Krosnelėms nereikia įmontuotos konstrukcijos, tad jas galima statyti praktiškai bet kur. Įrengiant malkomis kūrenamą krosnelę taip pat reikalingas atskiras dūmtraukis.

Svarbu ir galia. Mažiausio židinio vardinė galia yra 6-10 kW, o tai dažnai yra per daug vienos patalpos poreikiams. Tai reiškia, kad kūrensime slopindami liepsną, dėl to dūmuose gali atsirasti daugiau kenksmingų medžiagų. Krosnelę galima įsigyti mažesnės galios, net mažesnės nei 5 kW, todėl tai ekonomiškesnis sprendimas. Be to, kai kuriuose modeliuose įrengti oro įsiurbimo reguliatoriai arba termostatas, kurį galima užprogramuoti pagal mūsų poreikius.

Šilumą iš židinio galima paskirstyti po namą įrengiant atskirą karšto oro paskirstymo sistemą arba renkantis židinį su vadinamuoju vandens apvalkalu, integruotu į centrinio šildymo sistemą.

Malkomis kūrenama krosnelė paprastai šildo tik interjerą, kuriame ji įrengta. Rinkoje taip pat yra modelių, kuriuose galima kepti ir virti maistą. Šiuolaikinės plieninės malkomis kūrenamos krosnelės greitai atiduoda šilumą per visą paviršių, todėl patalpa greitai įšyla. Akmenimis ar plytomis apipavidalintas židinys ilgiau išlaiko šilumą, o plieninėje krosnelėje šiluma nustoja sklisti, kai tik liepsna užgęsta.

pr2023/205

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite